Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Rotační třpytka Hammer TC

29. ledna 2014 vložil(a) HaD | rotační třpytky | výrobce: Hammer | 4.458× zobrazeno | 1 komentář

img104566.jpg
Rotační třpytka z dílny českého vláčkaře a závodníka Tomáše Hammera s klasickým oválným listem v oblíbeném "aglia" tvaru. K dostání je v široké škále barev i velikostí. Vyrábí se i modely s přetíženým tělíčkem nebo střapcem na trojháčku. Jde o cenově přijatelnou nástrahu, kde ale chod na úkor ceny nikterak netrpí.

Text a foto: skwor

Provedení

Rotační třpytka klasického vzhledu s kratším křidélkem. V nabídce je mnoho zajímavých a často netradičních barevných mutacích.

Vyráběné velikosti

Máme na výběr z velikostí 000, 00, 0, 1, 2, 3, 4 a 5. Svoje si tak najdou jak milovníci závodní ultra lehké přívlače, tak rybáři pasoucí po větším úlovku. Nejmenší velikost, určená hlavně pro závodní přívlač, je k dostání poměrně krátce.

Přednosti

Rotačka kvalitně pracuje i při pomalém vedení. Občas, je třeba po náhozu rotačku "nakopnout" špičkou prutu, ale s tímto problémem se občas potýká snad každá třpytka a rozhodně jde o běžnou záležitost. Funguje jak při vedení proti proudu, tak s proudem. Vzhledem k poměrně jednoduché konstrukci je možnost si nástrahu podle svých představ upravit.
Například přidáním větší zátěže na tělíčko nebo přizdobením trojháčku rotačky barevným střapcem.

Použití

Univerzální nástraha pro lov na řekách i mělčích stojatých vodách.

Lovené druhy ryb

Na menší velikosti nejčastěji útočí okouni, tloušti a pstruzi. Větší modely slaví úspěchy u štik a bolenů.

Ideální použití

Lov na stojatých i tekoucích vodách, převážně v mělčích úsecích. Malé velikosti jsou úspěšné jak při klasickém pomalém vedení v proudu, tak při nahazování pod břeh a následném vedení třpytky těsně pod hladinou. Větší velikosti jsou vzhledem k výraznějším vibracím úspěšné pro příbřežní rybolov na Skandinávských jezerech.

Nevýhody

Občas může být problém sehnat právě ten model, který se nám v minulosti osvědčil. Také samolepka z lístku rotačky se mi již odlepila po poměrně krátkém používání.

Oblíbené barvy

Většina vyráběných barev je poměrně výrazná. Obvykle se jedná o kombinaci černé a výrazné barvy (žlutá, červená, oranžová). Klasické stříbro je ke koupi jen u nejmenších velikostí. Některé barevné vzory nezapřou inspiraci Aglií TW od firmy Mepps.

img104567.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Neděle 9. listopadu 2014 v 16:37® jepice-zruseno

Moje nejoblíbenější rotačky. Ve velikosti 000 mají lehčí tělíčka, než konkurence (např. Vojáčkovky), což je výhodné pro lov opatrných tloušťů na pomalu tekoucích řekách a potocích. Ve velikostech 00 až 2 se velmi hodí na lov okounů, lze je vodit velmi pomalu u dna a jejich chod nebývá rozhozen škobrtnutím o dno nebo drbancem od ryby, což umožňuje pokračovat ve správném vedení nástrahy až do doby, než ryba nástrahu dobere. Myslím, že srovnání s Aglií není rozhodně na místě, protože tvar lístku je jiný, chod, vyvážení a provedení nástrahy také a nálepky umožňují vybrat si z nezpočtu barevných kombinací. V základním provedení jsou „stříbrné“ varianty niklované a „zlaté“ varianty bez pokovení, pouze v barvě základní mosazi narozdíl od stříbřených a zlacených Aglií. Nálepka se mi snad ještě nikdy nesloupla, naopak pokud potřebuji nálepku sundat, je to docela problém.

Tento příspěvek byl editován Neděle 9. listopadu 2014 v 15:37 uživatelem jepice-zruseno.