Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Mister twister curly tail crub

27. ledna 2014 vložil(a) HaD | twistery | výrobce: Mister twister | 3.053× zobrazeno | 1 komentář

img104564.jpg
Další z nástrah ve tvaru klasického twisteru. Od nástrahy od polského Relaxu, který je našim rybárům asi nejznámější, se liší hlavně delším a výrazněji zahnutým tvarem ocasu a do značné míry jemnějším chodem.

Text a foto: skwor

Provedení

Klasický twister, který se dá koupit jak aromatizovaný, tak bez vůně.

Vyráběné velikosti

3, 5, 8, 10 a 15 cm

Přednosti

Kvalitní provedení a klidný, hlavně v chladnější vodě lákavý chod ocásku.

Použití

Vzhledem k vyráběným velikostem lze nástrahu použít ve většině běžných situací. Velmi účinné jsou nejmenší velikosti pro lov okounů a salmonidů na ultra lehkou přívlač. Na výběr také máme, co se týče nastražení twisteru. Klasická montáž s jigovou hlavičkou je jistě nejpoužívanější. Využití však může najít i například při drop shotu.

Ideální použití

Twister má precizní chod i při minimální rychlosti vedení a díky tomu si s nástrahou můžeme skutečně vyhrát. Ideální je k pomalému vedení nade dnem s občasnými dopady na dno. Využití najde také při vertikální přívlači nebo lovu s lehkou hlavou, kdy často využíváme propadávání nástrahy vodním sloupcem. K tomu je nutno zvolit adekvátně těžkou (v tomto případě spíše lehkou) hlavičku.

Nevýhody

Jako všechny gumové nástrahy je náchylnější na kontakt se zuby dravce a poškození twisteru není ničím ojedinělým. V porovnání s twisterem od Relaxu je také hůř k sehnání a v méně barevných variantách. Pro lov v silných proudech jsou spíše vhodnější nástrahy z tvrdšího materiálu. Jemný ocásek se zde příliš natáhne a jeho práce už není ideální.

Oblíbené barvy

Gumová klasika - žlutá, bílá, červená, fluozelená s i bez flitrů.

img104565.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Úterý 19. ledna 2016 v 17:37® NEKYcz
NEKYcz

na řece kde rád lovím přímo pod jezem, kde je proud opravdu silný, plus si vybírám koryto, kde voda práve proudí silněji, mne tyto (ale měkké) nástrahy velmi vyhovují.. defakto sem na ně vcelku i úspěšný. proto nevím a moc nechápu, čím se tu myslí opravdu silný proud. zdar