Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Rotační třpytka Vaškovka

4. června 2013 vložil(a) HaD | rotační třpytky | 5.665× zobrazeno | 1 komentář

img99028.jpg
Česká legendární rotačka, kterou určitě není třeba představovat. Původní výrobce těchto rotaček již bohužel nežije. Výrobu po něm ale převzal jeho syn, takže rybáři mají stále šanci si s nimi zaplnit své krabičky. Vzhledově nenápadná nástraha v záplavě nablýskaných barevných třpytek zahraničních výrobců působí nenápadným dojmem. Její síla se projeví až ve vodě. Nástraha projíždí vodou s nesmírnou lehkostí, která jí dělá vyjímečnou.
Autor: Skwor

Provedení

Drobnější třpytka postrádající jakékoliv zvýraznění vzhledu či doplňky. Dokonce i list rotačky je z matného materiálu a nehází odlesky do všech stran, jako mnoho ostatních.

Vyráběné velikosti

Vyráběné velikosti: 0, 1, 2, 3, 10. Hmotnost desítky je uvedena 5,5g, což je o pouhý gram více než u trojky. Nejspíše jde tedy jen o označení pro největší nástrahu v sérii. S velkým štěstím lze v obchodech narazit na poslední rotačky, které vyráběl ještě starý pan Vašek, ve velikostech 00 a 000.

Přednosti

V jednoduchosti je síla a právě na to Vaškovky sází. Nepamatuji, že bych se setkal s nástrahou, která by měla problémy s chodem, což se může stát i u renomovaných výrobců.

Použití

Jde o poměrně univerzální nástrahu spíše pro jemnější přívlač. Je vhodná pro lov jak na tekoucích, tak stojatých vodách. Využití určitě najde i pro pstruhové revíry. Ideální použití: Vaškovka je poměrně univerzální nástraha. Vzhledem k lehkosti chodu si s jejím chodem může rybář skutečně vyhrát. Oblíbená je také při závodní přívlači.

Lovené druhy ryb

Menší velikosti mají v oblibě tloušti, okouni a salmonidi. Na větší se až příliš často věší menší štiky.

Nevýhody

Omezená nabídka barev a horší dostupnost nástrah. Pamětníci nejmenších velikostí budou postrádat právě velikosti označené více nulami. Ty ale dnes jde sehnat u jiných výrobců.

Oblíbené barvy

Barevná nabídka je omezena na tři základní barvy. Stříbrnou, zlatou a bronzovou. Rybářově fantazii se meze nekladou a může si nástrahu zvýraznit podle svojí libosti. Úspěchy jsem slavil se všemi, nejvíce asi s klasickou stříbrnou. Nutno ovšem podotknout, že také ve vodě strávila nejvíce času.

img99029.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Úterý 25. června 2013 v 16:08® daniel kvapil
daniel kvapil

tyhle třpytky sou super moje nejoblibenější a eště sou dobrý že sou tak těžký i malí velikosti