Chytej.cz

Ukončení lovu po ponechání 2 ušlechtilých ryb necteno

25.10.2015 | Lerak | 13.421 zobrazení | 117 odpovědí

Jaký je Váš názor na případné skončení denního lovu po ponechání 2 ušlechtilých ryb ? Tzn. nelovit již dále, ačkoliv není např. vyčerpán Váš denní 7 kg limit.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 29. října 2015 ve 21:59 ® malamut reakce na …
malamut

hraji> protože je dle mýho názoru ten zákon v mnoha bodech špatnej, stejně jako mnoho jiných, třeba i tebe, jako občana s jistou minulostí, se týkajících.

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 ve 21:58 ® Mrknato reakce na …

hraji> Nemyslíš, že to, co vyčítáš malamutovi na tebe pásne jako přes kopírák???

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 ve 21:55 ® HaD reakce na …
HaD

malamut> Btw: inteligence Ti to zřejmě nedovoluje rozlišit, ale bavili jsme se o významu termínu sportovní rybolov, ne o určité skupině rybářů. Ale když už si to nakousl, soutěží se v tom desítky let, možná stovky, po celém světě na všech kontinentech a nějakej přihlouplej malamut to nezmění. Může se mu to maximálně nelíbit a může se taky uvázat u zábradlí ;-)

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 ve 21:55 ® hraji reakce na …
hraji

malamut> kde bereš jistotu, že máš pravdu, že zrovna tvůj názor na věc je ten jediný správný? Proč nenecháš lidi chytat ryby tak, jak jim to dovoluje zákon a jak se jim to líbí? Fakt si myslíš, že jen ty to děláš správně? Chyba.

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 ve 21:46 ® HaD reakce na …
HaD

malamut> Můžeš se taky uvázat. Udělej si k tomu kapra a pak hladovka

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 ve 21:30 ® malamut reakce na …
malamut

David H.> kecy, kecy, kecy, lov ryb udicí je některými individui považován za sport a dokonce v něm soutěži, takže ze sebe hlupáka nedělej ty. Nelze sedět jednou prdelí na dvou židlích. V lovu se, na rozdíl od sportu, nepoměřují výsledky (až na podivné bodování mysliveckých trofejí), netrénuje se a nedělají se jiné zhovadilosti, jako ve sportech, to bys měl snad vědět.

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 ve 21:01 ® Mrknato reakce na …

David H.> Fakt už neblbni! Kde jsem tě nařknul, že lovíš jen na soukromácích…

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 ve 20:59 ® Mrknato reakce na …

Venca Zelenka> Tady ale nejde o ty dva kapry....... jde o něco jiného. Péče o revíry..... kde uživatel společných revírů udržuje břehy, trdliště a přítoky? Možná na pár pstruhovkách jízky..... a proti tomu je ale nutné dát i negativa, kterých je cca 100× více a to vyvádění prostředků z rozpočtů společného rybolovu do revírů pouze MO a to je ranec kolego......

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 ve 20:51 ® Mrknato reakce na …

Lerak> Samozřejmě že se zákony porušovaly vždy, ale zásadní rozdíl je v tom, že dnes z něj pomocí BP dělají trhací kalendář samotní uživatelé a jejich složky a to je zásadní nedokonalost současného zákona, nebo něčí prolobovaná výhoda, jak se kdo na to dívá. Vyhláška z r. 1963 se od RŘ nelišila, jako je tomu dnes.

Tvoje „otázka“ toho je dokladem. Někde můžeš pokračovat v lovu se dvěma ušlechtilými rybami, někde ne a někde se z toho musíš vyvinit. Můj názor je, že by měl platit zákon, vyhláška a vyjímky. Pak by diskuse, kterou jsi zde otevřel pozbyla smyslu.

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 ve 20:44 ® HaD reakce na …
HaD

Mrknato> A zase demagogicky podsouváš a děláš ze mě rybáře, který si umí užít rybolov jen na soukromákách. Jsi trapnej a měl bys jít léčit.

A asi už vím, jaký štiky. Jasně, v rámci natáčení pořadu jsme chytali v půlce května (ne v březnu, to bys mohl poznat – to ovocné stromy fakt nekvetou :-D DDDD) na jedné soukromé pískovně, protože bylo na svazových revírech hájeno. A nebylo to kvůli potěšení, což mi zase podsouváš, ale abychom natočili pro rybáře pestrý pořad. Jasně, můžeš začít mlít, že zákon je pro všechny stejný a bla bla. Možná je a stovky soukromých revírů a desetitisíce rybářů zákony porušuje. Z hlediska přírody je pro mě klíčové, že štiky byly 3 měsíce po výtěru. Jestli Tě žerou i takovýhle pí.oviny, tak se jdi na protest uvázat k zábradlí u řeky a drž hladovku. Je mi to fuck. Hlavně si to užij ;-)

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 ve 20:44 ® Venca Zelenka reakce na …
Venca Zelenka

Mrknato> Ponechání si dvou kaprů, určitě nenažranost není, ale pokud si ty 2 necháš 3× do týdne a opakuješ to po celý rok, už to začíná čímsik vonět. A péče o revíry? Nad čím furt špekulujete, šak to kurva děláme snad aj pro sebe, ať je to údržba břehů, dělání umělých trdlišť, zprůchodňování přítoků a mnoho jiného, když je něco třeba udělat a aspoň trochu to jde, tak jdu a udělám, ikdyž už dávno mám splněné BH. Některé není vidět na brigádě jak je rok dlůhý, co chytnů dostane po palici a ještě mají tu drzost psát na cedule, že nejsou ryby a o jejich zapsaných přisvojených rybách, škoda mluvit, když budu optimista tak u nás tak 1/3 odnesených rab není vůbec zapsaná. No a zas jsem se dostal někam úplně jinam :-) Na něco máš vážně talent :-D

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 ve 20:36 ® HaD reakce na …
HaD

Lerak> na tomhle by se dalo názorně předvádět, jak vypadá házení hrachu na zeď. Ani zrnko na ní nezůstane. Marný, marný, marný

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 ve 20:32 ® HaD reakce na …
HaD

Mrknato> jaký štiky v jakým březnu? Tvle Ty musíš hulit hustý modely! :-D DD Btw. na ty statistiky Ti z vysoka … Podle nich jsem nýmand, co nechytil za život téměř nic.

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 ve 20:29 ® Lerak reakce na …

Mrknato> už dlouhou dobu vím, že to s tebou na diskusi není, a nebylo ani v době, když jsi se projevoval naprosto stejně pod nickem Pyzda… Tedy jenom poznámku – ani dříve všichni nedodržovali zákon, a vyhláška tu byla, třeba ta z r. 1963. Žádní ti, co dle tebe „sportují“ sami od sebe nepřivodili nynější stav. To, že je rybařina nyní trochu jiná, má spoustu jiných příčin a aspektů. Poslední zákon z r. 2004 má některé nedostatky a tak není divu, že by ho ráda část rybářů nějak upravila. Tak vznikají návrhy na zpřísnění lovu formou úprav v BP. Howgh ! P.S. : rybařina je úžasná stále !

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 ve 20:23 ® Mrknato reakce na …

David H.> Já ti něco podsouvám, nebo znechucuju? Věřím, že s Rudou na soukrommáku se v březnu nachytá daleko víc štik, než jsem nachytal já před těmi cca 40 lety podle RŘ a vůbec to nikomu nezávidím. Já se bavím o jiné rybařině, která je definována a provozována jinak a o tom je právě tato otázka. Podívej se do statistik úlovků, jak ti členové spolků, což nejsou podle tebe rybáři mají výsledky, cituji: „BP samozřejmě neprosazují rybáři. Jsou ovšem členy nějakého spolku, který má péči na starost.“

Měj se hezky a ať ti berou.

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 v 19:00 ® HaD reakce na …
HaD

Mrknato> Nechtěl jsem už reagovat, ale Tvůj talent nenechat druhého v klidu demagogickejma kecama, podsouváním a lhaním je úžasný. Rybolov (chytám už 37 let) je stále stejný a krásný – tedy pokud jde člověku o to jít na ryby, do přírody, dejchat čerstvej vzduch a zažívat to napětí. Moc mě mrzí, že zřejmě tyhle pocity neznáš a nepoznáš. Fakt to stojí za to ;-) A je mi nepříjemné, že si tím „pitomcem“, který to ostatním svými „starostmi“ znechucuješ.

BTW: k ničemu jsem se nepřihlásil. Tak už dál nepodsouvej, nelži a zkus se dál neužírat, nebo Ti rupne žilka.

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 v 18:49 ® Mrknato reakce na …

David H.> Dříve všichni dodržovali zákon a RŘ (vyhláška nebyla) a rybařina byla desítky let úžasná… Jen co přišli ti, co sportují, ryby pouští, „převzali péči“ o revíry a je po rybařině....... Takže ti za to děkuju, že ses k tomu přihlásil, k toleranci rybolovu, ve kterém si každý co má pruhy na čepici a díru do… může cokoliv stanovovat.

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 v 18:42 ® HaD reakce na …
HaD

Mrknato> Nemám Ti dál co říct. Klidně si mezi těma svýma kličkama zatancuj brake dance.

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 v 18:40 ® Mrknato reakce na …

David H.> Nějak jsem minul tvůj 2. příspěvek. Prosím tě jak mají členové svazu, nejspíše tedy MO, stanovenu péči o revíry? Kde se o tom ve stanovách a JŘ píše? KDO tedy ve spolku určuje pravidla VRP??????????? To mě fakt zajímá!

Podle mě právě ty kličky hledají ti, co za BPVRP stanovují nebetyčné pí*oviny, které nemají s VRP (výkonem rybářského práva) nic společného. Následky by měl nést někdo jiný, než ten kdo dodržuje zákon, vyhlášku a BP, vyplývající z podmínek VRP.

Edit : NENAŽRANEC? a nedělají toto a daleko profesionálněji, účiněji, závodníci? Je ponechání si dvou kapř nenažranost? Hochu, hochu .......

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 v 18:35 ® HaD reakce na …
HaD

Mrknato> zjednodušeně LOVIT. OK. Pro mě jsi tímto bohužel „nenažranec“, kterej chce vše – maso i zábavu. Tím si se stal pro mě navíc totálním pokrytcem – závody neuznáváš jako zbytečné trápení ryb, ale sám je chceš po „vytěžení“ masa dál trápit. Hnus. Sory, ale opravdu musím říci hnus.

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 v 18:30 ® Mrknato reakce na …

David H.> U nás ve Vč.ÚS je to vyřešeno v BPVRP pro svazoHujery. Lov je po ponechání 2 „ušlechtilých“ ryb ukončen. Nicméně to nemá oporu v zákoně, jejikož na takovou BP nemá uživatel vyjímku. Co si o tom myslím? Je to ukrutná prasárna, jako mnoho dalších BP, které nemají oporu ve stanovených podmínkách VRP. Za mě lovit, ale ten kdo to bude aplikovat u vody, musí být připraven na možné následky, stejně jako JV při lovu na Turyňském rybníku na 12 udic......

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 v 18:19 ® HaD reakce na …
HaD

Mrknato> A otázka je jasná a sám si podle mě vůbec neodpověděl. Přitom je odpověď na dotaz jednoduchá – lovit/nelovit. Dokážeš odpovědět jedním slovem? ZKUS TO, JSEM ZVĚDAVEJ!

LOVIT/NELOVIT

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 v 18:17 ® HaD reakce na …
HaD

Mrknato> Mě by fakt zajímalo o co Ti jde. BP samozřejmě neprosazují rybáři. Jsou ovšem členy nějakého spolku, který má péči na starost. A ten určuje pravidla. Co je na tom k nepochopení? Já vím, českej vychcánek hledá kličky, jak něco nerespektovat a vochcat. Já pravidla respektuju a pokud ne, tak držím hubu a jsem připraven nést následky.

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 v 18:11 ® Mrknato reakce na …

David H.> Názory obyčejných občanů se tu naposledy zaklínal bolševik… Prej chtěli klid na práci, a nechtěli poslouchat „nějakýho kriminálníka“ Havla, co rozeštvává na Svobodný a Hlasu spokojený lidi......

Ty si myslíš, že BPVRP (viz zadání otázky) prosadili, nebo si přáli „normální rybáři“????

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 v 18:03 ® HaD reakce na …
HaD

Mrknato> Achjo. Já mluvím o normálních rybářích a Ty do toho furt taháš, když nemáš argument, něco úplně jiného. Je to marný, marný, marný.

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 v 17:05 ® Mrknato reakce na …

David H.> Napíšeš pitomost a ještě se durdíš...... Ty si myslíš, že řadoví člení, kteří se stanou nedopatřením čilimníky a začnou si myslet, že jim patří revíry a nadělají přes noc m.j. belík BPVRP, jsou k tomu zmocněni? Kdo tedy hospodaří na revírech a podle čeho??? Nevím jestli jsi rybář, koníčkář, nebo sportovec, to je čistě na tobě. Nevím jestli víš, ale asi ne, ale přebujelé BP vadí i předsedovi ČRS. Tato otázka je právě o tom, ne s kým půjdeš napivo . Se závodníkama bych asi nešel..... snad jen kdyby ho zaplatili a přidali nějakej nevotřelej strýmr …)))))

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 v 16:43 ® HaD reakce na …
HaD

Mrknato> Jsem klidnej. Jsem klidnej. Jsem klidnej. Nebudu sprostej. Kdybych byl vznětlivej, řeknu že si vůl a poslal bych Tě do oněch míst. Jsem ale klidnej, tak klidně: my řadoví rybáři hospodaříme leda tak, že přidáme ruku k dílu (to se děje) a že nesežereme vše co ulovíme. Já žádný hospodářský plán nemám, nikomu ho nepředkládám ani se nezodpovídám. Proto jsem sportovní rybář a je to můj koníček. Ty to máš evidentně jinak. Chováš se tak trochu jako šmudla – provokuješ a vyvoláváš jen a jen nesnášenlivost. Zajímalo by mě, jestli si s Tebou někdo sedne v hospodě k pivu. Určitě zjebeš i hospodského, že Ti k točené desítce nepřinesl daňový doklad…

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 v 16:18 ® Klobasa
Klobasa

Už se tohle fórum zase blíží do starých a zajetých kolejí:-D http://www.chytej.cz/…ro-sportovce

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 v 15:42 ® Mrknato reakce na …

David H.> Dost se mýlíš, jelikož v dekretech na revír jsou uváděny i výlovky, tedy hospodářský plán, jehož plnění každoročně předkládá hospodář rybářskému orgánu! Což obsahuje §11 ryb. zákona. To s koníčkem a sportem má dost málo společného.

reagovat
Čtvrtek 29. října 2015 v 15:25 ® HaD
HaD

malamut> Nedělej ze sebe hlupáka. Žádní sportovci tu nejsou, to jen podsouváš těm, kteří se považují za „sportovní rybáře“. Slovo sportovní má zde jiný význam, než sport. To velmi dobře víš – je tím označena skupina rybářů, kteří ryby loví na rybářské udice a mají to jako koníček. Nikoliv jako „těžbu masa s hospodářskými výsledky“.

reagovat