Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Storm – Kickin´ Minnow

5. března 2011 vložil(a) osprey | realistické gumové nástrahy | výrobce: Storm | 5.111× zobrazeno | 3 komentáře

img12_29.jpg
Tento realisticky vyhlížející gumowobler od firmy Storm je velmi zajímavou nástrahou. Často bývá esem v rukávu v době, kdy ostatní prověřené nástrahy selhávají.

Provedení

Celý ocas a povrch tělíčka gumowobbleru je z měkké gumy, v níž je schován plastový výlisek nesoucí zátěž, lopatku a drátěnou konstrukci s očky pro upevnění trojháčku a k navázání nástrahy na vlasec. Nástraha není nijak ozvučená.

Vyráběné velikosti

4“, 6“ a 10“ - tedy 10, 15 a 25 cm, přičemž první dvě velikosti jsou vybaveny jedním a největší velikost dvěma trojháčky. Největší verze se u nás moc neprodávala.

Kvalita dodávaných háčků

Trojháčky běžné kvality, obvykle s červenou povrchovou úpravou.

Přednosti

Realistický tvar a díky opravdu měkkému tělíčku i velice přirozený pohyb. Pracuje už při velmi pomalém tažení.

Použití

Tuto nástrahu nejlépe uplatníme při lovu na nevelké vzdálenosti na stojatých a mírně tekoucích vodách. Při vedení klade na gumu poměrně velký odpor, takže je vhodné použít prut na střední přívlač.

Lovené druhy ryb

Štika, okoun, candát a ulovit se nechají jistě i další druhy ryb. Okouni často velmi agresivně útočí na vzor napodobující jejich mladšího kolegu.

Ideální použití

Kickin´ Minnow má pohyb od výrobce víceméně předdefinovaný, takže mnoho prostoru pro kreativní vedení rybáři neposkytuje. Lze ji pomalu táhnout s přestávkami, v nichž necháme nástrahu propadat sloupcem, abychom ji zakrátko trhnutím postrčili vzhůru, popřípadě s ní můžeme při vedení mírně pocukávat.
Rychlé vedení a divoké kreace nemá tato nástraha ráda.
Výborně se uplatní v mělkých vodách, při prochytávání zarostlých okrajů a mnohdy jí nepohrdnou ani mazané ryby.

Nevýhody

Jedinou podstatnější nevýhodou je malá odolnost nástrahy. Zřídkakdy přežije víc než 3 -4 štičí útoky, což nám může při ceně, která je na gumu poměrně vysoká, rybolov docela prodražit.

Oblíbené barvy

Gizzard Shad, Perch a Pearl (bílá ryba a okoun).

img12_30.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Úterý 26. července 2022 ve 20:01@ Opava

Špatně technicky řešeno. Každá ryba nad 50 cm rozlomí plastovou trubičku a na obratlíku zůstane jen hlavička. Ryba s tělem a trojháčkem odplave. Jinak účinnost brutální. Škoda.

Pátek 14. listopadu 2014 v 15:02@ Djear

Výborná nástraha na štiky, můžu jen doporučit!

Neděle 14. dubna 2013 ve 23:53® pitrs84

Pro mě to byla TOP nástraha na boleny, než jsem ji zarval.