Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Rapala shallow shad rap

17. června 2013 vložil(a) HaD | woblery | výrobce: Rapala | 4.768× zobrazeno | žádný komentář

img99344.jpg
Mělce pracující verze legendárního shad rapu je dalším pilířem ve výrobním programu finské Rapaly. Oproti tomu dostal do vínku „zetkově“ zalomenou lopatku. Mezi rybáři se nástraha těší značné oblibě, využití najde hlavně na mělčích řekách. Shallow shad rap také pravděpodobně posloužil jako inspirace pro firmu Salmo při výrobě mělce chodící verze wobleru Executor. Od toho se ovšem v mnoha věcech liší.
text a foto: skwor

Provedení

Vyšší z boků sploštělý balzový neozvučený wobler se zalomenou lopatkou.

Vyráběné velikosti

5cm, 7cm, 8cm a 9cm.

Kvalita dodávaných háčků

Dvojice kvalitních VMC trojháčků, které se hodí pro většinu běžné přívlače s výjimkou cíleného lovu sumců.

Přednosti

Díky menší lopatce má nástraha poměrně klidný přirozený pohyb. Samotný tvar wobleru působí také poměrně realisticky.

Použití

Přívlač na většině typů tekoucích vod nebo v mělčí úsecích jezer a rybníků. Hodí se pro většinu běžných situací na našich vodách.

Lovené druhy ryb

Větší velikosti jsou výbornou nástrahou pro lov štik, candátů i sumců. Na menší modely útočí ochotně boleni, všechny druhy jelců a větší okouni.

Ideální použití

Jde o velmi univerzální wobler. Nástraha je poměrně stabilní i při lovu v silnějším proudu. Pracuje jak při klasickém monotónním vedení, tak pokud měníme rychlost a hloubku, ve které s woblerem pracujeme. Výborně se hodí pro lov v mělčích úsecích řek nebo pro ranní přívlač, kdy lovíme dravce aktivně lovící pod hladinou.

Nevýhody

Oproti hluboko chodící verzi je paradoxně větší šance, že o nástrahu přijdeme, protože do kontaktu se dnem se dostane trojháček dříve, než lopatka. Na prochytávaných vodách jde často o dobře známou nástrahu a ryby na ní nemusí reagovat.

Oblíbené barvy

S, SD, P, BG, ALB, FT. Z výrobního programu Rapaly bohužel před několika lety zmizelo poměrně dost realistických vzorů (SSH, BSH, ORO, RFSH…)

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.