Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Rapala x-rap

27. května 2013 vložil(a) HaD | woblery | výrobce: Rapala | 4.608× zobrazeno | 3 komentáře

img98814.jpg
Plastový x-rap byl před několika lety při svém uvedení na trh v jistém slova smyslu zlomovou nástrahou ve výrobním programu Rapaly. Otázkou však zůstává, zda to byla změna pozitivní nebo ne. Balzová klasika se totiž díky tomu pozvolna posouvá na druhou kolej. V následujících letech se totiž rodina X-rapů rozrostla nejen o další velikosti a modely, ale i v dalších řadách Rapaly je odkaz lesklého plastového X-rapu cítit. Za všechny jmenuji řadu Clackin.

Autor: skwor

Provedení

Štíhlý neutrálně vyvážený plastový wobler. Jemně ozvučený několika kuličkami, které umožňují i delší náhozy.K dostání je i verze deep runner a také model saltwater s trojháčky a kroužky ošetřenými proti působení mořské vody. Zadní trojháček je zvýrazněn třásněmi. Ty po namočení ztěžknou a pomůžou pro lepší náhozy, což se projevuje hlavně u menších velikostí.

Vyráběné velikosti

4, 6, 8, 10 a 12 cm

Kvalita dodávaných háčků

Dvojice trojháčků VMC Black nickel ze spíše jemnějšího drátu. Pro cílený lov sumce je lepší vyměnit za masivnější.

Přednosti

X-rap se vyznačuje poměrně klidným hadovitým pohybem s širokou amplitudou. Vzhledem k jeho neutrálnímu vyvážení nabízí mnoho možností prezentace nástrahy.

Použití

Jde o poměrně univerzální nástrahu. Největších úspěchů s ní dosahujeme při lovu metodou stop and go. Během zastavení wobler zůstane ve stejné hloubce, kde s ním pracujeme. Případně pomalu klesá ke dnu díky lanku před nástrahou. Ideálně se hodí k prochytávání příbřežních zón větších vodních ploch. S většími velikostmi se dá lovit i na trolling.

Lovené druhy ryb

V závislosti na zvolené velikosti nástrahy všichni u nás žijící dravci.

Ideální použití

Lov v mělčích stojatých nebo mírně tekoucích vodách. Ideální je k prochytávání zarostlých břehů.

Nevýhody

Hlavní nevýhodou je asi vyšší cena wobleru. Vzhledem k jeho popularitě jej také má ve svých krabičkách většina českých vláčkařů a na více prochytávaných vodách může být nástraha pro ryby důvěrně známá.

Oblíbené barvy

Napodobeniny bílé ryby, okouna, pstruha duhového. Rapala v této modelové řadě nabízí i poměrně dost výraznějších vzorů. Z těch si asi největší slávu vydobil bílý vzor (GGH).

img98815.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Pátek 31. května 2013 v 19:15® Segoves
Segoves

jepice> tak to je moc:D jinak x-rapy sou boží ale je fakt že klasický balzáče mi k srdci přirostly víc:)

Pondělí 27. května 2013 v 16:32® jepice-zruseno

casper> já bych na to nebyl asi správnej skater http://www.youtube.com/watch?… :-D

Pondělí 27. května 2013 ve 14:51® casper
casper

pro mě zatím nejoblíbenější wobler :-) no hned jak začne sezóna, doufám, že budou fungovat i další „náboje“ :-)