Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Hnojňák Gulp! Alive

4. září 2013 vložil(a) dam | realistické gumové nástrahy | výrobce: Berkley | 3.208× zobrazeno | žádný komentář

img101415.jpg
Přiznám se, že tyto nástrahy v mé výbavě dlouho chyběly! V současnosti je nosím k vodě po celou sezónu. "Páchnoucí žížalky" totiž mají širokou škálu využití! Lovit se s nimi dá prakticky celý rok, a to jak na tekoucích, tak i stojatých vodách. Dokážou vykonat skvělou práci při lovu na dírkách i v parném létě. Několikrát se mi stalo, že ryby okukovaly mé vláčecí nástrahy bez jakékoliv známky útoku. Marně jsem si lámal hlavu, zda jim vadí barva, velikost nebo pohyb. Pak mě napadlo vyzkoušet "falešné hnojky" na jiggové hlavičce běžné gumky a změna byla radikální. Ryby se ihned probudily k nebývalé aktivitě! O tom, že to nebyla náhoda, jsem se potom přesvědčil během sezóny hned několikrát...
DaM

Provedení

Nástraha je vytvořena ze 100% biodegradační hmoty (přírodního kaučuku), která dokonale připomíná živou tkáň. Vzhledem k její poréznosti dokáže absorbovat Gulp extraktant, který se při lovu uvolňuje a vytváří dlouhodobou a výraznou pachovou stopu. Zpětným ponořením do lahvičky s dipem nástraha opět nasaje extraktant a může se používat stále dokola (než ji ryby roztrhají na molekuly). :-)

Vyráběné velikosti

Vyrábí se v konstantní velikosti 5 cm, což odpovídá rozměrům přírodního vzoru.

Přednosti

Umožňuje nastražení různě velkého sousta, podle konkrétních podmínek a apetitu ryb (zkrácením). Nebo naopak není problém nastražit hned několik žížalek najednou. Při přívlači je možné hnojáčka napíchnout po délce na streamrový háček, či vytvořit uzel připomínající kroutící se shluk červů. Na dotek i vůní je nástraha k nerozeznání od opravdové žížaly.

Použití

Umělé hnojáčky napichuji při přívlači na jiggové hlavičky různých hmotností a také na marmyšky. Občas také použiji zátěž mimo háček – nastražuji červíka pouze na BL jednoháček a na vlasec nad něj přicvaknu broček. Rád takto prochytávám hlavně hlubší tůně a okolí podemletých břehů. Nástraha se dá vodit přirozeným potahováním, spouštěním po proudu a jemným pocukáváním. I lov pod ledem je velmi účinný. Ryby nástrahu přijímají velmi důvěřivě.

Lovené druhy ryb

Nejčastějším úlovkem jsou okouni, tloušti a pstruzi.

Ideální použití

Nejlepší jsou při prochytání pobřežních partií a při lovu poblíž zatopených překážek (vyvrácené stromy, pařezovky, balvanité srázy, apod.).

Nevýhody

Jako jedinou větší nevýhodu vidím ve vyšší zranitelnosti nástrahy – „zubaté“ ryby ji dokážou často rozcupovat! Záporem (alespoň pro někoho) mohou být neustále zapáchající prsty, ale co by rybář pro své miláčky nevytrpěl. :-)

Oblíbené barvy

Výrobce – fa. Berkley - vsadil na absolutní přirozenost, takže se zbarvení nástrahy se maximálně přibližuje opravdovému hnojnému červu (příp. kalifornské žížale) - je tedy červenohnědý.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.