Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Lacko SP

27. října 2013 vložil(a) HaD | rotační třpytky | 4.781× zobrazeno | žádný komentář

img102529.jpg
Slovenský výrobce kovových vláčecích nástrah - pan Lacko, se už několik let zabývá vývojem třpytek. Z jeho dílny již vyšlo mnoho zajímavých nástrah určených pro ty nejnáročnější rybáře a závodníky. V sortimentu třpytek si však najdou své účinné modely i začínající a rekreační rybáři. Výrobní program je založený hlavně na nejvyšší kvalitě plandavek a rotaček.
Text a foto: David Maixner

Provedení

Představená rotační třpytka – Lacko SP - má křidélko umístěné přímo na vodícím drátku. Vylepšená konstrukce křidélka způsobuje, že se třpytka i v silném proudu zařezává pod hladinu, a to i přesto, že má menší hmotnost tělíčka.

Vyráběné velikosti

V současnosti jsou vyrobené tři modelové řady a po projití plnými testy se objeví další dvě řady.

Přednosti

Křidélko SP rotačky je středem zalomené, což způsobuje ostřejší záblesky a více dráždí rybu k útoku. Proti jiným známým výrobkům je křidélko užší, což pomáhá při pohybu. Na křidélko nepůsobí velký tlak a rotačka je podstatně stabilnější.

Použití

Nástraha vybízí hlavně k lovu na pstruhových vodách, ale její použití je velmi široké a neexistuje lokalita, kde by se rotačka nedala použít.

Lovené druhy ryb

Nástraha byla vyvinuta pro lov salmonidů, ale je velmi dobře přijímána i tloušti, okouny a dokonce i štikou.

Ideální použití

Hodí se dobře k prohledávání hlubších míst za překážkami. Dokáže velmi rychle vyklesat a je možné ji představit rybě ve velmi krátkém časovém okamžiku. S nástrahou dokážeme také pochytat celý prostor lovného místa a nemusíme prakticky točit kličkou navijáku. Vše je o souhře ruky s prutem a s nástrahou.

Nevýhody

Spousta rybářů hledí na tyto netradiční nástrahy s poměrně značnou nedůvěrou. Ale možná to je vlastně výhoda...

Oblíbené barvy

Osobně mám nejraději kombinaci stříbrného křidélka s bílo fluooranžovým tělíčkem. Následuje kombinace kompletně zlaté barvy. Prakticky neexistuje barevná variace, která by nešla vytvořit. Výrobce pružně ladí barvy podle zkušeností a praktických zkušeností předních slovenských reprezentantů.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.