Chytej.cz

Jemné zábery na hladinové voblery necteno

6.9.2017 | palopalka | 2.947 zobrazení | 5 odpovědí

Zdravím Vás, chytám v noci sumce na štrkovej plytčine (0,5–1m) na povrchové voblery (Norizi sm7, Rapala J9,J11 a Yo-Zuri Bug Bug). Neviem si vysvetliť veľké množstvo akoby netrafených záberov. Cítim krátke, takmer nesekateľné trhnutie a vtom počujem cmuknutie na hladine. Stáva sa mi, že to spraví sumec aj trikrát za sebou na jeden hod. Sú to určite sumce, cez deň som ich tam už chytil na hlbšej vode, v noci som ich videl na plytčine po zasvietení čelovkou. Voblery vediem úplne pomaly, skoro už ani nepracujú. Máte prosím niekto podobnú skúsenosť, resp. nápad, čo s tým ? ďakujem

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 9. září 2017 ve 22:29 ® HaD reakce na …
HaD

palopalka> zajímavé

reagovat
Pátek 8. září 2017 v 10:02 ® palopalka reakce na …

O tých netopieroch viem, videl som to viackrát, keď svietil mesiac. Jedného som už aj bohužiaľ takto zavesil, našťastie sa po chvílke sám vytrepal. Ale toto je iné.

reagovat
Pátek 8. září 2017 v 9:47 ® palopalka reakce na …

Ťažko to odhadovať, lebo je to dosť z výšky. Neboli to žiadni obri, ale ani 50ky. Čo som videl tak sa sa pohybovali cca 80–120. Pár krát keď som dochytal, tak som šiel na takú vyvýšeninu odkiaľ je vidieť na začiatok tej plytčiny, iba pár metrov. Keď som tam blikol čelovkou, bolo tam plno beličiek, a vždy som videl aj jedného-dvoch sumcov. Bolo zaujimavé, že vôbec sa nehýbali, ale ležali na dne. Ako som na nich zasvietil, beličky sa rozpŕchli, sumce neušli nijako prudko. Pomaličky sa hýbali. Asi dvakrát sumec dokonca cmukol na tie rozplašené belice. Priamo na svetle čelovky. Ale naspäť k tým záberom, nemyslím, že by to robili miminka. Jednak som ich počul a neboli to malé cmuknutia. (aj keď priznávam, že odhadovať podľa toho veľkosť je diskutabilné) A neviem, ale chytal som tam na relatívne malé nástrahy, s ktorými by nemali mať problém. Tento rok som chytil už dosť krpcov na 13cm voblery. Ešte by som sa Vás chcel spýtať, vo Vašej knižke (Životní výzva), píšete, že ste chytili sumce v relatívne malej vode pri potopených kríkoch. Bolo to vždy v noci, alebo myslíte, že sa tam sumec môže držať aj cez deň? Ide o miesta aj v silnejšom prúde?

reagovat
Pátek 8. září 2017 v 8:53 ® HaD
HaD

Jak velcí sumci byli vidět?

reagovat
Středa 6. září 2017 v 15:33 ® kerob
kerob

podobný záběry dělaj netopýři o šňůru…

reagovat