Chytej.cz

Výbava pro začátečníka necteno

14.4.2018 | Habannero | 11.338 zobrazení | 4 odpovědi | upravit

zdravím, chtěl bych se zeptat ohledně rybářského náčiní, na kterých konkrétních věcech by se nemělo šetřit a u kterých není ba naopak důležitá až zas tak cena ?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 24. února ve 12:15 ® Kennethilliams

Zdravím! Rybářské vybavení je důležitou součástí úspěšného rybolovu, a je pravda, že existují některé věci, na kterých není vhodné šetřit a jiné, kde je cena méně důležitá.

reagovat
Pondělí 5. listopadu 2018 ve 14:16 ® souldew

Ahoj, připojím se k dotazu. Tchán mne začal brát na ryby :-) Uvažuju nad nějakým přístřeškem, který bych nám nadělil k jeho narozeninám. Vyhlédl jsem si klasickou bivi plachtu 3×3m. Ale vidím, že často se používají spíš různé kupole atp. Já bych asi spíš tu plachtu, protože bych ji využil i jinak ale třeba by to bylo „fópá“. Tak jestli třeba máte někdo lepší tip. Díky

reagovat
Úterý 15. května 2018 v 8:09 ® HonzaRybář

Rozhodně kvalitní boty :-) Když jsem začínal, tak jsem používal obyčejné křusky a v brkých ránech jsem byl promrzlý a provlhlý hned.. 3 roky mám Wychwoody a nohy jsou v teple :-) Co se týká prutu, navijáku atd. tak poznáš s vlastní zkušenosti co ti sedne a vyhovuje.

reagovat
Sobota 14. dubna 2018 v 9:29 ® revoke
revoke

Dost záleží na rybolovném způsobu, který chceš provozovat.

Pokud jde o přívlač, rozhodně se vyplatí investovat do kvalitního navijáku. Obecně to však s těmi navijáky platí u všech rybolovných způsobů. Např. bratr má navijáky, u kterých se při zdolávání ryby svévolně sklápí klička!

Investoval bych také do velkého podběráku. Nejeden rybář přišel o úlovek jen proto, že ho nebyl schopen podebrat.

V neposlední řadě jsou důležité i vlasce a šňůry, byť mám pocit, že už v tom není takový rozdíl jako dříve.

Pokud chceš chytat kapry na boilies, chytej na koule z Decathlonu. Jsou dost účinné a za rozumné peníze.

reagovat