Chytej.cz

Galerie vláčecích rybářských nástrah

Galerie nástrah: podle abecedy podle druhu podle výrobce
×

Nástrahy podle abecedy

Plandavka „ledvinka“ od firmy Wirek

5. března 2011 vložil(a) osprey | plandavky | výrobce: Wirek | 6.027× zobrazeno | žádný komentář

img10_24.jpg
Plandavka polské značky Wirek je vyrobena z podstatně tenčího plechu než je obvyklé a tak je vhodná pro pomalé precizní vedení.

Provedení

Klasická plandavka typu „ledvinka“ z tenkého plechu o síle 1 mm dodávaná v minimalistickém provedení jen s kroužky bez obratlíku.

Vyráběné velikosti

Jediná velikost, lehce přes 7 cm.

Kvalita dodávaných háčků

Relativně velký trojháček z tenčího drátu běžné kvality. Na štiky postačující, na sumce nikoli.

Přednosti

Mezi plandavkami jde o poměrně atypický model, který je velmi lehký, pomalu se propadá ke dnu a dá se citlivě vodit i v malých rychlostech.
Má výrazný atraktivní chod a při dopadu na hladinu prakticky nedělá hluk, což je místy velká výhoda.
Cena je poměrně rozumná, takže v kombinaci s ostatními vlastnostmi se jedná o dobrou nástrahu k prochytávání míst, kde se často trhá.

Použití

Lov v mělčích a členitých vodách na poněkud kratší vzdálenost než je obvyklé u většiny plandavek. Díky pomalému propadání ke dnu ji lze vodit pomalu a kreativně, takže se jedná o nástrahu „hračičků“.

Lovené druhy ryb

Hlavně štika, ale na mělčích revírech by mohla uspět i jako sumcová a candátová nástraha. Pro cílený lov sumce by ale bylo nutné vyměnit kroužky a trojháček.

Ideální použití

Lov v mělkých zarostlých tůních, kde s ní lze díky pomalé potápivosti prochytávat řídké porosty stulíků, okraje rákosí a okolí vázek.

Lákání štik z porostů – pohyb je tak třepetavý a přitom nenásilný, že několikeré protažení podél okrajů stulíkových polí nebo zatopených keřů nejednou vyláká jejich zvědavé obyvatelky z úkrytů.

Chytání na malých vodách, kde se dá prakticky nehlučně nahazovat a velmi precizně vodit.

Lov v chladné vodě na konci sezóny – dík pomalému pohybu je tato nástraha štikami bez problémů napadána ještě koncem listopadu.

Nevýhody

Žádné výrazné. Tato nástraha je tím, čím je a jako takovou je třeba ji brát. Nemá asi smysl ji používat k dalekým hodům, do hlubokých tažných vod a vodit ji vysokými rychlostmi. Dál je třeba se smířit s tím, že výrobce „honí cenu“ a pokud toužíte mít u nástrahy obratlík, musíte ho doplnit z vlastních zdrojů.

Oblíbené barvy

Vyrábí se v zlatém, stříbrném a měděném provedení, což je nehynoucí klasika. Pro větší atraktivitu je dobré některé kusy dobarvit lihovým fixem (hlavně ztmavit).

img10_25.jpg

I vy můžete přidat svůj názor!

Přidání příspěvku
Přihlášení

Momentálně nejste přihlášeni. Pokud jste zaregistrováni do Klubu Chytej.cz, vyplňte prosím své přihlašovací jméno (přezdívku) a heslo (do levé části formuláře). Pokud ještě registrováni nejste, můžete se zaregistrovat zde.
Pakliže chcete přispět anonymně, vyplňte do pravé části formuláře svou emailovou adresu a zvolte libovolnou přezdívku, pod kterou chcete vystupovat (nesmí však již být rezervována jiným registrovaným uživatelem).

Jsem registrovánPřispívám anonymně
Váš komentář

Fotografie
K příspěvku můžete přiložit až 4 obrázky (akceptujeme formát JPEG, GIF a PNG). Obrázky automaticky zmenšujeme ještě před odesláním na server, takže neplatí již žádné velikostní omezení. Musíte však mít ve svém prohlížeči povolen Adobe Flash Player 10+. Popisky fotografií vložíte editací již vloženého příspěvku.

Foto vložíte kliknutím na následující ikonku. Pokud máte s nahráváním fotografií problém, můžete použít klasický způsob.

odeslat
K tomuto záznamu není vložen žádný příspěvek.