Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Salmo roach

21. ledna 2014 vložil(a) HaD | woblery | výrobce: Salmo | 5.001× zobrazeno | žádný komentář

img104455.jpg
Dnes už nevyráběný model má mnoho společného s dříve představeným modelem Perch. Přesto se od něho v mnoha důležitých bodech odlišuje. Oproti „okounovi“ je nižší, zavalitější a delší. Liší se i chodem. I když wobler také poměrně výrazně vyjíždí do boků, proti modelu Perch není tak agresivní. I zde byla k dostání jak běžná, tak deep runner verze.
Text a foto: skwor

Provedení

Neozvučený wobler z tvrzené pěny.

Vyráběné velikosti

Roach byl prodáván v jediné velikosti 9cm a to mělce i hluboce chodící verze (12 a 16g)

Kvalita dodávaných háčků

Nástraha je osazena dvojicí trojháčků ze slabšího drátu. Pro lov větších ryb tudíž není na škodu jejich výměna.

Použití

Klasická přívlač na stojatých i tekoucích vodách určená převážně štikám. Verze s delší lopatkou jde použít i pro trolling, i když v tomto případě jde o poměrně malou nástrahu.

Lovené druhy ryb

Jde hlavně o štikovou nástrahu. Mezi úlovky ale patří i okouni, často až překvapivě malí. Občas ostatní druhy dravců.

Ideální použití

Roach má klidnější chod, než již zmíněný Salmo perch. Jako všechny plovoucí woblery vyrobené z tvrzené pěny při zastavení poměrně rychle stoupá k k hladině. Tyto vlastnosti nám dovolují s nástrahou pracovat vcelku citlivě. Je účinná jak při plynulém vedení, kdy pouze měníme rychlost nástrahy, tak při lovu „stop and go“. Výhodou také je při lovu měnit hloubku, v níž s woblerem pracujeme.

Nevýhody

Roach se ve výrobním programu Salma už několik let nenachází a i jejich zásoby v obchodech rychle mizí. Obtížná sehnatelnost je v tomto případě tedy asi nejvýraznějším mínusem. Navíc lopatka je zde z poměrně slabého plastu, takže občas dojde při nárazu o dno k jejímu ulomení. Občas i z kusem wobleru, jak jsem už také viděl.

Oblíbené barvy

Odstíny bílé ryby – RG, RBL, GS, SMR. Další vzory jako CW a GT dnes už platí za téměř nesehnatelnou raritu.

img104456.jpg img104457.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.