Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Illex Tiny Fry 38 hl gold trout

12. listopadu 2013 vložil(a) HaD | woblery | výrobce: Illex | 4.541× zobrazeno | žádný komentář

img104203.jpg
Když tato krásná novinka od firmy Illex vstoupila na náš trh, okamžitě se dostala do mé krabičky. Je fakt, že mě spíš zaujala barva, než předpoklad možného použití. To jsem ovšem nevěděl, jakou sezónu zažiju...

Text a foto: David Maixner

Provedení

Illex je výlisek vyrobený z umělé hmoty. Uvnitř wobleru je perforovaný prostor s kuličkou, která vytváří poměrně výraznou zvukovou kulisu. Velmi atraktivní pohyb se zvukem z něj vytváří zajímavou nástrahu hlavně pro lososovité ryby. Účinnost lovu doplňují dva velice kvalitní trojháčky, které ovšem tak často nepoužívám. Většinou odstraňuji ten na bříšku.

Vyráběné velikosti

Illex Tiny Fry se vyrábí ve dvou velikostech, 3,8cm a 5cm.

Přednosti

Konstrukčně je vytvořen jako neutrální wobler. Je však poměrně lehký, váží pouze 1,5g. Dostaneme ho maximálně do půlmetrové hloubky. Osobně si myslím, že ho používat na hlubších vodách je skoro zbytečné. Ale díky tomu lze s ním pochytat mělčí partie, před i za překážkami a tahat ho jak s vodou, tak i proti. Při použití velmi jemného vybavení je lov s ním opravdovou zábavou. Práce s ním je prakticky s každým hodem jiná, což mě na této nástraze vždy zaujme. Tiny Fry je osazen dvěmi trojháčky, ale ty se dají vyměnit za jednoháčky. Při odstranění jednoho trojháčku je následně dobré toto místo dovážit.

Lovené druhy ryb

Nejčastěji ho používám na pstruhy a tlouště. I když každá ryba má ráda jiný pohyb nástrahy, tak mi dnes nedělá problém na to přijít. Je dobré používat slabý vlasec 0,08-0,12mm. Jen takto docílíme daleké a přesné hody a samozřejmě tu nejlepší práci s nástrahou. Nerad je používám na tužších proutcích. Ideální je, když si ryba bere nástrahu sama a není nutné silově přisekávat.

Nevýhody

Vysoká cena asi spoustu rybářů odradí, ale opět mi nezbývá než tvrdit, že za kvalitu se platí, což jsem zde už psal několikrát...

Oblíbené barvy

Illex barvou HL GOLD TROUT vyplnil nepatrnou mezeru ve své výrobní škále. Trefil se však perfektně. Další barvy těchto super věciček jsou nejen přírodní, ale i výrazné. V originále se nazývají AYU, HOST WAKASAGI, GOUJON, MAT TIGER, IKURA, GREEN SQUASH, ABLETTE, TRUITELLE nebo VAIRON. S ostatními se musí trochu experimentovat, ale zatím jsem se vždy trefil ve výběru.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.