Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Smáček – DRAGON DROP SHOT BLEAK

29. dubna 2013 vložil(a) HaD | smáčci | výrobce: Dragon | 3.507× zobrazeno | žádný komentář

img98040.jpg
Troufám si tvrdit, že tento typ smáčku je ve své třídě – nástrah na dropshotting – jedním z nejlepších na trhu. Kdo se věnuje této vláčecí disciplíně, jistě mi dá za pravdu. Dravce láká parádním pohybem, realistickým tvarem těla, dokonalou poddajností materiálu i zbarvením imitujícím živou kořist.

Provedení

Dragon Bleak je vyrobený z poddajného materiálu, který ovšem vydrží i hrubší zacházení ze strany ryb. Vyznačuje se štíhlým tělem s vodorovně seříznutým hřbetem – právě tato rovina z horní strany vytváří svůdně vlnivý pohyb nástrahy i při minimální oživování ze strany rybáře. Podobnou funkci má i rozdvojená ocasní ploutvička, která je položena vodorovně (podobně jako u kytovců). Na hlavě se nachází pár výrazných očí, na trupu nástrahy jsou decentně vyznačené pásy šupinek.

Vyráběné velikosti

3“ (7,5 cm) a 3,5“ (8,5 cm)

Přednosti

Až při práci ve vodě vyniknou jeho skvělé vlastnosti! Dá se prezentovat mnoha způsoby – od unylého popojíždění až po agresivní přískoky. Výrobní hmota nástrahy je sice měkká, ale na druhou stranu je poměrně houževnatá – určitě tedy Bleak nevyhodíte hned po několika střetech s dravci, jak tomu bývá při chytání na levnější napodobeniny.

Použití

Jednoznačně dropshotování! Dá se však nastražit i na klasickou jiggovou hlavičku, Texas rig a jiné vláčecí systémky. Místo použití – stojaté i tekoucí vody.

Lovené druhy ryb

Vynikající nástraha především na okounovité dravce. Velikosti 7,5 a 8,5 cm jsou ideálně vyladěné na candáty. V pohodě je ale zhltne čtvrtmetrový okoun nebo naopak metrová štika. Při ostrém tažení pod hladinou se po něm rád ožene i bolen. Ačkoli to není obvyklé, větší typ mi ve Španělsku dokonce sebral sumec, jehož rozměry si netroufám ani odhadovat.

Nevýhody

Proti jiným druhům smáčků zaplatíte o chlup vyšší cenu. Není imunní proti tepelnému poškození a ani vůči mechanickému poškození ze strany zubatých dravců.

Oblíbené barvy

Škála nabízených odstínů je poměrně rozsáhlá, převládají především přírodní vzory. Výběr konkrétní barvy podřizuji čistotě vody a lovné hloubce. Do mělčích a čistých vod volím tmavší odstíny, naopak do špatných světelných podmínek světlé nebo modrohřbeté smáčky.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.