Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Ripper – RELAX DIAMOND SHAD

29. dubna 2013 vložil(a) HaD | rippery | výrobce: Relax | 5.455× zobrazeno | žádný komentář

img98041.jpg
Modely Kopyto a Jankes jsou nejznámějšími a současně nejúspěšnějšími rippery americké firmy Relax. Jejich rovnocenným nástupcem se může stát Relax Diamond Shad. Stejně jako jeho předchůdci dostal do vínku poddajné tělo a originální pohyb ocásku, který dokáže vydráždit většinu vodních dravců.

Provedení

Diamond Shad je vyrobený z měkčeného PVC. Vyznačuje se „rybičkovým“ tělíčkem s malou hřbetní ploutvičkou. Oproti jiným ripperům je pro něj typické, že zhruba od půlky nástrahy začíná tenký zploštělý ocásek s reliéfy několika kosočtverců, který je zakončen menším kopýtkem. Při tažení vodou se kmitá hlavně ocásek.

Vyráběné velikosti

2,5“ (6,2 cm), 3“ (7,5 cm) 5“ (12,7 cm)

Přednosti

Diamond má neotřelý pohyb vodou – kmitá pouze kopýtko a zploštělý ocásek, zatímco přední část je víceméně statická. Nástraha se chová jako hodně unavená rybka, a tak její práce vyhovuje především candátům, kteří mají rádi spíše unylý pohyb kořisti. Hodí se jak do stojatých vod, tak i do řek - s výjimkou hodně silného proudu, který ocásek natáhne a umrtví.

Použití

Diamond Shad se dá prezentovat rozličnými způsoby. Nastražit se dá na běžné jiggové hlavičky, nejrůznější vláčecí systémky, dropshot nebo Texas rig. Pružný ocásek se rozvlní při jakékoli rychlosti tažení a také při samovolném vyklesávání ke dnu.

Lovené druhy ryb

Výborně funguje na candáty a okouny. Na Daimond Shad v největší velikosti nezřídka zaútočí i štika a sumec.

Nevýhody

Tenký ocásek je více náchylný na poškození. Mnohokrát se mi stalo, že jsem po zpackaném záseku vytáhl z vody jen půlku nástrahy - ocásek s kopýtkem zůstal mezi dravčími čelistmi. Nástraha není imunní ani proti tepelnému poškození. V silném proudu se ocásek natáhne a přestává pracovat.

Oblíbené barvy

Nabízená škála barev je celkem rozsáhlá. V oblibě mám přírodní vzory, které jsou zakončené oranžovým nebo rudým kopýtkem. Při lovu v lokalitách pod tři metry se nebráním nasazení výrazných fluo zbarvení.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.