Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Ripper – BERKLEY RIPPLE SHAD

26. dubna 2013 vložil(a) HaD | rippery | výrobce: Berkley | 2.776× zobrazeno | žádný komentář

img97903.jpg
Aromatizované nástrahy od fy. Berkley si získaly řadu fandů po celém světě. Výrobní materiál těchto „gumiček made by USA“ totiž obsahuje patentovaný atraktant, který dokáže k nástraze přilákat dravce i z větší vzdálenosti. Vodní predátory však neláká jen výrazná pachová stopa. Výrobce uvádí, že díky ideální poddajnosti a ochucení hmoty dravec nástrahu podrží v tlamě až 18x déle než jinou měkkou nástrahu.

Provedení

Ripple Shad je vyrobený z poddajného materiálu s vyšším podílem přírodního kaučuku, který je nadipován aromatickou přísadou originální receptury. Ripper má štíhlé „ouklejovité“ tělo a drážkované boky i ocasní násadec, který je zakončen prostorným kopýtkem. Na hlavě se nachází pár 3D očí.

Vyráběné velikosti

7, 9, 11 a 13 cm

Přednosti

Při pohybu vodou kmitá pouze kopýtko a zploštělý ocásek, zatímco přední část je víceméně statická – napodobuje tak věrně přirozený pohyb živé rybky. Aróma nástrahy je bonus navíc. Hodí se do stojatých i tekoucích vod (včetně silných proudů). Využití najde i při střední a těžké mořské přívlači.

Použití

Ripple Shad se dá oživit rozličnými způsoby, záleží jen na způsobu nastražení. Dá se nastražovat na běžné twisterové hlavičky, nejrůznější vláčecí systémky a Texas rig. Díky tužšímu tělíčku se také může vodit podobně jako smáček – přískoky. Výborně pracuje i v silných proudech, neboť se oproti ostatním měkkým nástrahám jeho ocásek nikdy extrémně nenatáhne.

Lovené druhy ryb

Nejmenší velikost je vhodná na pstruhy a okouny. Velikosti 9 a 11 cm jsou optimální na candáty, štiky a boleny. Ve “třináctce” pak na velké exempláře předchozích druhů + sumce a mořské predátory.

Nevýhody

Není imunní proti tepelnému poškození a ani vůči mechanickému poškození od dravčích zubů. Vyšší cena nástrah zn. Berkley je samozřejmostí – za kvalitu je nutné připlatit!

Oblíbené barvy

V základní škále barev je 6 odstínů (WH – bílá ryba, RT – duhák, PE – okoun, NAT – ouklej, FT – ohnivý tygr, CO – parmička). Většina z nich je v holografickém provedení. V oblibě mám především přírodní vzory, které jsou zakončené sytě rudým kopýtkem.

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.