Chytej.cz

Slimák necteno

1.7.2005 | kkarlos | 10.627 zobrazení | 33 odpovědí

Máte někdo zkušenost s chytánim na slimáka???Jestli ano tak popište jak ho nstražujete jestli plavaná či težko. dííííííík za odpověď

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Středa 5. června 2019 v 18:02 ® Strmovsky reakce na …

Právě že účinná látka je fosforečnan železitý, který se běžně se vyskytuje ve volné přírodě. Pár granulek psovi nevadí, ale většinou si toho ani psi nevšimnou.Podívejte se na neudorff.cz, dá se koupit v Obi nebo Hornbachu jsem ho i viděl, dá se také objednat přes eshop.

reagovat
Úterý 4. června 2019 ve 20:09 ® Milacka reakce na …

Kde se to dá koupit? A není to nějaká moc chemická kombinace? Mám totiž psa.

reagovat
Neděle 2. června 2019 ve 22:19 ® Strmovsky reakce na …

Také jsem to řešil, minule mne to stálo skoro celou úrodu… pak jsem v zahrádkářství koupil Ferramol, který stačí nasypat okolo rostlin, slimák se ho nažere, a potom někde uhyne.

reagovat
Sobota 1. června 2019 v 18:14 ® Milacka

Dobrý den, prosím poradíte mi někdo, jak se na zahradě zbavit slimáků?

reagovat
Čtvrtek 17. listopadu 2011 ve 12:37 ® ladamaj
ladamaj

kkarlos>pozor je zde člen pod nickou Slimák aby nedošlo k neštěstí jinak je moc hodnej.chrr

reagovat
Sobota 12. listopadu 2011 ve 23:55 ® mira.ll
mira.ll

Když to našem rybníku nejde na nic , tak na slimáka je to tutovka. Kapři je berou spolehlivě,akorát to většinou mají až v pr…i.Pěkně jim tam kloužou :-D . I několik amurů jsme na ně chytli. Je ale pravda , že ty slizouny posbíráme po zahradě a do rybníka snima. A že se jich tam za to léto nahází…

reagovat
Pátek 11. listopadu 2011 ve 21:35 ® zalesak05 reakce na …
zalesak05

My pstruhům házíme slimáky ,co posbíráme na zahradě.

reagovat
Pátek 11. listopadu 2011 ve 21:20 ® tony.bobo
tony.bobo

Kdysi dávno sme na ty mramorovaný chytali pěkný kapry ale museli sme je na ně navyknout tudíž nějakej den s nima vnadit.V loni sem zkoušel ty zrzky jelikož mramoroví snad už ani nejsou a nic.

reagovat
Pátek 11. listopadu 2011 v 17:43 ® Shrek reakce na …
Shrek

All Armor> pouze mě pobavila představa prchajícího slimáka po rybničním dně spojená s přilepeným swingerem pod prutem a ječícím pípákem.....:-)

reagovat
Pátek 11. listopadu 2011 ve 14:34 @ All Armor reakce na …

Alivio>Vysvětli mi, vocogou. Nerozumím.

reagovat
Pátek 11. listopadu 2011 ve 14:33 @ All Armor reakce na …

nnnap> No já to nedělám, ze živých tvorů jsem několikrát užil rybku, žížalu, kosťáka asi 3×, ale pochybuji, že by některé ryby vzali velkého šneka v ulitě. Viděl jsem to před několika roky praktizovat známého a podle něj se na to chytí téměř všechno. Ony ty šťávy jsou asi silně atraktivní.

reagovat
Pátek 11. listopadu 2011 v 11:53 ® Shrek reakce na …
Shrek

:-D :-D Hrčák od šneka :-D :-D Díky, konečně něco k smíchu…

reagovat
Pátek 11. listopadu 2011 v 11:39 ® nnnap reakce na …
nnnap

Robur> :-D HRČÁÁÁÁK :-D

reagovat
Pátek 11. listopadu 2011 v 11:27 ® Robur reakce na …
Robur

nnnap> ještě by pak mohl mít jízdu od šneka

reagovat
Pátek 11. listopadu 2011 v 11:19 ® nnnap reakce na …
nnnap

All Armor> to je dost morbidní. Nebylo by lepší, když stejnak všichni máme ty vrtáčky na bojlís, je šetrně navrtat, tu skořápku? A vůbec, domnívám se, že tu je prostor pro inovativní lepení háčku sekunďákem k ulitě. Také by ti šnek mohl tu nástrahu zatáhnout dál od břehu. Popřemýšlej. Já bych dal novým technologiím šanci. Pokud nejsou sovětské.

reagovat
Pátek 11. listopadu 2011 v 10:40 @ All Armor

Dobrou nástrahou je velký šnek. Nakonec proč ne, podávají je i v nóbl restauracích s bylinkovým máslem (to je na tom to nejlepší). Před použitím na háčku, se na něj musí nežně šlápnout.

reagovat
Pátek 11. listopadu 2011 v 9:32 ® Luccini reakce na …

Robur> nechytám na ně ale jelikož se aktivně snažím mít zahradu bez nich tak je hážu do jedné říčky a tam si na nich pochutnávají pstruzi, takže ryby asi se slimákama problém nemají

reagovat
Pátek 11. listopadu 2011 v 9:22 ® Robur reakce na …
Robur

Kazan> to ne, ale ostatní by se po sezóně mohli pochlubit, zda to zkoušeli atd.

reagovat
Pátek 11. listopadu 2011 v 9:04 ® Kazan reakce na …

Robur> no to mi neříkej, že jsi si na zimu nenasbíral kbelík slimejšů.

reagovat
Čtvrtek 10. listopadu 2011 ve 21:19 ® osprey reakce na …
osprey

Robur> To víš, slimákovou sezónu si musíš hlídat.:-))

V době, kdy jsem ještě měl čas zkoušet u vody kdejakou ptákovinu, mi na to v přikalené vodě brali větší tloušti.

reagovat
Čtvrtek 10. listopadu 2011 ve 21:11 ® Robur
Robur

toto mne zajímá, i když je tedy po sezóně

reagovat
Pátek 8. července 2005 v 19:22 ® Padis
Padis

Zkoušely jsme v přikalené vodě braly pěkně vetší plotice jinak v čisté to bylo podstatně slabší

reagovat
Pátek 8. července 2005 v 18:35 ® Stepa

Při lovu na slimáka je v podstatě úplně jedno jestli jej nastražuješ na plavanou nebo na položenou. Záleží na typu vody kde chytáš. Já na něj chytal na 18ha rybníku a byla to jediná možná nástaha na sumce, protože na rybku se tam smělo až od září a na žížalu to nešlo, protože to bylo jen krmení cejnů. Co se týče způsobu tak není rozdíl v tom jestli háček schováš nebo ne. Já stím hodně laboroval a nakonec mě vyšlo lepší když špička háčku kouká. Sumci a úhořovi je to jedno a kapr to v pohodě taky bere. Normálně ho napíchni za tělo, nahoď povol brzdu a čekej. Mám na to nachytaný slušný sumce do 175cm. Většího jsem bohužel nechyt. Jo a nejlepší je ten červenej!!! Na ty tmavý jsem záběr neměl, ale asi to byla jen náhoda, protože já stejně na jiný moc nechytám. Chytlo se na ně i pár candátů i když já osobně jsem na něj candoše nechyt.

reagovat
Čtvrtek 7. července 2005 ve 14:05 ® Bublima

Jednou na položenou tloušť 40 za hodinu 3 záběry špatně se to sekalo.

reagovat
Středa 6. července 2005 ve 14:05 ® Milky
Milky

prubnul jsem ho dvakrát – nic

reagovat
Středa 6. července 2005 v 11:37 ® Antares
Antares

Na ty velké barevné slimáky,chytám pravidelně úhoře. Je třeba ho propíchnout naskrz,háček přez něj špatně leze.

reagovat
Pondělí 4. července 2005 ve 14:56 ® Stavba

Jednou pri zakalene vode jsem zkousel slimaka a nic

reagovat
Sobota 2. července 2005 v 11:54 ® Kazan

Na slimáky se skvěle chytá, poctivé záběry, doporučuji předem vnadit, pri couračkách kolem vody jsme je tam vždy házeli ty co se nám připletli pod nohy, (nepodnikali jsme žádné masivní vnadící akce) jak již bylo zmíněno, nebrat moc do ruky kvůli špatně se odstraňujícímu slizu, já si je chytám peánem, napíchnout na háček tak aby koukala velká část špičky, klidně i půlka háčku.

reagovat
Pátek 1. července 2005 v 19:15 ® neberou

Já na slimáky občas chytám tlouště v jednom potoce. Leze jich tam okolo dost, tak ho prostě rovnou napíchnu na háček a ani ho neberu do ruky, protože ten jejich sliz na ruce dost drží. Místo splávku používám husí brko a olůvko nepoužívám. Slimák je sám dost těžký, takže se dobře nahazuje. Neplave, ale pomalu klesá ke dnu. Většinou po něm tloušť skočí hned po dopadu do vody. Když po něm neskočí hned, tak ho zase vytáhnu a hodím do další tůňky.

reagovat
Pátek 1. července 2005 v 19:03 ® Robur
Robur

Jednou jsem byl vláčet, ale uviděl jsem u břehu tak 2 m rýt dno kapry, jedniný co jsem měl, tak jeden háček, žádné olůvko a na břehu jsem našel slimáka, hodil jsem to tak mezi ně, ale prděli na to, to je má zkušenost

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1