Chytej.cz

Sumeček americký necteno

22.4.2005 | Zlinsky_lovec | 20.261 zobrazení | 51 odpovědí

Mám dotaz ohledně této ryby. Teď jsem potkal kámoše, který říkal, že pod splavem, kde je asi metr hloubky, chytil sumečka amerického velikosti 40cm na bílé červi. Je to teď možné?Zabývá se tu někdo cíleným lovem této ryby?Budu rád,když mi sdělíte vaše postřehy z lovu sumečků.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Pondělí 1. května 2017 v 18:53 ® kubas reakce na …
kubas

Švejk> Naštěstí ne, nám stačí hlaváč zatím :-) .

reagovat
Sobota 29. dubna 2017 ve 20:30 ® Švejk
Švejk

A co Morava? Už se dostali i k nám na jih? Zatím jsem se s nimi ještě nesetkal…

reagovat
Čtvrtek 27. dubna 2017 v 9:22 ® patast

V Duchcově na Heřmanu jich je taky celkem dost

reagovat
Úterý 25. dubna 2017 v 17:31 @ Honza96

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli někdo neví kde letos chytím sumečka amerického, ideální Labe a okolí? Děkuji předem za odpověď. :-) :)

reagovat
Úterý 5. června 2012 v 16:52 ® Nerodia reakce na …
Nerodia

Moc děkuji,ale mam tam velice dobré kontakty.Jen jsem je nechtěl zneužívat ( otravovat )ale jedu tam pro exponáty na výstavu tak jsem si domluvil že mi poskytnou raka signálního živého.A i lokalitu tam zjistím.

reagovat
Úterý 5. června 2012 v 10:01 ® MIG-35 reakce na …
MIG-35

Nerodia> Koukal sem se tu i ptal a jedinej spatřenej byl náš ráček. Kdyby ti dělali ve výzkumáku vofuky z místem nálezu, písni. Mam tam kamaráda a on mi určo poví. :->

reagovat
Pondělí 4. června 2012 ve 21:02 ® Nerodia reakce na …
Nerodia

Právě tam si pro ně jedu.Oni je mají údajně z výlovů rybníků v okolí.Musím se poptat kde je berou.

reagovat
Pondělí 4. června 2012 v 19:57 ® osprey reakce na …
osprey

Nerodia> Já vím, že víš. Ber to s nadhledem.:-))

A raků signálních tu moc není. Neznám nikoho, kdo by ho jen tak někde viděl.

Mají je ve Vodňanech. Pokud o ně stojíš, najdi si stránky výzkumáku a dohodni se s nimi.

reagovat
Pondělí 4. června 2012 v 18:50 ® Nerodia
Nerodia

U Vás na jihu jsou také raci signální.Jinak jsem viděl již všechny u nás vyskytující raky a i kraba.O tom že na lov korýšů nepotřebuji povolení ale na ryby ( sumeček a malé plevelné ryby (střevlička východní))ano.

reagovat
Pondělí 4. června 2012 v 17:52 ® osprey reakce na …
osprey

Nerodia> Na nepůvodní raky ji nepotřebuješ. No a na původní vlastně taky ne:-))

Ono není zas tak těžké raka chytit, ale chce to čas. Já zatím chytil do ruky říčního, kamenáče a pruhovaného. Málo kusů, jen abych si je prohlédl. Říčního jednou i na prut.

reagovat
Pondělí 4. června 2012 v 15:58 ® Nerodia reakce na …
Nerodia

To bych mohl ,ale letos jsem si povolenku nebral.Na to abych mohl si zajet chytit 2–3 kus sumečků a nepůvodní raky( možná i kraba ) mi to nestojí za to.

reagovat
Pondělí 4. června 2012 v 0:09 ® osprey reakce na …
osprey

Nerodia> Proboha a to si nemůžeš zajet někam k Labi? Tam mají sumečků zatím dost.

Taky to budu muset udělat. Ještě jsem ho nechytil. Tady na jihu nejsou.

reagovat
Neděle 3. června 2012 ve 20:42 ® Nerodia reakce na …
Nerodia

lunimus> Vy tam na Slovensku máte pro mě dosti zajímavé tvory ( raky a tyto ryby).Škoda že je to tak daleko.

reagovat
Neděle 3. června 2012 v 17:11 ® lunimus reakce na …

osprey> Ak mas zaujem o sumceka americkeho, tak dojdi niekedy k nam do Bratislavy – na chorvatskom kanali su tak premnozeni, ze zaberaju aj na prazdny hacik :-)

btw. tato ryba vo svojej domovine dosahuje bezne velkost cca 50 az 70cm – ku nam boli vysadene kvoli chutnemu mäsu a ako alternativna volba k sumcovi … bohuzial sa doslo na to, ze v nasich vodach vzhladom na podstatne nizsiu teplotu nedorastu takych zaujimavych velkosti, ale zato sa dobre mnozia a zeru uplne vsetko, pricom oni sami nemaju prirodzeneho nepriatela a tak vytlacaju povodne druhy …

reagovat
Sobota 2. června 2012 v 18:29 ® jak41 reakce na …

Jo a ještě jedno, ať kámoš řekne kolik ten američan měl fousů- spíš chytil sumce klasiku, podle mne američanů v menších řekách v téhle velikosti moc nebude- pokud vůbec, vždy byl brán jako "plevel ", jako tzv. krmení pro slepice. Uznávám každou rybu i tohle žrouta. Ať se daří Jarda

reagovat
Sobota 2. června 2012 v 18:16 ® jak41 reakce na …

Ahoj, už kolem roku 1990, se dali na slepých ramenech Labe kolem Kolína, chytit sumečci američtí kolem 35cm. Chytal jsem tam od dětství, takže osobní zkušenost. Nevím kolika cm může v našich podmínkách dorůst a s hlavním tokem Labe z té doby nemám zkušenost. Ramena Labe o které se jednalo: Legerovo rameno, Ovčačka a hlavně Drožďárna- největší exempláře! Jinak je to pro někoho vděčná ryba- sežere vše- chleba, kolínko, červa, žížalu atd., pro někoho obtížná- když najedou, moc jiných ryb k tomu nepustí. Ahoj, ať berou, Jarda

reagovat
Sobota 2. června 2012 ve 14:45 ® nnnap
nnnap

to nevím, ale jako každého imperialistu ho poženeme a zastavíme se až za uralem!

reagovat
Sobota 2. června 2012 ve 13:21 @ Křivý

Neviděl jsem reakci na Váš dotaz, zajděte na Rosický slepák pod Faru. Na rousnici nebo hnojáčky budete mít určitě pár kousků. A dlouho jsem nebyl za koupalištěm nebo na Jarkováku, ale věřím, že budou i tam. Dobrý lov Křivy.

reagovat
Sobota 5. března 2011 ve 2:44 ® Jenda17

diky moc všem za odpověd, taky už sem něco o nežárce slyšel, je to jen otázka času než se víc rozmetou po čr

reagovat
Pátek 4. března 2011 ve 21:04 ® Kazan reakce na …

Jenda17> Tuším že by něco mělo být i na Nežárce.

reagovat
Pátek 4. března 2011 ve 20:27 ® osprey reakce na …
osprey

JKemr> Já tam asi zajedu, chybí mi na seznamu toho, co jsem už chytil a nemám fotky.

reagovat
Pátek 4. března 2011 v 10:10 ® chupacabra
chupacabra

a bacha na ploutve kdyz se ti podari nejakyho chytit, maji pekne ostry a tvrdy ostny:)

reagovat
Pátek 4. března 2011 v 10:05 ® chupacabra
chupacabra

presne tak, ze u vas nejsou muzes bejt jedine rad, jsou to pekny smejdi, kde jsou se s chytanim sumcu na rousnice nebo pijavice muzes rozloucit. ja jsem je chytal taky na labi v okoli lovosic.

reagovat
Pátek 4. března 2011 v 7:33 ® JKemr reakce na …
JKemr

Jenda17> Zajeď si na Labe okolo Nymburka někdy v létě, ideálně v červenci po ránu, když začne svítat a pak vlastně celej zbytek dne:-) Uděláš jich třeba stovku za den. Osobně jsem dostal i jednoho 40cm a jednalo se opravdu o sumečka amerického!

reagovat
Pátek 4. března 2011 v 7:30 ® ART reakce na …
ART

Jenda17> okolo čb asi nejsou a bud za to rád. Hledal bych je spíš na Labi

reagovat
Čtvrtek 3. března 2011 ve 22:54 ® Jenda17

lidi nevíte kde sou amíci okolo čb rád bych tu rybu viděl

reagovat
Středa 26. září 2007 v 11:25 ® Kubajs
Kubajs

No tak pár jsem jich nachytal na Lužnici naložily jsme sio je do slné vody asi na dva dny poté na gril jenom lehounce pokořenili paprikou a musím říct že jsou strašně dobří

reagovat
Středa 26. září 2007 v 7:15 ® Piranha reakce na …
Piranha

Jeste pred 5 lety kdo dal na hacek zizalku na 90% chytil na Labi sumecka.Pred 10 lety to byly rybycky okolo 10 cm, pak se zacaly po 5ti letch tahat pekny okolo 30 a obcas i pres 35 mezi Labem a Lovosicema a ted?Ted se uplne ztratili a misto nich se na zizalku tahaj pravy sumci a spousta radoby rybaru si je bere domu jako americany.Sam jsem byl svedkem pred loni jak jich tam mel jeden decinak okolo 30ky a jeste se chlubil ze uz jich ma letos asi 130 ze je to premnozeny, neni to vubec pravda, pri povodnich voda zlikvidovala sumci lihen a vse si vzalo Labe.

reagovat
Úterý 25. září 2007 ve 13:06 ® tomchamik
tomchamik

Před lety jsem je chytal cíleně na Labi pod Ustím,báječná ryby do udírny.Na žížalu se jich dalo nachytat i 100 za den,na mrtvou rybku kolem 5 cm jsme tahali ryby kolem 35cm,letos jsem na ně jel jednou a místo kde vždy byli 0.Jen s RaF jsme jich pár čapli u soutoku s Cidlinou.

reagovat
Úterý 25. září 2007 ve 12:57 ® Stanleysch
Stanleysch

Sumečky americké sem chytal hlavně loňský rok v Kolíně na Samberku. Největší problém bylo jejich hluboké zažrání. Nástraha- žížala. Nejprve jemné poťukávání a pak hup.. Líbilo se mi, že se docela brání a jede po dně, než se vzdá. Velikost okolo 25 cm. Velice zajímavá rybička. Letos to ale bylo o nervy! Jenom malí prckové a jen oni. Pomohla až změma a velikost nástrahy. Jinak bych z nich snad zešílel..:) Zkusil sem 3 kousky do kuchyně a docela sem si pošmáknul. Mají jemné masíčko a velice snadno se kuchají. Myslím ale, že už na ně bude zima..?

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1