Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Wobbler - SALMO PIKE

29. dubna 2013 vložil(a) HaD | woblery | výrobce: Salmo | 4.396× zobrazeno | 2 komentáře

img98042.jpg
Polská firma Salmo vytvořila model wobbleru, který je šitý přímo na míru štikám! Zamilovaly si ho „zubatice“ celého světa bez rozdílu druhu – nejen nejvíce rozšířené štiky obecné, ale i americké muskalungy a také tečkované štiky amurské z dálného východu. Wobbler Salmo Pike je notoricky známý doutníkovitým tvarem těla, „kachním zobanem“ na hlavě a štičím šatem.

Provedení

Výrobním materiálem těla wobbleru je, jak bývá u výrobků Salmo typické, tvrzená pěnová hmota. Nástraha je tím pádem lehká jako z balzy, ale podstatně trvanlivější. Všechny modely jsou plovoucí (floating) a firma nabízí u každé z velikostí dvě verze - mělce potápivou (ponor do jednoho metru) a hluboko potápivou (až do 3 m). Woblery jsou „němé“ - jediný zvuk, které vydávají při pohybu, je jen decentní šustění dvojice trojháčků v kroužcích – tím je zachována jeho celosezónní účinnost i na hodně profláknutých revírech.

Vyráběné velikosti

Salmo Pike se vyrábí ve velikostech 9, 11, 13 a 16 cm. „Třináctky“ jsou pouze ve dvoudílných variantách a dvoudílná je i jedna verze hlubokopotápivé „jedenáctky“.

Přednosti

Salmo Pike je wobbler určený k cílenému lovu štik. Noří do poměrně nízké hloubky, díky tomu se s ním dá pohodlně prochytat především mělčí partie a prostory nad ponořenými překážkami – vodními travinami, potopenými stromy a pařezovky. Právě tento prostor mají nejčastěji v hledáčku číhající štiky! S nástrahou se dá lovit jak na tekoucích vodách, tak i na stojácích.

Použití

Při chytání s Pike je vhodné použít vlasec v rozmezí 0,18 – 0,28 mm (nebo pletenku o průměru 0,10 – 0,15 mm) - v závislosti na velikosti zvoleného typu nástrahy. Tenké lanko, nejlépe wolframové, je při lovu štik nutností. Ačkoli wobbler nevytváří ve vodě výraznější odpor, je dobré ho vodit na tužším prutu už jen z důvodu nutnosti tvrdšího záseku. Doporučené vedení je „stop and go“ (rychlejší potažení proložené zastavením nástrahy při napnutém vlasci) a chytání při trollingu (tažení za lodí).

Lovené druhy ryb

Nejčastějším úlovkem je bezesporu štika! Není to ani kvůli typickému zbarvení nástrahy, ale spíš proto, že s wobblerem se dá naprosto optimálně vytvořit celá škála životních projevů malých štiček. Velké štiky jsou pověstné kanibalky, a tak je Salmo Pike určené právě jim!

Nevýhody

Velké štiky jsou schopné svými tesáky prokousnout tělo wobbleru - poté je nutné nástrahu nechat vyschnout a rány zacelit kapkou sekundového lepidla.

Oblíbené barvy

Je zcela lhostejné, kterou z nabízené pětice štikových odstínů vyberete. Například na zbarvení americké muskalungy dobře reagují i naše tuzemské štiky, přestože se s „Muskee“ v přírodě nikdy nesetkaly. Kvůli lepšímu kontrastu vůči hladině občas zvýrazním bříško nástrahy rudou lihovou fixou.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat

Diskuze k nástraze

Sobota 4. května 2013 v 0:05® HaD
HaD

Palivec> kde se píše, že je to novinka ty novinko? Hmmm?

Pátek 3. května 2013 v 16:45@ Palivec

No už jsem napsal, že ty štičky od Salma nejsou dávno novinky, ale ňákej snaživec, mi to vymazal, checheche.