Chytej.cz

Kajak Halibut - rady, zkušenosti, tunning necteno

7.2.2017 | Švejk | 25.638 zobrazení | 157 odpovědí

Letos si chci koupit kajak Halibut a rád bych již v předstihu, získal pár rad a zkušeností od Vás, kteří již tento člun vlastníte. V čem jsou slabiny a jak je vylepšit, čím si usnadnit a zpříjemnit pohyb na vodě, lov a vše ostatní o co se budete chtít podělit. Díky za Vaše náměty Švejk

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   6 5 4 ...
Pondělí 15. června 2020 v 7:46 ® Ychtyl

Ahoj, kajak mám už celkem vytuněný, vyřešil jsem úchyt sondy i obrazovky echolotu, připevnil reproduktor, kladky a další věci ale narazil jsem na jiný problém a to přepravu nafouklého a nazdobeného kajaku na kratší vzdálenost. Typicky, když po vodě dojedu k jezu, pokud na místě není žádný člověk, kterého bych poprosil o pomoc, musím celý kajak vyložit a věci zdlouhavě přenášet. Zkusil jsem pod středem protáhnout širokou kurtu, kterou jsem svázal a vytvořil tak jakýsi stěhovácký popruh ale nefunguje to. Teď řeším, jestli by se na prostřední díl pádla nedala nějak nasadit dvě kolečka a následně umístit pod kajak, aby šel přetáhnout. Jak tenhle problém řešíte vy? Předem díky.

reagovat
Pondělí 9. prosince 2019 ve 13:42 ® Špráchys reakce na …

razde> ahoj, ja jsem spokojenej. Zalezi, co od toho clovek ocekava ;-)

reagovat
Neděle 29. září 2019 ve 12:46 ® razde reakce na …

Špráchys> zdravím, chtěl bych pořídit Halibuta,mohl bys mi napsat jestli jsi spokojen nebo gumovej člun by byl lepší, dík

reagovat
Středa 7. srpna 2019 v 15:18 ® Draky reakce na …
Draky

ImmortalCheese> Většinou za ucházení podlahy může přetlakový ventil, který se z nějakého důvodu zanesl. Poslechem nebo mýdlovou vodou by si měl zjistit odkud vzduch uniká. Přetlakový ventil se dá rozšroubovat speciálním klíčem (Gumotex ho prodává), pak ho jen proleješ vodou a zase našroubuješ.

reagovat
Středa 7. srpna 2019 v 9:59 ® Švejk
Švejk

Problémy s unikáním vzduchu jsem nezaznamenal, ani přes noc, maximálně když máš natlakováno na slunci a v noci klesne více teplota, tak tlak díky poklesu teploty vzduchu v kajaku sníží svůj objem a může se ti zdát, že ti vzduch „utekl“ Je to ale dáno fyzikou .-) Prostě teplý vzduch má větší objem. Jak píše Špráchys, tak ventil v podlážce je přetlakový, takže při nafukování a dosažení max. tlaku ti bude upouštět… Ještě si můžeš zkontrolovat ventily ve válcích, jestli tam není nějaká nečistota, která by mohla způsobovat netěsnost. Příští týden jedu do Norska, tak ho otestuju na moři, ale nemyslím si, že by to mělo mít vliv

reagovat
Úterý 6. srpna 2019 ve 22:08 ® Špráchys reakce na …

ImmortalCheese> podlazka ma bezpecnostni pretlakovy ventil.. Kdyz je nafouknuta na nominalni tlak a v foukas dal, ventil pretlak pousti ven.. Kajak vzdy po rybacce balim, jeste jsem ho nemel pres noc nafouknutej, ale neuchazi ani za cely den rybareni.. V patek jedu do svedska, mozna tam zustane pres noc nafoukanej, tak dam kdyztak vedet, kdyby uchazel..

reagovat
Pondělí 5. srpna 2019 v 9:55 ® ImmortalCheese
ImmortalCheese

hosi, inac mam pocit, ze jeden ventil (spodny) mi trochu pusta vzduch. Bocne vydrzia plne nafuknute aj celu noc ale spodna cas pomaly ale isto vytraca. Takisto pocas pumpovania ked sa priblizim do istej hranice uz mi to zacne tak pomenej fucat az kym to zas nie je natlakovane na istej urovni (potom uz to zas nie je pocut). Kolko vam v priemere vydrzi kajak nafuknuty bez toho aby ste to museli dofuknut?

reagovat
Sobota 27. července 2019 v 10:45 ® sethy reakce na …
sethy

Špráchys> za mě, máš podlažku podsunutou pod jeden z válců. Jinak si to neumim moc vysvětlit, pokud to nedělalo od začátku.

reagovat
Pondělí 22. července 2019 v 9:02 ® ImmortalCheese reakce na …
ImmortalCheese

Draky> aha no tak to ma nenapadlo tak elegantne to riesit, vlastne sa to da tak uplne v pohode nastavit na vysku aka dotycnemu vyhovuje :-) super, asi to skusim uz len zo zvedavosti, dik!

reagovat
Pátek 19. července 2019 v 10:15 ® Draky reakce na …
Draky

Špráchys> Těžko říct, co s tím máš, já dokážu srovnat i plně nafouknutý kajak.

reagovat
Pátek 19. července 2019 v 10:13 ® Draky reakce na …
Draky

ImmortalCheese> Je to tak pade na pade. Půlka z nás jsme horňáci (já) a druhá dolňáci. Dolňáci používají kus takového tvrzeného polystyrenu a na tom mají sedačku (lavičku vůbec nepoužívají). Výhodou je větší stabilita, v chladnějším období mají v závětří nohy, což se hodně podepisuje na tom, jak moc komfortně ti je u vody a celkově je ta pozice o něco pohodlnější, takže občas vidíš kamaráda, jak místo chytání spí nebo sedí na boku a cachtá si nohy ve vodě. :-D

Já lavičku používám, protože se mi tak lépe pádluje, snáze nahazuje, když potřebuji házet bokem a mám pod lavičkou úložný prostor, kde jsou krabice.

Doporučuji si vyzkoušet obě varianty a podle vlastních preferencí se rozhodnout. :-)

reagovat
Pátek 19. července 2019 v 8:44 ® ImmortalCheese
ImmortalCheese

Inac minule som pozical halibuta kamaratovi a ten bol hrozne nestastny z toho, ze sedacka je prilis vysoko a zdalo sa mu to nestabilne. Ja si to naopak celkom chvalim. Napadlo ma ale, ze ci su tu este nejaki jedinci, ktori si davaju tu sedacku na spodok kajaku. Ja by som v tom videl vyznam mozno tak len pri splavovani rieky.

Kazdopadne je skoda, ze tam nemame vacsiu volnost lebo niekedy si to posunut o 20–30cm by nebolo na skodu (pri vacsich vlnach)

ci mate nejake riesenie ako s tym lepsie manipulovat?

reagovat
Středa 17. července 2019 v 11:18 ® Špráchys reakce na …

Draky> ahoj, jasny, srovnam, ale driv to slo bez toho.. Nevim proc.. Stejna mista.. Od ted si to holt budu pri nafukovani hlidat.. Taky jsem foukal driv podlahu a pak boky.. Nafouknuty uz to srovnat neslo..

reagovat
Úterý 16. července 2019 ve 12:11 ® Draky reakce na …
Draky

Špráchys> Když zatlačíš na jeden válec, jako by si ho chtěl převalit, tak kajak normálně srovnáš.

Jinak foukám první podlahu, pak válce.

reagovat
Úterý 16. července 2019 ve 12:09 ® Draky reakce na …
Draky

ImmortalCheese> Zacvakávám to podle toho, jak potřebuji mít natočený kajak. Takže v kotevním systému (pravá strana kajaku) nebo to cvaknu do plastového očka (levá strana kajaku), kousek od popruhů, které drží opěradlo sedačky.

reagovat
Pondělí 15. července 2019 ve 20:26 ® Špráchys reakce na …

HaD> ja nafoukl ted nejdriv boky a clun sjetej k jedny strane, tak foukam podlazku a prubezne to rovnam, vysledek ok, ale je to oser.. Problem je, kdyz neni rovina, tak to proste sjizdi k jedny strane at chci nebo ne.. I cumakem do strane mi to jede ke strane.. Asi to mam po zime nejaky slehly nebo nevim.. Pred reklamaci jsem todle taky neresil.. Reklamoval jsem tu vytrzenou pruchodku..

reagovat
Pondělí 15. července 2019 v 11:28 ® ImmortalCheese
ImmortalCheese

chlapi este ma napadlo, ako riesite driftovaciu kotvu na halibute (ak to vobec niekto riesite). Ja zatial chodim bez toho ale rad by som to skusil. Kde to mavate uviazane?

reagovat
Neděle 14. července 2019 v 19:30 ® HaD
HaD

Já taky pořadí neřeším. Jak to přijde pod ruku… Boky foukám mnohem víc, než podlahu.

reagovat
Středa 10. července 2019 v 11:59 ® revoke reakce na …
revoke

Já nafukuju komory tak, jak mi přijdou pod ruku, ale dvoukolově. V prvním kole tak na 80% a pak do tvrda.

reagovat
Pátek 5. července 2019 ve 20:21 ® Špráchys reakce na …

HaD> tentokrat jsem nafoukal balony navic, jak mi radil p.Ondrouch na FF, kdyz jsem mu rikal, ze se mi prolamujou boky v miste sedacky, kdyz to foukam na predepsany tlak (rikal, ze to rucni pumpou muzu nafoukat co to da..) Zitra to zkusim opacne a uvidime.. Ja vzdy prave foukal nejdriv podlazku, pac ta ma pretlakovy ventil, tak si osaham, jaky je odpor pumpy pri tom tlaku, kdyz uz ventil propousti a stejne jsem nafoukal boky, ktere maji stejny predepsany tlak..

reagovat
Pátek 5. července 2019 ve 13:10 ® HaD reakce na …
HaD

Špráchys> Máš zkusit opačný postup. Případně se obrať na Petra Ondroucha. Je to divný.

reagovat
Pátek 5. července 2019 ve 13:02 ® HaD reakce na …
HaD

Špráchys> Ahoj, pokaždý jinak. Neřeším to :-)

reagovat
Pátek 5. července 2019 ve 12:23 ® Špráchys

Ahoj, mam dotaz, jak nafukujete halibuta? Kterou komoru jako prvni? Ja nafukoval vzdy nejdriv podlazku a pak boky, ale ted posledne mi to kajak nejak zkroutilo, tak nevim jestli je to tim, nebo necim jinym.. Podlahove desky jsem mel normalne rovne..

reagovat
foto/forum/2019/th-img130050.jpgfoto/forum/2019/th-img130051.jpg
Pondělí 24. června 2019 v 8:09 ® ImmortalCheese
ImmortalCheese

panove, diky :-)

reagovat
Středa 19. června 2019 v 10:34 ® Draky reakce na …
Draky

ImmortalCheese> https://www.tropicliberec.cz/…a-sportcarp/?…

Ta velka :-)

reagovat
Úterý 18. června 2019 v 17:20 ® Švejk
Švejk

Zdarec, já jsem si to vyrobil, použil jsem pěnovou desku od dětí, které ji měli na plavání a už ji nepotřebujou. Vyřízl jsem nožem… Slouží bez problémů

reagovat
Úterý 18. června 2019 v 8:36 ® ImmortalCheese reakce na …
ImmortalCheese

no.. myslel som vlastne akukolvek plavajucu vestu.. uz som si jednu vybral a pouzivam ju veselo :-) kazdopadne asi najdolezitejsie na tych vestach je aby cloveka netlacila na chrbte a dobre sa mu na tom kajaku sedelo.

PS: Kde ludia kupujete tie penove „H-cka“ na kotvu? Ja to nejak nemozem zohnat.. trolejku uz mam a pouzivat zatial taky umely navijacik ale chcel by som mat este jednu kotvu s kratsim lanom na mensie vody kde by som mal ten system s Hckom ale nejak to nikde neviem najst.

reagovat
Pondělí 18. března 2019 v 17:56 ® sethy reakce na …
sethy

ImmortalCheese> myslíš samonafukovačky?

reagovat
Středa 13. března 2019 ve 14:21 ® ImmortalCheese
ImmortalCheese

cus, aj ked toto je mozno viac menej aplikovatelne na kajak fishing a nie len na halibut ale zaujimalo by ma ake pouzivate „nafukovacie vesty“ na kajak. Resp ktoru by ste mi odporucili :-)

reagovat
Úterý 22. ledna 2019 v 15:43 @ Ychtyl

Jen pro informaci: pořešeno tak, že jsem se dozvěděl ať pošlu kajak místo do e-shopu rovnou do Gumotexu. To je celé, takže pro mně jako uživatele jen nějaká ta komunikace navíc.

reagovat
novější starší
Stránky:   6 5 4 ...