Chytej.cz

Doba TESTERSKÁ? necteno

10.3.2017 | HaD | 2.336 zobrazení | 12 odpovědí

Doba TESTERSKÁ?Kdysi tu byla doba kamenná, pak bronzová atd. Dnes bych to asi nazval dobou TESTERSKOU. Každý, kdo se nechá „opít“ pár dárky od firmy se stává slavně testerem. A to je směšné, neboť myslet si, že velká nadnárodní firma vyvine produkt, dá ho na trh a až poté si ho nechá testovat někým z malé zemičky, je hodně naivní. Jako testera si představuji člověka, který je velký profesionál ve svém oboru, který spolupracuje při vývoji, velmi utajeně, aby se konkurence o připravované a testované věci nedozvěděla.

U nás je „testér“ v podstatě kdokoli, kdo je ochoten propagovat danou značku. To mi nepřipadá nijak špatné, když někdo něco propaguje. Nazývat to ale testérstvím je ale … ehm, minimálně nemorální.

Dlouhodobě tuto legrační, převlečenou falešnou obchodní taktiku sleduji a nechtěl jsem to nijak komentovat. Nicméně toto, co je na obrázku, je už fakt moc. Lidi, otevřete oči! Co si o tom myslíte vy?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Sobota 25. března 2017 v 9:16 ® alesvavrina

Davide, u zadání Tvé otázky jsem se pobavil jak již dlouho ne, trefil jsi hřebík na hlavičku. Drtivá většina „moderních testerů“ k jejich smůle neumí překročit vlastní stín a průhledným pachtěním se za „hmotným pozdravem od sponzora“ se dokáží propůjčit k čemukoli. O úrovni prováděného testu již mnohé napoví styl obrazové části „testu“. Dle mého testerem může být pouze ten, kdo se již prochytal ke schopnosti být nad věcí při snaze o ovlivnění současnou komerční masáží, našel si svůj styl a lov ryb povýšil na součást svého života. Takový člověk již může být schopen se na nový produkt podívat nezávisle a zjištěné poznatky postoupit dále.

reagovat
Úterý 14. března 2017 v 19:31 @ huhucoctail reakce na …

jepice> za vším hledej peníze a otázkou je, jakou formou se ten kterej prezentuje. Pro výrobce je zpětná vazba určitě důležitější než pro nějakýho prodejce. A jen tak mimochodem, kdejakej prodejce je jouda, co si ani nedá práci s případným překladem…

Hezký je pozorovat třeba testy v časácích, kde se produkty každýho inzerenta umísťují na předních místech – to jsou objektivní testy. A jelikož je většina lidí pod vlivem, je to pro výrobce a i prodejce jednoduchý a hlavně žůžo. Není nad selskej rozum, ale umět ho použít… :-))

reagovat
Úterý 14. března 2017 v 17:31 ® jepice-zruseno reakce na …

huhucoctail> Dokonce jsem se setkal s tím, že jeden nejmenovaný prodejce přívlačového vercajku z Dubče za recenze na jím prodávané zboží na jeho stránkách nabízel následně slevu – podle počtu „recenzí“ uživatele. Osobně to ve mě budí nedůvěru, protože jsem na těch stránkách neviděl negativní reakce. Nicméně nemohu posoudit, zda dotyčný obchodník příspěvky maže, nebo ne.

Abych jenom nepomlouval – myslím, že pokud chce někdo proniknout na jiné trhy, nevidím nic špatného na tom, dát někomu zdarma pár svých produktů, požádat ho, aby je vyzkoušel v konkrétních jiných podmínkách a zaslal zpětnou vazbu. Po pravdě řečeno to nemusí být ani nějaký nadprůměrný rybář. Vždyť i např. na testování lyží jsou vybíráni začátečníci a středně pokročilí lyžaři – to pro to, že reprezentují skutečné zákazníky. Například v přívlači platí, že velmi dobří rybáři jsou schopni nachytat i na woblery, které třeba já nedokážu bez přetáčení dotáhnout ke břehu. Takový šikovný „testér“ příliš nepomůže, když napíše, že „nástraha je výborná pro twitching“. Místo toho, aby mi česky napsal, že když s tim přijdu v létě v Budějcích na Sokolák, hodim to do vody, budu normálně točit kličkou a čumět po ženskejch a pít mojito, tak nic nechytnu.

reagovat
Úterý 14. března 2017 v 9:58 @ huhucoctail reakce na …

jepice> máš recht a měls bejt trochu víc upřímnější. A udělals mi velikou radost!

reagovat
Úterý 14. března 2017 v 8:14 ® patast reakce na …

částečně je to asi pravda , existují ale i firmy zakládající si na kvalitě je potřeba nakupovat s rozumem a nepodléhat laciným reklamám . To jestli se někdo nazývá tester nebo ne bych nechal na na každém jednotlivci pokud si někdo potřebuje uspokojovat své ego je jeho věc .

reagovat
Pondělí 13. března 2017 ve 23:04 ® kubas reakce na …
kubas

jepice> Pěkně napsáno ;-)

reagovat
Pondělí 13. března 2017 ve 14:33 ® jepice-zruseno

Podle méno názoru je to dobrá obchodní taktika. Tito „testéři“ získají pocit, že jsou někým výjimečným a v podstatě zadarmo dělají reklamu obchodnímu názvu Čínskýho nebo jinýho šmuku. Zaflákávají tím mimo jiné sociální sítě na internetu, adblock nezabírá. Sociální sítě, např. Facebook nebo MRK a podobně, umožňují do značné míry cenzuru autorům příspěvků a zakladatelům diskuzí. Pokud někdo něco namítá, prostě se jeho příspěvky smažou a dotyčný je zablokován.

reagovat
Pondělí 13. března 2017 ve 12:20 ® Beer.Beda reakce na …
Beer.Beda

S červama děláš testéra přece muškařům.

reagovat
Neděle 12. března 2017 ve 23:37 ® martin002 reakce na …

patast> Jo a s rybičkou dělám testera rybářůn, s kukuřicí zemědělcům, jen si nejsem jistý pro koho testuju s červama.

reagovat
Neděle 12. března 2017 ve 21:52 ® patast reakce na …

martin002> pokud chytáš na rohlík dělej testera pekařům

reagovat
Neděle 12. března 2017 ve 20:25 ® martin002

Já chytám na rohlík nebo na rybičku, takže mi jsou testéři celkem ukradený. Rozhodně si nepoběžím koupit koulís nebo woba jenom proto, že na to nějaký Lojza z horní dolní lapil nějakou megarybu. Na for fishing jsem omylem absolvoval přednášku dvou kaprařů, podle oblečení zřejmě zástupci a možná i testeři firmy vyrábějící koulís, byla to síla, měl jsem co dělat abych nevyprsknul smíchy. Neříkám, že jsou všichni testéři špatný to ne, ale těch legračních je dost. Takže HaDe ber to s nadhledem, jinak ty dobrý na.....š a ty blbý stejně nezměníš.

reagovat
Sobota 11. března 2017 ve 13:57 ® patast

at si každý dělá co chce

reagovat