Chytej.cz

Podvodní porybní necteno

12.5.2017 | Donald | 9.854 zobrazení | 131 odpovědí

Zdravím všechny. V pátek 5.5. jsme 3 rybáři vyrazili na Dyji 7. V řádech je napsano: zákaz lovu od 15.4 do 15.5 v místech … (označeno cedulemi). Přijeli jsme na místo, pobavili se s chytajícími rybáři, kteří nám poradili místa, která ještě rybáři obsazena nejsou. Druhý den v 10 h jsme šli do obchodu a ptali se chytajících rybářů, kde se vlastně nesmí chytat. Na druhé straně, zněla odpověď. Pak jsme se zastavili u hráze a prohlíželi pramice. Na zpáteční cestě jsme šli od Merkuru.Asi ve 12h u cedule Dyje 7 jsem se zastavili a pokecali s kolisty. Proč tato místa zmiňuji. Po 15 hodině přišla rybářská stráž a sebrali nám povolenky s odkazem na cedule, které jsme na těchto 2 místech skutečně našli. Krásné, nové, i po předchozím dešti hřebíky bez rzi a izolepa neodlepená. Chtěl bych požádat Vás rybáře a nebo kolisty, kteří mají foto a nebo video z těchto míst, pořízené před naším příjezdem, kdy tam cedule nebyly.A nebo pokud jste tudy jeli a mohli mi poslat čestné prohlášení. Zabráníme tak společně dalšímu proti zákonnému jednání této „rybářské stráže“. Předem děkuji-Radek Vyoral „Donald“. 777889667

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Sobota 13. května 2017 v 15:28 ® jepice-zruseno reakce na …

Donald> Přiznám se, že mě se nic podobného ještě nestalo. Nicméně moji některým z mých blízkých se stalo:

  1. Nabourané auto na parkovišti, bílá barva na tmavém autě: Policisté si nevyžádali záznamy z kamer, tvrdili, že to „sama odřela o zeď“ a vyhrožovali, že to začnou řešit jako pojišťovací podvod. Poté nalezen lísteček zapadlý až pod kapotu, že se „majitel bílého vozu omlouvá za odření + kontaktní údaje“
  2. Zápis v povolence za chytání v místě, kde je zákaz rybolovu zakázán dle BP v Praze na Hostivařské přehradě. Kdo to tam zná dobře, tak ví, že nahoře u hrázky je jedna cedule s označením revíru a cedule vyznačující zákaz je stará, menší a umístěná zhruba 10 metrů proti proudu a těsně nad hrází se proto normálně chytá.

Naštěstí se ani jedno nestalo mě, v obou případech se jednalo o omyl kontrolního orgánu.

V tvém případě je asi bohužel rozdíl v tom, že jsi lovil tam, kde se lovit nesmí (i přes chaotický popis a špatné vyznačení, prostě neznalost neomlouvá. Nicméně souhlasím, že na občasnou neprofesionalitu kontrolních orgánů, zvláště z řad rybářské stráže, občas narazit lze. Ta zkouška je úplná fraška.

reagovat
Sobota 13. května 2017 ve 12:59 ® Donald
Donald

Kakr a sranda- chlapi, jsem rád, že aspoň někomu to dělá radost. Ale mně do smíchu moc není. Jestli mu to projde, tak já si dlouho nezachytám. No a v tomto odebírání povolenek bude RS pokračovat dál, takže si nezachytá více lidí. Co kdyby se to stalo i vám? Jak by jste se tvářili?

reagovat
Sobota 13. května 2017 ve 12:49 ® Donald
Donald

Hraji-měli odznak. Klasicky přišli, představili se a my jsme jim samozřejmě i bez vyzvání podávali povolenky. Na to nám řekl, že máme vytáhnout pruty, že chytáme v zakázené oblasti. Potom nám něco napsal do papírů. Nevíme co. Zápis s námi neudělal, jen nám dal papírek velikosti 2×3 cm, kde je, že nám byly zabaveny povolenky dne 6.5 v 15:21 a číslo mé povolenky a čísla jejich odznaků. 2dny na to přišlo na mrs vyjádření o přestupku a že jsme se vyjádřili. Přitom nám ani nic k podepsání nedal. Ani vyjádření nepožadoval. Porybní od nás mi ukázali tiskopis, který musel před námi vyplnit a na ten jsme měli reagovat. Nic takové nebylo. A ptali jsme se samozřejmě rybářů chytající ve stejné oblasti. CCa 100 metrů od nás. Podle těch cedulí v té oblasti chytalo přibližně 20 rybářů a my jsme napočítali celkem 8 aut. Proč podvodní – ty cedule tam prostě nebyly. Dokonce jsou to cedule bez razítka a bez podpisu. Prostě jak už jsem psal, kdyby přišli a normálně nás vyhodili, neřeknu ani půl slova. Ale takhle? Já samozřejmě už mám svědky, že ty cedule tam nebyly. Ale byl bych radši za video. To by bylo stoprocentní. Ale jak jsem říkal paní policistce, mne absolutně nenapadlo fotit v lese každý strom, jestli tam někdo nedá nějaké cedule. Jo, a když už jsme viděli, že nám papíry nevrátí, kamarád ho začal natáčet. RS nám začal vyhrožovat soudama a že to musíme okamžitě vypnout. Potom dodal, že to stejně ve natáčí.

reagovat
Sobota 13. května 2017 v 9:00 ® kakr reakce na …

Donald> Pokud bude „čestné prohlášení“ na jemném papíru určitě pro ně najdeš uplatnění.....

reagovat
Pátek 12. května 2017 ve 21:26 ® hraji reakce na …
hraji

Donald> předpokládám, že ta RS byla vybavena odznaky, udělal s vámi zápis o přestupku, takže znáte její čísla. Tak z čeho se dá usoudit, že to byla podvodná RS?

reagovat
Pátek 12. května 2017 ve 21:23 ® hraji reakce na …
hraji

Donald> ptali jste se rybářů, kteří chytali taky v zákazu? Nebo oni chytali mimo ten zakázaný úsek?

reagovat
Pátek 12. května 2017 ve 21:19 ® Donald
Donald

Chlapi, v papírech je to ne moc dobře vyjádřené. Proto jsme se ptali chytajících rybářů. Mimochodem i sám porybný přiznal, že to minulý rok museli vysvětlovat 117 rybářům! Jinak v papírech je samozřejmě vypsané kde se nesmí chytat (proto ty tečky) a za tím je dodatek v závorce, viz cedule. Kdo má jihomoravskou, ať se mrkne do řádů. Ale stopro tam ty cedule nebyly. Kdyby chlapi došli a řekli, že jim někdo shazuje cedule, ať vypadnem, tak jdeme. A „Hraji“, my jsme se ptali chytajících rybářů. Ale máš pravdu, RS nám řekl, že jsme se měli zeptat v obchodě prodavačky.

reagovat
Pátek 12. května 2017 ve 20:48 ® hraji
hraji

A to vůbec neberu v potaz cela zavádějící nadpis diskuze, protože o podvodnosti RS nebyl podán žádný důkaz. Pochybuji, že se někdo vydával za RS jen aby vzal povolenku třem jantarům, co neumí číst a sdělení cizích lidí v obchodě je pro ně důležitější, než popis revíru.

reagovat
Pátek 12. května 2017 ve 20:44 ® hraji
hraji

Za lov v hájeném úseku je zadržení povolenky přiměřeným opatřením, které zajistí, že dotyční rybáři nebudou pokračovat v jednání, které vykazuje všechny znaky přestupku. Otázka trestu je na příslušném úřadě. Je zcela irelevantní, zda tam ty cedule byly nebo nebyly, v popisu revírů je zákaz uveden a popis revíru je určující.

reagovat
Pátek 12. května 2017 v 18:02 @ Roman Vlček

Vložený příspěvek moc přehledný není, ale nechtělo se mi to přepisovat.

Nicméně jeli v soupisu revírů podrobně popsáno, kde se lovit nesmí, cedule bych nebral za rozhodující (kdykoli je mmůže někdo zničit, ukrást, skrýt …). Odebrání povolenky však, pokud by se jednalo o první srážku s RS na daném místě, považuji za nepřiměřené situaci.

reagovat
Pátek 12. května 2017 v 17:58 @ Roman Vlček

Roman Garry Jarolím Roman Garry Jarolím Pokud by se to prokázalo, že tam RS nejdříve pověsila cedule a pak borcům sebrala povolenky tak je mi z toho nablití!!! Pokud staré sundali a po nějaké době tam teprve dávali nové, bylo na místě upozornit lovící, zejména, pokud nebyli místní! To se mi líbí · Odpovědět · 18 min Roman Vlček Roman Vlček Ty tečky jsou v soupisu, nebo jsou tam ta místa vypsaná? To se mi líbí · Odpovědět · 7 min Roman Garry Jarolím Roman Garry Jarolím Zákaz lovu v úsecích (vyznačeno tabulemi):

v odvodňovacích kanálech kolem přehrady z hráze tvořící silnici Brno-Mikulov a silnici Pasohlávky-Brod nad Dyjí v prostoru označeném bójemi, kde uživatel revíru provádí hospodářskou těžbu ryb v prostoru od státní silnice Mikulov-Brno po vývaziště lodí Povodí Moravy s. p. (celoročně) v prostoru kotvení výletní lodě (na každou stranu v délce 20 metrů pobřežní linie) v období od 1. 7. do 31. 8. v areálu kempu „Merkur" na břehové linii rybářského revíru 461 026 DYJE 7 v úseku přilehlém k „Malé laguně" (revír DYJE 7B) v období od 1. 7. do 31. 8. v úseku pod areálem Yachtclubu v k.ú. Pasoklávky (celoročně) v době od 15.4. do 15.5. na levém břehu (proti proudu) v prostoru od hranice lesa v k.ú. Brod nad Dyjí po úroveň přečerpávací stanice Drnholec, na pravém břehu od silnice Pasohlávky – Brod nad Dyjí po přečerpávací stanici Drnholec z areálu čerpací stanice Drnholec (GPS 48°52'18"N, 16°30'23.7"E). To se mi líbí · Odpovědět · 4 min Roman Vlček

Napište odpověď… Vybrat soubor David RedBass Havlíček David RedBass Havlíček Musíte psát do fóra. To, že odpovíte zde, se autor nedozví. To se mi líbí · Odpovědět · 5 min

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1