Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

ROBINSON GOODFISH SNAKE

26. dubna 2013 vložil(a) HaD | woblery | výrobce: Robinson | 2.721× zobrazeno | žádný komentář

img97905.jpg
Ačkoli nijak zvlášť neprožívám hrkající plastové wobblery, tento model považuji za světlou výjimku. Možná už jen proto, že dvoudílných a přitom hluboko potápivých wobblerů je na trhu jako šafránu. A přitom je candáti tolik milují…

Provedení

Goodfish Snake je štíhlý dvoudílný wobbler z lepeného tvrdého plastového korpusu. Nástraha je ozvučená, ale nechřestí nijak zvlášť agresivně. Existují dvě verze - plovoucí (floating) a potápivá (sinking). Díky prostorné lopatce, která je postavena téměř s osou nástrahy se noří opravdu hluboko. Plovoucí modely až do 3,5 m! Jsou vyzbrojeny trojicí trojháčků.

Vyráběné velikosti

Jsou k dostání ve velikostech 120 a 140 mm.

Přednosti

Snake je vhodný do stojatých nebo mírně tažných vod. Lze s ním pohodlně prochytat především prostory kolem tvrdých překážek členitého dna – okolí skalnatých převisů, balvanitých srázů, úpatí starých regulací či hrany zatopených koryt. Trojice trojháčků nabízí slušnou šanci na pevné zaseknutí ve tvrdých candátích nebo štičích čelistech. Výrazným kladem je „lidová cena“.

Použití

Wobbler Snake vytváří ve vodě výraznější odpor, je proto vhodné vodit ho na tužším prutu z důvodu nutnosti tvrdšího záseku. Doporučené vedení je „stop and go“ (rychlejší potažení proložené zastavením nástrahy při napnutém vlasci) a chytání při trollingu (tažení za lodí).

Lovené druhy ryb

Dvoudílný wobbler, který dokáže ozobávat dno v hloubce pod tři metry je účinnou zbraní hlavně na candáty a sumce. Dalším častým úlovkem je štika. Na menší model jsem ulovil i pár okounů nad 30 cm, což přisuzuji dráždivému vlnění štíhlého dvoudílného těla nástrahy, které může připomínat dvojici menších rybek.

Nevýhody

Wobbler má horší letové vlastnosti – odporem vzduchu se převrací a občas se tak zachytí některý z trojháčků za vlasec. Při přitahování vytváří poměrně silný odpor vůči prutu, proto se nehodí do silných proudů. Kvalita trojháčků není schopná odolat sumčímu stisku či souboji nadoraz s velkým protivníkem – určitě je vhodnější nástrahu „překovat“.

Oblíbené barvy

Nic se nedá nepokazit navázáním modré makrely, bílé ryby a okouna. Do nepříliš průhledné vody rád pošlu i „zlato-oranžovou fantazii“.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.