Chytej.cz

Jaký prut vybrat? necteno

28.4.2015 | Magdaléna B. | 6.474 zobrazení | 18 odpovědí | upravit

Dobrý den, syn je vášnivý rybář a za pár týdnů má narozeniny. Přemýšlíme co mu pořídit a napadl nás nějaký lepší prut. Bohužel se v tom vůbec nevyznáme a tak hledám na internetu. Je toho ale tolik, že nevím, který vybrat. Poraďte mi prosím na jaké pruty se zaměřit, popřípadě nějaký obchod, kde jsou pruty kvalitní.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 30. září 2021 ve 21:47 ® OntárioBoy

Děkuji vám tady moc všem za všechny rady a doporučení. Já jakožto nováček vlastně docela dost nevím ani, jak takové pruty shánět a kde.

reagovat
Sobota 24. dubna 2021 v 8:17 ® dodoryb

Jsem nadšený kaprař. Rybářský prut na kapry se dá pořídit poměrně levně, a to od nějaké tisícovky, samozřejmě až po dražší modely..z vlastní zkušenosti ale vím, že asi za 12–13 stovek můžete pořídit už dostačující prut i pro pokročilejší rybáře

reagovat
Středa 27. ledna 2021 v 1:37 ® OntárioBoy

Zdravím, já jsem se také docela dost dlouho pídil po tom, jaké pruty vybírat, ale nenapadlo mě nic lepšího, než prostě zavolat do mého vyvoleného obchodu a zeptal jsem se jich na všechny otázky, který mi velice rádi zodpověděli :-) Takže za mne a mou zkušenost takto…

reagovat
Pondělí 27. července 2020 v 17:39 ® fila44

Ahojte. Sháním prut a zajímalo by mě, jestli nemáte zkušenosti s touto značkou.

reagovat
Středa 13. ledna 2016 v 18:06 ® kapras

Kup si Cormoran budeš spokojenej

reagovat
Čtvrtek 30. dubna 2015 ve 4:02 ® Mysak1 reakce na …

Magdaléna B.> Taky si myslím, že je nedobré rybářovi kupovat „něcoo“ o čem nemáte ani páru. Nic nepokazíte zakoupením dárkové poukázky do rybářského kšeftu. Osobně to tak řeším (neberte prosím jako reklamu) např. u mivardi ,tam si synátor vybere i přes e-shop. Příjde mi to lepší než dávat přímo peníz a mám jistotu ,že obdarovaný si vybere to co potřebuje.

reagovat
Středa 29. dubna 2015 ve 20:01 @ Palivec reakce na …

emkacko> Konečně to někdo napsal. Divím se rodičům, ale i „radičům“. Ať mu dají prachy, ať si něco koupí, nebo ať s ním zajdou do nějakého kšeftu. Hloupější otázka by byla už jen totálně univerzální „chceme mu něco koupit, poraďte co“. Ján bych radil Eifelovku.

reagovat
Středa 29. dubna 2015 v 19:54 @ emkacko

Nejvetsi blbost co znam, tak vasnivemu rybari kupovat bez jeho vedomi jakykoliv „blbosti“ na ryby. Protoze bud koupite neco ceho ma hromadu, nebo naopak drahou vec kterou bud vyhodi nebo mu bude k nicemu. Nestydet se vzit kluka syna do kramu a nechat ho at si vybere dle libosti. S darkama at si vybere sam, nebo mu kupte bombonieru a dejte penize na drogy nebo co ma za konicka.

reagovat
Úterý 28. dubna 2015 v 17:54 ® vezirek reakce na …

Bude nejlepší, když nebudete dělat před synem tajnosti a domluvíte se s ním jakou má představu, zajdete s ním do prodejny, kde si vybere a osahá prut podle svého. Je to lepší, než koupit něco co bude možná drahé, ale nebude to to co si syn představuje.

reagovat
Úterý 28. dubna 2015 v 15:42 @ Magdaléna B.

Tak děkujeme za tip, ještě se rozhodneme který prut vybereme.

reagovat
Úterý 28. dubna 2015 v 15:30 @ anonymous reakce na …

Určitě jo, jsou tam na to odborníci a plno z nich se rybaření taky věnuje. Mi taky dobře poradili, nemůžu si stěžovat.

reagovat
Úterý 28. dubna 2015 v 15:23 @ Magdaléna B.

Tak to máme z Ostravy kousek. Tam určitě zajedeme. Minimálně se jen poradit a poptat. Co syn chytá za ryby to netuším, moc se v tom nevyznám, ale snad když jim řeknu pár míst, tak by vědět mohli, ne?

reagovat
Úterý 28. dubna 2015 v 15:15 @ anonymous reakce na …

Mají kamenný obchod v Havířově. Teď otázka odkud jste. Objednával jsem i přes e-shop a nebyly problémy. Ale pro vás by asi bylo lepší, kdybyste tam sjeli osobně. Je tam strašně milý personál a hodně vám poradí.

reagovat
Úterý 28. dubna 2015 v 15:08 @ Magdaléna B.

Děkuji za radu. Vůbec se v tom nevyznáme, takže se ptáme kde můžeme. Tato firma to má jen přes e-shop nebo mají i kamenný obchod? Nechci moc takovou drahou věc nechávat dovážet.

reagovat
Úterý 28. dubna 2015 ve 14:35 @ anonymous reakce na …

Chápu, takže byste chtěla něco ve střední cenové relaci. To se taky odvíjí od toho co váš syn chytá za ryby. Doporučil vám asi tenhle: http://www.rybarskepotreby-shop.cz/…ly-9057.html. Do nedávna jsem s ním chytal taky, teď jsem si pořídil o něco lepší, ale i tento myslím stačí.

reagovat
Úterý 28. dubna 2015 ve 14:17 @ Magdaléna B.

Syn právě jezdí i na celé víkendy. Projeli už několik míst v ČR a do budoucna se chtějí dostat i za hranice, ale pořád se jim to nějak nedaří. Nechci pro něj nějaký šuňťácký prut, ale na druhou stranu milionáři taky nejsme.

reagovat
Úterý 28. dubna 2015 ve 14:09 ® prroud

Ke koupi vhodneho prutu potrebujete dat vic informaci a urcite vam nekdo ze znalejch odtud poradi.Cenova relace? Na jaky vode chyta,rybnik,reka? Jakej zpusob lovu preferuje,fee­der,polozenou­,privlac,plava­nou…? Jaky ryby nejradeji lovi,kapry,bilou rybu,dravce.....? Je zacinajici,nebo uz par let chyta? Aktivne nebo prilezitostne?­......Co nejvic informaci :-)

reagovat
Úterý 28. dubna 2015 ve 14:04 @ anonymous

Je docela důležité jak moc velký rybář váš syn je. Jestli si párkrát vyjede někde na rybník, nebo zda opravdu ryby minule a vyráží třeba na celý víkend někde po ČR či i do zahraničí. Je blbost kupovat nějaký drahý prut, pokud se tomu nevěnuje nějak často.

reagovat