Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Rapala Husky Jerk

5. března 2011 vložil(a) osprey | woblery | výrobce: Rapala | 6.848× zobrazeno | 3 komentáře

img11_26.jpg
Je to už poměrně dlouho, co Rapala dodává na trh tento model a dnes se setkáme s řadou podobných nástrah i od jiných výrobců.
Jedná se o plastový wobbler (v žádném případě jerk) s neutrálním vyvážením (suspending) - ve vodě neklesá ani nestoupá, případně díky zatížení lankem velmi pomalu klesá. Uvnitř tělíčka jsou kuličky, které chrastí. Zvuk je sice poměrně intenzivní, ale kuličky jsou malé a tak není výsledný zvukový efekt tak silný jako u jiných ozvučených wobblerů. Zvlášť je to znát na nejmenších velikostech, kde jemné „vrnění“ provokuje ryby k záběru velmi přesvědčivě.

Provedení

Plastový ozvučený neutrálně vyvážený wobbler štíhlého protáhlého tvaru, existuje i verze Down Deep Husky Jerk s velkou lopatkou a odlišným chováním ve vodě.

Vyráběné velikosti

Vyrábí se v délkách 6 cm , 8 cm, 10 cm, 12 cm a 14 cm.

Kvalita dodávaných háčků

Trojháčky nejsou špatné, ale patří spíš k těm subtilnějším.

Přednosti

Je to dobře řešená a skutečně chytající nástraha. Nabízí široké možnosti vedení (je třeba naučit se využívat jeho neutrální vyvážení), dobře pracuje a povrchová úprava má výdrž podstatně vyšší než mnohé konkurenční výrobky.

Použití

Klasický wobbler možná s trochu speciálními vlastnostmi. Ideální pro lov na mělčích stojatých i mírně tekoucích vodách. Lov v proudech je možný bez problémů, ale ne vždy pak vyniknou přednosti tohoto typu.

Lovené druhy ryb

V podstatě všichni běžní dravci - s ohledem na velikost nástrahy. Okoun, štika, sumec, o něco méně candát a bolen (ti preferují spíš menší velikosti), na nejmenší velikost (6 cm) občas útočí i tloušti, často překvapivě malí.

Ideální použití

Lov v mělčích vodách (obvykle do 2 m hloubky, menší velikosti raději do 1 m). Jako zvukový wobbler je určen spíš k prochytávání větších ploch, lovu na okraji porostů nebo podél břehů. Je třeba využívat jeho osobité akce a často přerušovat vedení. Právě škubání často přináší záběry ryb, které by o plynule taženou nástrahu neprojevily zájem.

Nevýhody

Rapala není nejlevnější, ale cena je do značné míry kompenzována trvanlivostí nástrahy i užitnou hodnotou.

Oblíbené barvy

Napodobeniny bílé ryby (stříbrné i modravé tóny), dráždivé barvy jako FT nebo CLN.

img11_27.jpg img11_28.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Úterý 30. října 2012 ve 21:47® pajos07

Segoves> já mám taky tyto woblery ale jedna věc co se mě na tom nelíbí že po malé štice co tam drápla zubem tak že mě z toho slejzá barva :(

Pátek 8. července 2011 ve 22:27® ART
ART

na 12cm zabral okoun 23cm, tahle nástraha je hodně zabijácká

Pátek 8. července 2011 ve 21:49® Segoves
Segoves

mám dva kusy jeden 6cm a jeden asi 12cm a ten větší stoupá i s lankem k hladině