Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

RedBass AIR DEVIL

6. září 2013 vložil(a) HaD | rippery | výrobce: RedBASS.cz | 3.232× zobrazeno | žádný komentář

img101453.jpg
Tzv. "duťák" nebo "prďák" je relativně novým druhem nástrahy s vnitřní dutinou. Ta slouží primárně k tomu, aby byla nástraha podajnější a lépe pracovala, při prudším pohybu vypustila několik bublinek vzduchu a při dopadu na dno co nejkolměji stála. Nástraha jednak při tažení standardně "vrtí" ocáskem a současně se celá kolébá ze strany na stranu, čímž je pro ryby velmi lákavá. Vcelku unikátní je fakt, že vibrace jsou cítit ve špičce prutu podobně jako při vedení woblera.

Vyráběné velikosti

V současné době se vyrábí ve velikosti 9,5 cm.

Kvalita dodávaných háčků

Nástraha je vcelku odolná, 3D oči jsou zalité, takže nemohou vypadávat. V případě delšího skladování ve velmi pokroucené podobě se může lehce pokřivit - náprava je velmi snadná - stačí krátce povařit.

Přednosti

Díky vnitřní dutině, která obsahuje vzduch, je lehčí - tudíž ji dravec snadněji nasaje. Dále při dopadu na dno stojí ocáskem nahoru, který navíc v proudu nadále kmitá. V ocásku je malý otvor do dutiny uvnitř nástrahy - při prudším popotažení z něj vycházejí drobné bublinky. Dutinu lze využít i k naplnění atraktantem - zabírající ryba z ocásku pak bude cítit pach a nástrahu nepustí. Díky dutině uvnitř nástrahy je pohyb lepší a přirozenější - chod nástrahy je kmitání ocásku a jemné kolébání ze strany na stranu. 3D oči jsou zalité v materiálu a nemohou tedy odpadnout.

Použití

Lze použít víceméně všude - jak na stojaté, tak tekoucí vodě. Lze plynule táhnout vodou, případně s ním poskakovat po dně, razítkovat apod. S hlavou 5g+ výborně pracuje i při propadu.

Lovené druhy ryb

Nejčastější útočníci jsou candát, okoun cca 20cm+, štika a sumec. Na štiky, okouny a candáty je to TOP zbraň.

Nevýhody

Díky dutině nedrží tak dobře na háčku, ideální řešení je kapička vteřinového lepidla a fixace k hlavičce, čímž se i mnohonásobně zvýší životnost!

Oblíbené barvy

Momentálně jen ta, co je na obrázku.

img101454.jpg img101455.jpg img101456.jpg img101457.jpg img101458.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.