Chytej.cz

Rybaření Nový Zéland necteno

12.3.2017 | Michal7 | 3.081 zobrazení | 10 odpovědí

Ahoj všichni, letos se mi podařilo získat pracovní vízum na Nový Zéland, takže budu mít tu možnost se do týhle krásný země podívat, rok tam pracovat a cestovat, a jelikož jsem rybář celým svým srdcem určitě bych tam chtěl strávit u vody co nejvíce času půjde. Proto bych se chtěl zeptat jestli někdo nemá nějaké zkušenosti s lovem na Novém Zélandu. Jde mi hlavně o lov pstruhů na přívlač a mušku a i o lehčí přivlač na pobřeží, jak je to s povolením, na jezera i řeky se dá koupit v rybářských prodejnách popřípadě jestli jsou i revíry kde povolení není potřeba a jak je to u moře, typy na dobrá místa, jestli je lepší si brát vybavení z domu nebo koupit tam, budu rád za úplně každou informaci. Vím že už tu tohle téma jednou bylo ale moc tam toho není a přece jen už je to 6 let a od té doby se toho mohlo plno změnit. Všem předem díky za odpověď.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 19. dubna 2017 ve 23:34 @ Kohout

Zdar pokud se dostanes na jizaku do queenstownu doporučuji jezerero dispute a nebo moke lake jsou tam pekny kousky a relativne malo rybaru na reku pak do franktnu pod mostem jsou pekny uhori nebo na lososy glenorchy je to tam opravdu raj na rybareni ps je to zakazane ale kdyz nejdou tak na krevetku se vetsinou postesti

reagovat
Pondělí 3. dubna 2017 v 1:11 ® Michal7 reakce na …
Michal7

HorDa82> Díky, ještě mi vrtá hlavou jakej prut a vlasec na ryby kolem 50–60, nebo dokonce i kolem 70 si zabalit. Osobně chodím na pstruhy s ul proutkem do 7g a vlascem 12 max 14, ale největší ryby mám kolem 40 a to už je s touhle sestavou slušnej boj. Ale na druhou stranu si neumím představit jít na pstruhy s 20 vlascem a prutem na štiky, protože taková 60ka nebo dokonce 70ka potočák v proudu musí být slušnej hukot, navíc takový ryby nebudu tahat pořád a rád bych si užil souboj i s měnším pstruhem, tak mám celkem dilema. Jaký vybavení jste používali vy?

reagovat
Neděle 26. března 2017 ve 23:44 @ HorDa82

Ahoj, na NZ jsem se dostal v 2009 na cca 4 měsíce. Chytání 90% přívlač a 10% mušák. Povolenka koupená v obchodě na celý severní ostrov -cca 100 NZD ( kromě jezera Taupo, tam mají vymezené území a myslím jen muška ), jinak se dá skoro všude vláčet. Věci jsem si bral svoje, na letišti kontrolují znečištění a trochu jsem měl strach z mušek ( v letadle vyplňuješ papír, že nedovážíš nic rostlinného a živočišného, např. peří ), ale vše prošlo. co chybělo nechal jsem si poslat. Kupoval jsem tam jen prsačky, protože některý řeky fakt studený :-) . Chytal jsem hodně mepsky, ale největší potočáky jsem ukecal na vranku vázanou na jigovem háčku ( ryby 70+ ), bohužel se mi nepodařilo zdolat. Největší potočák 61cm, duhák 64cm, ale ryby kolem 50 – 60cm zachytáš hodně :-) Někde jsou omezené kusy, někde horní míra, řeky kolem měst jsou ochytané a menší ryby, v „divočině“ už je to o něčem jiným. Taky záleží na tahu ryb z jezer. Pro mě top řeka Mohaka, ale ryby jsou i v mini potůčkách…čím víc píšu, tím víc si sem jistý, že se tam ještě vrátím:)

reagovat
Úterý 14. března 2017 ve 23:19 ® Michal7 reakce na …
Michal7

Super, přesně něco takovýho jsem hledal. Díky :-)

reagovat
Úterý 14. března 2017 v 16:04 ® stambik

Čau ještě jednou, tady je odkaz na něco ve stylu ČRS: http://fishing.fishandgame.org.nz/…-regulations

Najdeš tam vše podstatné:)

Jo a tadyto je něco jako rybářský řád a soupis revírů pro oba ostrovy:) http://fishing.fishandgame.org.nz/…roof%20D.pdf http://fishing.fishandgame.org.nz/…roof%20D.pdf

Uží si to, tiše závidím:) R

reagovat
Úterý 14. března 2017 v 15:06 ® Michal7
Michal7

Super, všem díky za tak vyčerpávající odpovědi, dost mi to pomohlo. Jen bych se chtěl ještě zeptat k tý přivlači, jsou povoleny i trojháčky? A někde jsem se dočetl zě na přívlač je dost omezení a na většině revírů se smí jen muškařit.

reagovat
Pondělí 13. března 2017 v 17:36 ® whitehunter
whitehunter

Ahoj, byl jsem tam letos a chytal jsem na několika řekách, kanálech a jezerech na jižním ostrově. Nevím, jestli jsem dělal něco špatně, nebo jsem měl smůlu, ale žádné třpytky mi absolutně nefungovaly (ani místní oblíbená plandavka „black toby“) a většina gum taky ne. Ryby sice reagovaly, ale nikdy nástrahu nedobraly. S woblerama to bylo o poznání lepší, ale fungovaly pouze některé barvy (většinou potočák / duhák) a modely. Nepovedlo se mi chytit žádného obra, největší pstruh měl 60 cm, ale ryb přes půl metru jsem chytil docela dost a celkově jsem si fajn zachytal. Úhoři byli vidět i za bílého dne, ale chytat jsem je nezkoušel. Povolenku jsem řešil přes internet na stránkách fish&game. Jak už tu bylo zmíněno, vzhledem k cenám v místních shopech, doporučuju vzít si nástrahy s sebou / nechat si je poslat.

reagovat
Pondělí 13. března 2017 ve 13:38 ® stambik

Ahoj na NZ jsem strávil 9 měsíců v roce 2013, sakra to to letí:) Na sladkovodní revíry potřebuješ povolení jak psal kolega,dalo se koupit kdekoliv v rybářských potřebách, mám za to že celoroční povolenka na oba ostrovy stála kolem 100NZD. Já jen vláčel, k muškaření ti moc nepovím..Chytal jsem na řekách i jezerech – je jich tam opravdu moc a je pravda, že na větších jezerech to bez lodi není nic moc..naopak na malých se dá i ze břehu a řeky jsou úplně super..pokud i rád chodíš na treky, tak si přibal i nějaký cestovní skladný proutek, protože čím dál od civilizace, tím lepší chytání:)Dělali jsme s přítelkyní třeba týdenní trek vyloženě za pstruhama, s tím že přespáváš na turistických chatách a přes den se přesouváš od tůně k tůni a rybaříš:)Nástrahy si určitě vem s sebou, je to drahý, na vláčku byl i malej výběr a hlavně vypadaj trochu jinak, takže když si přivezeš gumy a rotačky z domova, budou i pro ryby neokoukaný:) na řekách sem chytal na malý nástrahy – gumy, smáčky, rotačky i plandavky. Jo a přibal pár olůvek a háčků na úhoře, protože to co se dá v noci zažít na řekách, to člověk nezapomene – třeba i desítky úhořů přes metr za noc, když se trefilo počasí:) Chytání na moři je zdarma, taky jsem jen vláčel a jen ze břehu…ideální bylo vláčet u ústí řek v době přílivu a odlivu, chytali se kahawaiové, což je super bojovná a silná ryba a výborná večeře…na moře přibal velký a těžký plandavky, nejvíc se mi osvědčily bez barev, prostě stříbro nebo měď…neboj se váhy, potřebuješ házet daleko, já chytal 15–20g třpytky.. Jo a většinou kolem března je tah lososů, to sem nestih tak neporadím, ale vím že se hodně chytali třeba na Waimakariri River u Christchurch… Taksem se vyčerpal snad ti to pomůže…jinak já nevez skoro nic kromě prutu a pak my kámoš posílám asi 10kg nástrah:) Roman

reagovat
Pondělí 13. března 2017 ve 13:15 ® stambik
reagovat
Neděle 12. března 2017 v 9:46 ® Kudlas

Zdravím byl jsem tam před 7 lety na moři jsme chytali bez povolení ale pozor jsou tam limity na počet ryb a jsou na to dost hákliví pstruhy nádherný chytání potocaci i duhaci úžasný ryby povolení je buď severní ostrov jižní ostrov celý zéland a pak jsou i třeba jen na jednu řeku ryby jsou snad všude bohužel jsem chytal jen severní ostrov kolem Hawsk Bay nejvetsi potocak61 duhak56 kamarád trochu větší a jezera bez lode ani omyl az uvidíš Taupo pochopis je to spíš moře vybavení jsme si vezli je to tam dost drahé ale musí ti to vydezinfikovat mi řekli ze máme vše nove

reagovat