Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Smáček RedBASS SLR

26. dubna 2013 vložil(a) HaD | smáčci | výrobce: RedBASS.cz | 3.530× zobrazeno | žádný komentář

img97906.jpg
Ručně vyráběný extra měkký smáček, který je vhodný především na DROPSHOT a všechny obvyklé způsoby smáčkování. Je mimořádně měkký a věrný s mnoha povrchovými detaily. Některé novější modely mají v bříšku drážku pro lepší ohebnost nástrahy a pro případné skrytí háčku do vod s vázkami. Chytal jsem na něj převážně candáty, okouny a štiky. Myslím si, že ani větší pstruh nepohrdne.

Provedení

Ručně vyráběný smáček má mimořádně měkké tělíčko, což znamená, že funguje i pri mikropohybech, čemuž ještě napomáhá plochý ploutvičkovitý ocásek. Modely s drážkou jsou pak ještě měkkčí a pohyblivější. Na povrchu těla jsou naznačeny šupiny, skřele, nástraha má 3D oči. Vyrábí se aktuálně ve čtyřech barvách.

Vyráběné velikosti

V současnosti 7,5 cm

Přednosti

Mimořádně pohyblivý a lákavý pohyb díky měkkému materiálu a tvaru těla. Velké 3D oči. Možnost lovit s ukrytým háčkem. Nástrahu lze považovat za velmi kvalitní z hlediska materiálu i probarvení s u ryb oblíbenými flitry.

Použití

Na běžné smáčkování, dropshot, carolina i texas rig.

Lovené druhy ryb

Štika, candát, okoun, příložitostně větší pstruzi a umím si ho představit i na moři, kde ovšem moc ryb asi nevydrží.

Nevýhody

Za nevýhodu lze považovat jeho přednost - tzn. měkkost, která umožňuje skvělý pohyb a snadné přelstění dravců, ale současně nástraha nevydrží tolik ryb jako "tvrdé" gumy. Lze si ale pomoci vteřinovým lepidlem a fixaci nástrahy k háčku či hlavičce. Pak je to "nesmrtelný držák".

Oblíbené barvy

Tři víceméně přírodní a jedna dráždivá.

img97907.jpg img97908.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.