Chytej.cz

Kajak Halibut - rady, zkušenosti, tunning necteno

7.2.2017 | Švejk | 25.638 zobrazení | 157 odpovědí

Letos si chci koupit kajak Halibut a rád bych již v předstihu, získal pár rad a zkušeností od Vás, kteří již tento člun vlastníte. V čem jsou slabiny a jak je vylepšit, čím si usnadnit a zpříjemnit pohyb na vodě, lov a vše ostatní o co se budete chtít podělit. Díky za Vaše náměty Švejk

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Úterý 9. října 2018 ve 13:40 ® flq

To: Ychtyl, Špráchys: Pánové, jsem pověřený Gumotexem podobné situace řešit, tak mi píchněte kontakt na mail petr.ondrouch@gumotex.cz a zkusíme pořešit. Díky P.

reagovat
Čtvrtek 4. října 2018 ve 21:00 ® Špráchys reakce na …

Ychtyl> já to ještě neopravil, posunul jsem sedačku o otvor vedle a pořeším to mimo sezonu, až na to bude čas.. Pravdepodobne nejak samo domo

reagovat
Čtvrtek 4. října 2018 v 11:53 @ Ychtyl

No a stejně jako Špráchysovi mi taky už vypadlo jedno kování z otvoru a celkem mně to mrzí a nechce se mi kvůli takovému nesmysli kajak reklamovat.

reagovat
Čtvrtek 4. října 2018 v 11:32 @ Ychtyl

Nakonec jsem do toho plechu, který je ke kajaku přibalený, vytočil dva závity, držák do nich přišrouboval, přečnívající konce šroubů uřízl a zabrousil a je to. Včera jsem vše v strašlivých vlnách na přehradě vyzkoušel, málem jsem se utopil ale vše šlape jak má. Taky jsem řešil kam s baterií a nakonec jsem ji prozatím strčil do futrálku od autolékárny. Stejně jsem pak na vodě v echolotu kromě hloubky poznal skoro prd a SI obraz zatím nedokážu dost dobře přečíst. Taky jsem pořád přepínal mezi druhy zobrazení a nebyl si schopen najít ideální.

reagovat
Úterý 2. října 2018 v 9:32 ® Draky reakce na …
Draky

Ychtyl> Já tu udělal stahovacíma páskama, ale postupem času jsem přešel na držák sondy od RAMu. :-)

reagovat
Sobota 29. září 2018 v 15:37 @ Ychtyl

Ahoj, mám dotaz k echolotu. Nakonec jsem si pořídil Helixe 7 SI (a dva dny po jeho koupi ho zlevnili o čtyři tisíce) a teď marně dumám jak připevnit sondu na ten kovový bazmek, který u kajaku byl, aniž bych ho musel navrtat. Předpokládám, že už to někdo řešil a snad i vyřešil přede mnou a předem děkuji za radu.

reagovat
Čtvrtek 16. srpna 2018 ve 23:25 ® HaD reakce na …
HaD

rejtek> Možností je spousta. Pokud jsi ochoten dát tuto sumu, vzal bych si něco s GPS a SI. Tzn.buď nějaký Lovrance Elite, nebo hummimbird helix. Kdyžtak napiš osobku.

reagovat
Pondělí 13. srpna 2018 ve 21:22 ® Švejk
Švejk

https://www.chytej.cz/…nce-hook-3x/

reagovat
Pondělí 13. srpna 2018 v 18:52 ® rejtek

Ahoj Halibutaci. Po par mesiacoch uzivania si lovu z halibutu uvazujem o kupe echaolotu.

1. aky echolot pouzivate ? chytam 90% labe obcas slapy vynimocne planujem podzim lipno alebo orlik. 2.ktory typ echolotu sondy ma vhodne uchytenie ako je priprava na halibuta ?
Nie som velmi technicky typ a nikdy som echolot nemal ale po precitani nejakych clankov recenzii na forach nete atd uvazujem o investicii do 25 tis komplet aj s baterkou nabijackou kedze mi veci na rybarinu vydrzia vzdy dost dlho

Ale kludne si necham doporucit aj lacnejsiu a jednoduchsiu alternativu Popripade si rad necham doporucit aj obchod kde mi vsetko vysvetlia ukazu ....... Dik za rady a nazory I.

reagovat
Středa 1. srpna 2018 v 19:25 ® HaD reakce na …
HaD

kerob> To chápu. Chybí tu :-((

reagovat
Středa 1. srpna 2018 v 17:26 ® kerob reakce na …
kerob

HaD> …jo, to je pádlo s historií a duší. Je totiž po Zoidovi, takže kus Zoida stále jezdí se mnou (s náma) na každý kajakoakci…

reagovat
Středa 1. srpna 2018 v 17:24 ® kerob reakce na …
kerob

sethy> protože ten druhej si mě prostě našel, nešlo to odmítnout. a protože se do rybařiny ponořil i můj bratr, tak se druhej kajak prostě hodí. Občas by se hodily i tři… :-)

reagovat
Úterý 31. července 2018 ve 21:14 ® HaD reakce na …
HaD

kerob> Slušný pádlo :-)) )

reagovat
Úterý 31. července 2018 ve 21:13 ® HaD reakce na …
HaD

sethy> Jo, rozumím. Mám bohaté zkušenosti se sumcařiny. Cihla neudržela nic a olovo o poloviční váze drželo jako bejk.

reagovat
Úterý 31. července 2018 v 18:46 ® sethy reakce na …
sethy

kerob> protože jeden kajak už ma skoro kazdej:)))

reagovat
Úterý 31. července 2018 v 17:58 ® sethy reakce na …
sethy

HaD> Dejve, ta co jsem měl předtím byla taky ocel. Stejne parametry, jen těžší. A ta mě udrzela všude. Resp když jsem kotvy dělal, vyrobil jsem dvě cca 3,5kg a jednu malou ze zbytku. Jednu velkou dostal Řada, druhou ja (tu jsem hned urval) no a tak mě zustala ta malá.

reagovat
Úterý 31. července 2018 ve 13:30 ® kerob reakce na …
kerob

tom.fík> dvojdíl. Panenka Challenge, 270 cm, spojka plynulá 0–60°, ale nemám Halibuta. Mám dva plasťaky od JK.

reagovat
Úterý 31. července 2018 v 11:15 ® HaD reakce na …
HaD

sethy> Add kotva – 2,5 kg oceli a 3,5 kg olova je ve vodě zhruba dvojnásobek síly kotvení. On je dost velkej rozdíl při stejné váze ocel versus olovo. Vztlak tu hraje velkou roli.

reagovat
Úterý 31. července 2018 v 10:47 ® Špráchys reakce na …

sethy> ahoj, dik za reakci. Prave, ze mi to za to nestoji, premyslim stejne. Nytek jsem nasel 5 ks do dvacky, ale pripravek na roznytovani je za 700.. A roznytovavat to nejak alternativne klestema se mi moc nechce..

reagovat
Úterý 31. července 2018 v 9:27 ® sethy
sethy

Draky> Ondro RK nemá v nabídce jiné listy než na divokou vodu. Aspoň ne ofiko. Nebo víš o něčem?

reagovat
Úterý 31. července 2018 v 9:21 ® sethy
sethy

Špráchys> Tak pokud ti to poštovný za zaslání na reklamaci plus 30dní bez kajaku za to stojí, tak reklamuj. Já bych si koupil nýtek za pár korun a hotovo.

reagovat
Úterý 31. července 2018 v 9:20 ® sethy
sethy

Add kotvy. Mám 2,5kg ocelovou kulatinu a na velkých hloubkách (20m) ve větru mám problém. Předtím jsem měl 3,5kg (urvaná) a ta mě udržela všude.

reagovat
Úterý 31. července 2018 v 9:18 ® sethy reakce na …
sethy

tom.fík> po základním karbonu s plastovým listem TNP asymmetric jsem přešel na TNP Wolferine carbon light a je to sakra rozdíl https://tnp.cz/…rine-carbon/ mám prodlužovací verzi s libovolně nastavitelným úhlem a 250cm (mně ty 260ky prostě nesedí). Panenku jsem měl pujčenýho, ale přímé srovnání v jeden den ti můžeme podát za cca 14 dní :-) Cena je podstatně nižší než u panenky.

reagovat
Úterý 31. července 2018 v 8:07 ® tom.fík
tom.fík

díky, jdu po nich :-)

reagovat
Úterý 31. července 2018 v 8:05 ® tom.fík reakce na …
tom.fík

dík za info. Můžu se zeptat jaký máš list, délku a středovou spojku? pokud nemáš jednodíl..

reagovat
Pondělí 30. července 2018 v 16:16 ® kerob
kerob

Špráchys> když pořádně zabereš…může být na kajaku problém. Když zabereš moc, můžeš se i koupat.

reagovat
Pondělí 30. července 2018 v 16:15 ® kerob
kerob

tom.fík> stojí to za to! Prošel jsem si více variantama (dural/plastovej list, karbon/plastovej list, celokarbon od Panenky) a ten rozdíl je propastnej. Cesty zpět není…

reagovat
Pondělí 30. července 2018 v 16:13 ® kerob
kerob

Špráchys> mám cca 4 kg kus olověný tyče. Někdy by stačila i lehčí. Udrží mě to všude.

reagovat
Pondělí 30. července 2018 v 16:12 ® kerob
kerob

HaD> no proto :-D

reagovat
Pondělí 30. července 2018 ve 14:35 ® Draky
Draky

Špráchys> Reklamuj. :-)

reagovat