Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Salmo perch

21. ledna 2014 vložil(a) HaD | woblery | výrobce: Salmo | 3.994× zobrazeno | žádný komentář

img104444.jpg
Robusní wobler Perch s výrazným chodem tvoří jeden ze základních pilířů nabídky polského Salma již od roku 1992. A svou pozici má pravděpodobně jistou, neboť jej nabízí v několika velikostech i hloubkách, ve kterých nástraha pracuje. Objevují se také stále nové, často velmi podařené, barevné varianty této nástrahy.
Text a foto: skwor

Provedení

Poměrně robusní, vysoká z boků zploštělá neozvučená nástraha z tvrzené pěny.

Vyráběné velikosti

8, 12 a 14cm plovoucí. U každé velikosti můžeme vybrat ze tří možností, do jaké hloubky je wobler určen.

Kvalita dodávaných háčků

Poměrně kvalitní. Pro cílený lov sumce (který se u větších velikostí dá předpokládat), je lepší jejich výměna za masivnější.

Přednosti

Za příznivou cenu jde o kvalitní wobler i ve větších velikostech. Potěšitelná je také možnost výběru z mnoha modelů.

Použití

Klasická střední štiková přívlač a trolling. Nejmenší velikost se dá pohodlně utáhnout s běžným vláčecím prutem. Pro dvě větší velikosti je vzhledem k odporu nástrahy výhodou jerkovací prut s multiplikátorem, nebo vláčecí sestava dimenzovaná pro tuto velikost woblerů.

Lovené druhy ryb

V první řadě štika. Dále candát sumec, občas velký okoun, který si troufne i na překvapivě velkou imitaci svého soukmenovce. V zahraničí je používán například pro lov Nilských okounů v Egyptě.

Ideální použití

Perch má poměrně agresivní chod s výraznými výkyvy do boků. Při lovu je proto možné s nástrahou dělat zastávky, výpady do stran nebo „ochutnávat dno“. Hluboce chodící modely jsou oblíbenými nástrahami pro trolling, ať už u nás, nebo na Skandinávských jezerech.

Nevýhody

Díky výraznému, snadno rozpoznatelnému pohybu, může být pro ryby na prochytávaných vodách podezřelý.

Oblíbené barvy

Imitace okouna (HP, PH, HOP) nebo bílé ryby (GS, HGS, RR). Barevná nabídka se stále rozšiřuje.

img104446.jpg img104454.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.