Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Salmo tiny

29. dubna 2013 vložil(a) HaD | woblery | výrobce: Salmo | 3.360× zobrazeno | žádný komentář

img98037.jpg
Miniaturní zavalitý wobler vhodný pro ultra lehkou přívlač se v nabídce polského Salma vyskytuje od roku 2004. Tehdy nahradil mělce pracující verzi populárního Hornetu. Z toho se zachovala pouze lopatka, wobler sám dostal do vínku robustnější proporce a dvojici trojháčků místo jednoho většího u Horneta. Wobler má poměrně klidný přirozený chod.

Text a foto: Skwor

Provedení

Materiálem nástrahy je, jak bývá u Salma zvykem, tvrzená pěna. Jde o neozvučený wobler pracující do půl metru pod hladinou.

Vyráběné velikosti

Nástraha je k dostání pouze ve velikosti 3cm a to v plovoucím i potápivém provedení (2 a 2,5g).

Kvalita dodávaných háčků

Wobler je osazen dvěma trojháčky VMC v hnědém provedení. Kvalita háčků je dostatečná, se záběry velkých háčky ničících ryb se u nástrah této velikosti příliš nepočítá.

Přednosti

Díky menší lopatce má wobler poměrně umírněný chod, který přesvědčí k záběru i velké opatrné tlouště. Uplatnění najdou i u rybářů, kteří mají rádi nástrahy, s jejichž chodem si můžou dostatečně vyhrát. V tom nabízí více možností plovoucí model. Potápivá verze na slabším vlasci poměrně slušně létá a dá se dopravit i do větších vzdáleností. Za zmínku určitě stojí i lidová cena.

Použití

Tiny je výborná nástraha pro letní ultra lehkou přívlač na mělčích řekách. Funguje jak při klasickém tažení, tak při nahazování pod břeh a imitování hmyzu spadlého na vodní hladinu. S woblerem jde tedy jemnými pohyby v podstatě pracovat jako s hladinovou nástrahou. Potápivá verze je poměrně stabilní i ve větších proudech. Své využití tak najde například i v podjezích.

Lovené druhy ryb

Nejčastějším úlovkem na Salmo tiny je bezesporu tloušť. Nástraha se zamlouvá i velkým exemplářům. Zamlouvá se i okounům a lososovitým rybám. Méně často končí na háčku menší štika, bolen nebo i nedravé ryby jako perlín.

Ideální použití

- klasická přívlač na mělkých řekách a potocích
- prochytávání břehů
- lov na pstruhových vodách
- představování hmyzu na hladině
- závodní přívlač

Nevýhody

Dvojice trojháčků se do sebe při náhozech občas motá. Stejně tak přední háček se občas zachytí za lopatku wobleru. Někomu by mohla chybět hlouboko chodící verze, tu však lehce zastoupí už zmiňovaný Hornet v nejmenší velikosti.

Oblíbené barvy

V nabídce je jedenáct barev. Osobně preferuji ty s výrazněji barevným podkladem, přes který jdou směrem od hřbetu černé blesky (YT, SBT). Své uplatnění najdou i tmavší odstíny imitující hmyz. Z těch vyčnívá nejvýrazněji vzor berušky (LB).

img98038.jpg img98039.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.