Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Gunki Gamera (5 cm SP)

2. října 2013 vložil(a) HaD | woblery | výrobce: Gunki | 3.722× zobrazeno | 1 komentář

img101986.jpg
Je to už pár let zpátky co se mi dostala do rukou kolekce wobblerů GUNKI – výrobky francouzské firmy Pezon&Michel. Po úspěšných gumových nástrahách se firma pustila i do vývoje a výroby vlastních wobblerů. Konstrukce těchto nástrah se hodně přibližuje oblíbeným japonským Illexům, ovšem tvary a hlavně divoké barvy wobblerů zn. Gunki mají svůj osobitý vzhled.
Text a foto: David Maixner

Provedení

Jednodílný wobbler GUNKI Gamera je vyrobený z plastu. Uvnitř těla je v dutince uloženo několik vyvažovacích hrkajících kuliček. Tvarem těla nástraha připomíná malou rybku. Lopatka wobbleru je poměrně krátká a v místě spojení s tělíčkem je užší než na jejím konci - tam dosahuje šířky tělíčka. Wobbler je schopný zanořit se do hloubky 0,2 - 0,7 m v závislosti na rychlosti vedení nástrahy a síle proudu. Jeho chod je houpavý s mírnými vibracemi do stran. Výrobce udává provedení suspending, což znamená, že nástraha zůstává ve stejné hloubce, do které se dostane.

Vyráběné velikosti

50, 65, 90, 128 mm

Přednosti

Nejlépe prověřenou mám velikost 50 mm, která je optimální pro lov pstruhů. Hmotnost modelu 2,3 g, což je srovnatelná váha wobblerů podobných typů a velikostí. Zaručuje dobré odhozové vlastnosti a zároveň dobrou práci v proudu. Velmi dobře imituje přirozenou potravu dravých ryb.

Použití

Přestože jsem měl možnost lovit na komerčních pstruhových nádržích, přednosti wobbleru jsem objevil až po zahájení sezóny na pstruhových řekách. Gamera mi nejvíce sedí právě v proudných úsecích. S nástrahou se velmi dobře prochytávají veškeré klidnější místa za překážkami a proudy. Nahazuji většinou kolmo na proud a snažím se pomocí špičky prutu dostat wobbler za překážky, tam ho přidržet delší dobu. Takto se dá pochytat celkem slušná pasáž řeky. Pokud se každý hod směřuje jinam, tak pro ryby není nijak návykový a má slušnou bilanci i na několikáté protažení vody. Nejvíce záběrů dostávám v otočení nástrahy v proudu a postupným spouštěním nástrahy v proudu. Optimální průměr vlasce leží v rozmezí 0,12-0,16 mm.

Lovené druhy ryb

Nejlepší účinnost je při lovu pstruhů - jak potočních, tak i duhových. Občas mi zabere okoun a tloušt.

Nevýhody

Snad jediná. Uvítal bych, kdyby výrobce osadil tyto wobblery BL trojháčky.

Oblíbené barvy

Na trhu je v současnosti 6 barevných kombinací. Zatím mi nejlépe fungovaly barvy Ghost Orange Tiger, Ghost Trout Fry a Metallic Minnow.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Středa 9. října 2013 v 15:38@ krtekcz

Nešlo by udělat pár recenzí na woblery Salmo ?? :D