Chytej.cz

Sportex Carboflex Turbo CT 2,70 40G necteno

10.12.2015 | fery112 | 2.083 zobrazení | 3 odpovědi

Dobrý den,

velmi mě zaujal tento prut a přemýšlím o jeho koupi, ale chtěl bych zjistit nějaké podrobnější informace.

V první řadě mě zajímá jestli je vhodný na tahání woblerů velikosti do 12cm (x-rap, Jointed 11cm i hluboko potápivé, menších velikostí). Ale chtěl bych s ním okrajově tahat i gumy velikosti do 12cm (kopyta, twistery) s max 15g hlavičkou. Představoval bych si ho s navijákem Ryobi Arctica CF 3000.

Cílovou rybou budou štiky, candáti, boleni a není vyloučen ani menší sumec. Chytaná řeka Labe a Ohře.

Děkuji za Vaše odpovědi.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 16. prosince 2015 v 17:54 ® fery112

Děkuji moc za reakce.

reagovat
Středa 16. prosince 2015 v 15:35 ® cormoran
cormoran

Tenhle neznám, ale pro porovnání gramáže – mám Carboflex NG (35 – 50g) a je to prut, kterej nosím na sumce nejraději. Hezky se ti do něj opře i menší ryba, ale když potřebuješ zabrat, nemusíš se bát. Letos jsem si s ním posunul laťku na 171 cm a za cca dvacet minut byl z řeky venku.

Na tu opravdu těžkou vláčku mám Charismu do 420 gramů a u tý když dám nepřekovanýho woblera, tak mi i metrovka při prudkým záběru udělá z háčků vývrtku. Ten Sportex není tak tvrdej a ten první výpad krásně pobere, i když zrovna nemáš volnější brzdu.

reagovat
Úterý 15. prosince 2015 ve 14:13 ® HaD
HaD

Vůbec bych se nebál. Sportexy jsou obvykle o něco tužší, než je udáno. Takže tohle je model na běžné sumce :-)

reagovat