Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Gunki Gigan (3,9 F)

27. října 2013 vložil(a) HaD | woblery | výrobce: Gunki | 2.448× zobrazeno | žádný komentář

img102531.jpg
Gigan je dalším z wobblerů Gunki, který mě zaujal při jarním chytání na pstruhových vodách. Je tvarem těla úplně odlišný, než štíhlé pstruhové wobblery, což je pro zkoušení momentální aktivity ryb vždy velmi zajímavé.
Text a foto: David Maixner

Provedení

Gigan je jednodílný wobbler vyrobený z kvalitního nárazu odolného plastu. Uvnitř těla jsou duté prostory s vyvažovacími a zvukovými kuličkami. Tvar nástrahy, víc než rybku připomíná spíše malou žabku. Trup je zakončen delším průhledným nořítkem. Očko pro uvázání vlasce je umístěno téměř na konci nořítka. Přestože je wobbler plovoucí, díky sklonu nořítka se potápí do hloubky 0,5-0,8 m. Pohyb nástrahy je poměrně agresivní.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se ve velikostech 3,9 cm, 5 cm a 5,5 cm. Nejlepší zkušenosti mám s nejmenším typem.

Přednosti

Gigan se velmi dobře a rychle zanořuje. Díky své poměrně vysoké hmotnost (4,7 g) umožňuje daleké náhozy. Vzhledem k jeho agresivnímu chodu je výborný k prolovení pomalejších partií revíru. Dovede dobře pracovat za překážkami.

Použití

Díky své agresivitě skvěle funguje na pstruhových stojácích, kde je dobře přijímán pstruhy duhovými. Na řekách jsem s nimi prochytával hlavně dlouhé tůně. Gigan se dá vodit prakticky všemi vrstvami vody a podle potřeby se dá zastavovat. Nástraha nepřestává pracovat ani v poměrně slabém proudu a je krásně cítit ve špičce prutu. Vyplatí se ho nechat splavat pod převislé větve a podemleté břehy, kam není možné běžně nahodit. K jeho optimálnímu vedení jsou vhodné pruty v délkách 1,8-2,4 m s vrhací gramáží 3-10 g nebo 6-12g. Průměr vlasce je ideální v rozmezí 0,12-0,16 mm, případně použít Nanofil o síle 0,06-0,08 mm.

Lovené druhy ryb

Nejvíce zabírá na pstruhy! V jezerech a přehradách je zajímavý i pro okouny. Díky dalekým náhozům dokáže na velkých řekách překvapit i tlouště a boleny.

Nevýhody

Gigan by si zasloužil BL trojháčky. Není příliš vhodný do prudkých vod. Při opatrném braní může jeho agresivní chod ryby spíše zapudit.

Oblíbené barvy

Gunki Gigan se vyrábí v šesti barevných provedeních. Nejvíce mi zafungovaly barvy Metallic Minnow a Roach a White Flash.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.