Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Illex Squirrel

27. října 2013 vložil(a) HaD | woblery | výrobce: Illex | 2.554× zobrazeno | žádný komentář

img102530.jpg
Původně jsem nástrahu využíval hlavně při lovu candátů a okounů na hranách původní koryta, nakonec se stal moji „tajnou zbraní“ při výpravě do Mongolska. Japonskému výrobci se podařilo vyvinout nástrahu, bez které už k vodě zřejmě nevyrazím...
Text a foto: David Maixner

Provedení

Tělo wobbleru je vyrobeno z tvrdé umělé hmoty. Uvnitř trupu je prostor s kuličkami, které nástrahu vyvažují a současně vytváří zvukovou kulisu. V kombinaci s velmi atraktivním pohybem se z něj stává věrohodná napodobeniny poraněné rybky. Wobbler je osazen párem kvalitních trojháčků.

Vyráběné velikosti

Illex Squirrel je vyráběn ve dvou velikostech - 6,1 cm a 7,8 cm

Přednosti

Není úplně lehký, takže i při použití silnějšího vlasce léta slušně daleko. Velice rychle se zanoří, což je na první pohled vidět z postavení nořítka. Ovšem nedosahuje příliš velké hloubky, přibližně jen kolem metru. Nástraha se tak dá nasadit i do mělčích míst. Zůstává stát v hloubce, do které byl zanořen (suspending).

Lovené druhy ryb

Výborně na něj reagují hlavně candáti a okouni. Útočí na ně opravdu poctivě! Model jsem s úspěchem vyzkoušel i na lososovité ryby.

Ideální použití

Velmi dobře sloužil při přívlači z boatu na prozkoumávání podvodních hran a zlomů. Je velmi dobře ovladatelný i v silném proudu. Na podzim velmi dobře funguje při těsném protahování kolem podemletých břehů a ponořených překážek.

Nevýhody

Snad jen vyšší cena (stejně jako ostatní Illexy), a také to, že jako každý vláčecí nástraha se dá pověsit na dně a utrhnout...

Oblíbené barvy

Vždy na nástraze hledám sílu v její přirozenosti a tento wobbler není výjimkou. Používám hlavně přírodní barvy - plotice (gardons), hrouzek (goujon), ouklej (ablette), pstruh (truitelle) a okoun (perch).

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.