Chytej.cz

Sumec necteno

1.8.2005 | kkarlos | 2.779 zobrazení | 11 odpovědí

Prosim poradte jakou sestavu mam pouzit na mensi sumce do jednoho metru a jakou mam pouzit nastrazni rybicku. Je to mensi ricka s jezem a zatokou. max. hloubka je neco kolem 2 metru a dno je kamenite s malymi nanosy bahna misty piscite.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pátek 29. prosince 2006 ve 20:28 ® VitaH

Dovolím si pár drobných poznámek. Když už chci chytat sumce, musím tak trochu počítat s tím, že kde jsou malý můžou být i větší. Jít programově na sumce s cajkem na větší kapry je trápení jak sebe tak i té nešťastné ryby co se chudinka splete. Pravděpodobnost, že ji dostanu do vázky a nadosmrti přikotvím někam na dno je velká. Kombinace např. vlasce 0,28 s 60 kg šňůrou jako návazec mi připadá zralá na trestní čin. Samostatnou kapitolou je vlastní vytažení na břeh event. do lodi. V připadě odpovídajícího vybavení je to pro rybu i rybáře výrazně šetrnější a rychlejší.

reagovat
Čtvrtek 28. prosince 2006 ve 12:12 ® Láďa_vydra

Jo záleží na tom jestli se chce kkarlos věnovat lovu sumců a investovat do vercajku na sumcařinu. Pokuď ne tak ať si vezme doma co nejtvrdší prut co největší naviják a pořádně silnej vlasec nebo šnůru.Návazcovku bych koupil a háčky taky to bych nepodceňoval nožná i tu šnůru. Pokuď se chce věnovat lovu sumců a investovat do vercajku tak je to na delší povídání. To bude lepší kkarlosi když se sejdem třeba na Hrachách a já ti udělám školení :-)

reagovat
Čtvrtek 28. prosince 2006 v 0:05 ® HaD reakce na …
HaD

alivio: jo to by asi šlo taky… já na to koukám ale trochu jinak

reagovat
Středa 27. prosince 2006 ve 23:15 ® Shrek reakce na …
Shrek

HaDe,souhlasim s Tebou,ale proč chytat na 300g splávek apod?Na sumejše do metru délky bych si vzal 3lb kaprák,nějakou kačenu,plóťu 15–20 cm a je to.Ale jak říkám,to je čistě můj názor,byť špatnej,páč do sumců se raději montovat nebudu.Od teho jsi tu Ty :-D

reagovat
Středa 27. prosince 2006 ve 23:09 ® HaD
HaD

teď se kluci mýlíte a vysvětlím proč: při cíleném lovu sumce se používají různé bójky, trhací vlasce, velké splávky a velké háčky atd. A zkus zaseknou 3/0 ownerama byť jen metrovou rybu přes 300g splávek upevněný třeba i jen 0,20 trhačkou nějakým 40g proutkem třeba i třicítkou vlascem. Zlámeš prut, urveš rybu a vše bude špatně. Vytáhnout se dá i hodně velká ryba na slabej cajk, ale to není cílenej lov, kde je všechno poněkud jinak. Prostě nemůžeme míchat dohromady hrušky a švestky :-)

reagovat
Středa 27. prosince 2006 ve 22:31 ® Sander
Sander

Alivio > jo, já též 102 čistého albína na 0.18 v tažném proudu, jenže to nebylo cíleně. Každopádně mně se to zdá předimenzované taky. To je vybavení na ryby jiné váhové kategorie.

reagovat
Středa 27. prosince 2006 ve 22:27 ® Shrek reakce na …
Shrek

nevim,já dostal na Vltavě sumce 96 cm a prut 15–30 , vlasec 0,25 mm , smekáč velikost 40 a byl za 10 minut venku z vody.Nevidim důvod proč takové předimenzované nádobíčko…

reagovat
Středa 27. prosince 2006 ve 21:58 ® HaD reakce na …
HaD

myslím, že na ryby do metru to stačí bohatě. Ani tu rybu bych větší nedával. Metrovka sice umí atakovat i kapra okolo tří kil, ale ta plóťa nebo cejn do cca 30–35 cm je zcela adekvátní

reagovat
Středa 27. prosince 2006 ve 21:48 ® Sander
Sander

Alivio > toš taky si myslim, že ten nástražní cejn by měl být malinko větší, vrhací zátěž prutu také alespoň 300+… :-)

reagovat
Středa 27. prosince 2006 ve 21:43 ® Shrek reakce na …
Shrek

jam stefanisko:to nemyslíš doufám vážně,že ne?

reagovat
Středa 27. prosince 2006 ve 21:39 @ ???

doporucoval bych prut:delka od 2.40 do 3.0 metru,vrhaci zatez 150+, multiplikator nebo velkej navijak snuru nosnost 50–100kg navazec 2 jednohacky nastraha plotice,cejn o delce 20–35cm.jeste bojku.

reagovat