Chytej.cz
Jigstreamery

Jiviny, Liboc necteno

24.8.2015 | marlene | 1.743 zobrazení | 11 odpovědí | upravit

Ahoj všem, začaly jsme s kamarádkou chodit rybařit na Prahu 6 (máme to obě kousek z práce), na Jiviny a Liboc. Ale i přesto, že jsme zkoušely už všemožné návnady (chytáme hlavně na červi, žížaly, boilies, kukuřici) se nám nepodařil žádný větší kousek. Cejni a okouni zabírají jeden po druhém, kolikrát odnášíme i víc než deset pěkných ryb, ale žádný pořádný kapřík…co děláme špatně? Nemáte někdo zkušenost s těmito rybníky?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 31. srpna 2015 v 0:05 ® kerob reakce na …
kerob

S tim souhlasim, ale puvodne to vyznelo tak, ze ty cejny bere proto, protoze jich tam je podle ni moc…

reagovat
Neděle 30. srpna 2015 v 15:15 ® Martin Chmelík reakce na …

marlene> Nenech se odradit těmi, co preferují CH&P. Pokud si odnášíš úlovky a přitom neporušuješ RŘ, je vše v pořádku. Nejlepší cestou je vždy cesta středu. Pokud dodnes vyznavačům CH&P nedošlo, že ryby se do revírů vysazují i za účelem úlovků, které si rybáři domů odnesou, jejich problém. A pokud někdo mermomocí „cpe“ svou ideologii druhým, většinou to má zcela opačný efekt.

reagovat
Čtvrtek 27. srpna 2015 ve 12:49 ® superweb
superweb

Ty reviry znam od mala, jeste kdyz to reviry nebyly :-) Prvni sezonu, co to nebylo v soupisu reviru, ale jen na internetu, jsem si na libocaku zachytal kralovsky, chodil jsem jen s jednim feederem, neochucenym kukuricnym srotem a plechovkou bonduelky. Dva pruty se nedaly stihat a kapri byli krasni od 50 do 65cm.
Dneska je to tam samy ukrajinec a vietnamec a ryby tam jsou par tydnu po vysazeni(nechci hazet vsechny do jednoho pytle..urcite jsou mezi nimi i slusni rybari, ale kdyz clovek vidi jak odnasi nekolikanasobky povolenych dennich ulovku, je to smutne). S feederem, srotem kukurici a cervem se tam ale stale sem tam chytit kapr da.

reagovat
Úterý 25. srpna 2015 ve 20:07 ® malamut reakce na …
malamut

marlene> kašli na to, jestli si lapíte pár ryb pro svou spotřebu a ne pro slepice nebo sousedy, nemá kdo co vyčítat, A pokud jste blondýnky a hezký, zdobíte revír, to je někdy víc než Ch&P :-) Kontakt mám nějakej v kartě a revír s kapřima bych znal :-)

reagovat
Úterý 25. srpna 2015 v 10:21 ® kerob reakce na …
kerob

marlene:
1) nevim o zadnym rybniku, kde je zakazano vracet cejny do vody (kde to je?)
2) bud rada, že chytnes 15 cejnu za vecer a vaz si toho, jsou revíry, kde za vecer chytnes akorát tak hovno
3) to, ze tam jsou cejni není důvod delat něco pro to, aby tam nebyli
4) uklid na brehu vas slechti, na uklid pod hladinou se vyser :-)

reagovat
Úterý 25. srpna 2015 v 8:26 @ marlene

To skvor a kerob: Tak pánové, máte pravdu, v knihách se na rozdíl od kapra o cejnech jako o plevelných rybách nepíše, taktéž v příručce rybářského svazu se zakazují vracet cejni do některých rybníků asi jen tak z plezíru…měla jsem na to jít logicky, když během jednoho večera vytáhnu patnáct cejnů, je jich tam asi málo a všechny je zas pustím! Kdybyste si místo těchto rad po sobě raději vždy když dochytáte, uklidili! My hloupé blondýny pokaždé odnášíme tři pytle odpadků – z čehož dobré dva a půl nejsou naše. Ale jinak je fajn, že máte takový pozitivní přístup k ochraně ryb a životního prostředí! :-)

reagovat
Pondělí 24. srpna 2015 ve 22:50 ® bjucek
bjucek

Nevidím jediný důvod proč neodnést ryby z těchto rybníků. Ryb se tam sadí dost a stejně to jinak vyžerou ukáčka a větnamci. Kapry jsem nachytal na červi, kukuřici i housku. Chce to jen trpělivost a čas.

reagovat
Pondělí 24. srpna 2015 v 19:44 ® skwor
skwor

A hlavně je špatně ten výraz plevelná ryba v souvislosti s jinou rybou, než kaprem.

reagovat
Pondělí 24. srpna 2015 v 17:18 ® kerob
kerob

Proč je to špatně? Protože kdyby to takhle delal každý, tak tam nic nebude. A s tímhle přístupem nečekej, že ti někdo bude radit, jak od vody odnést ještě víc…

reagovat
Pondělí 24. srpna 2015 v 16:52 @ marlene reakce na …

Proč je to špatně? Cejn je plevelná ryba a pár větších okounů…?

reagovat
Pondělí 24. srpna 2015 v 16:50 ® skwor
skwor

Špatně děláte to, že odnášíte od vody tolik ryb.

reagovat