Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

RedBASS SSR1

21. ledna 2014 vložil(a) HaD | smáčci | výrobce: RedBASS.cz | 2.204× zobrazeno | žádný komentář

img104458.jpg
Dokonale propracovaný mikrosmáček, který si za dobu, kdy je v prodeji, získal značnou oblibu. Dokonce se vedle původní verze objevila také inovovaná SSR 1 B, která díky mohutnějšímu tělíčku není tak snadno zničitelná dravčími zuby. V porovnání s velmi podobným modelem SSF 1 má delší ocásek zakončený vidličkou.
Text a foto: skwor

Provedení

Nástraha z měkké gumy je velmi zdařilou napodobeninou potěru. Kromě propracovaných detailů, vytvářejících dojem šupinek nebo vnitřností rybky, zaujmou i realistické 3D oči.

Vyráběné velikosti

4,5cm. Ale v nabídce jsou i větší modely, ovšem pod jiným kódovým označením (SSR 2, SSR 3, SSR 4)

Přednosti

Skutečně reálný vzhled a velmi měkký materiál, ze kterého je smáček vyroben. Díky tomu mu lze nástraze udílet velmi jemné pohyby, které mohou vyprovokovat i netečného dravce.

Použití

Ultra lehká přívlač ve všech podobách. Oblíbený je také pro lov na dírkách, kde jej využijeme společně s marmyškou nebo na klasické jigové hlavičce.

Lovené druhy ryb

Celá škála u nás žijících dravců, obvykle ale v menších velikostech. Úlovkům dominuje okoun, pstruh, tloušť a menší štiky. Často je atakován i nedravými nebo hmyzožravými rybami, které nebývají při přívlači tradičním úlovkem (lipan, perlín, kapr).

Ideální použití

Zde se takřka nekladou meze rybářově fantazii. Můžeme zvolit jak systém nastražení smáčka – na jigovou hlavičku, na obyčejný háček s brokem před nástrahou nebo na drop shotové montáži, tak i styl vedení nástrahy. Využití najde zejména na menších vodách a pstruhových potocích. Většinou tedy na vodách, kde počítáme s lovem menších dravců. Výborný je také na soukromých revírech, kde osádku tvoří pstruh duhový.

Nevýhody

Paradoxně jediná nevýhoda je výše zmíněna jako z velkých kladů nástrahy. Konkrétně jde o materiál, ze kterého je vyrobena. Díky jeho měkkosti sice nástraha výborně pracuje, často je ale po několika rybách značně poničená. To platí hlavně v případě pstruhů.

Oblíbené barvy

Za univerzální lze považovat všechny poloprůhledné reálně vyhlížející vzory. Ve zhoršených světelných podmínkách fungují odstíny zelené nebo vzor „neonka“ (barva číslo 4). Barevná škála se ale stále rozrůstá o nové vydařené mutace. Za všechny jmenuji růžovou, která je výborná na duháky, nebo tradiční red head.

img104459.jpg img104460.jpg img104461.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.