Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Owner cultiva zip´n´ziggy

9. ledna 2014 vložil(a) HaD | hladinové nástrahy | výrobce: Owner | 5.253× zobrazeno | žádný komentář

img104201.jpg
Hladinové woblery typu walk nebyly ještě před několika lety příliš známé. Právě Cultiva patří k těm, které začali čeští rybáři objevovat jako první. Walky nemají tradičně tvarovanou hlavovou část, kterou známe u popů, ani vrtulku u zadního trojháčku jako propy. O pohyb nástrahy se starají svým pohybem kuličky umístěné v těle nástrahy. Při správném vedení tak wobler dělá krátké výpady do stran.

Text a foto: Skwor

Provedení

Plastový hladinový wobler doutníkového typu. Uvnitř je několik kuliček. Ty mají mimo chodu a ozvučení nástrahy velký podíl i na prodloužení délky náhozů.

Vyráběné velikosti

Jediná velikost 8cm o hmotnosti 7,5g.

Přednosti

Na mnoha vodách je stále méně známá, než tradiční hladinovky a ryby na ní reagují poměrně ochotně. Což se ale může změnit během jediné sezóny. Dalším pozitivem je možnost dlouhých náhozů.

Použití

Lov v mělčích říčních úsecích a kolem břehů na stojatých vodách. Velmi úspěšná je Cultiva při letních lovech na Švédských jezerech. I když tam najdou využití spíš větší nástrahy.

Lovené druhy ryb

Bolen, tloušť, štika, vyjímečně okoun.

Ideální použití

Cultivu obvykle vodíme po proudu, případně napříč řekou. Na stojaté vodě můžeme s nástrahou libovolně kličkovat. Obvykle navijím plynule a nástrahu oživuji pouze špičkou prutu. Osobně pro lov s těmito nástrahami preferuji slabou pletenou šňůru (s lankem na konci samozřejmě).

Nevýhody

Vyšší cena nástrahy a její horší dostupnost. Ještě před několika lety nebyla v České republice vůbec k sehnání. Jako všechny povrchové nástrahy se poměrně rychle okouká.

Oblíbené barvy

K dostání je sedm vesměs přírodních barevných odstínů. Jsou k dostání jak s bílým, tak oranžovým bříškem. Výraznější rozdíly mezi jednotlivými barvami jsem nezaznamenal.

img104202.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.