Chytej.cz

2014 Vánoční kapr-lov necteno

11.12.2014 | Bulldog.o | 5.568 zobrazení | 8 odpovědí

Vážení přátelé, jakou máte zkušenost s prosincovým lovem vánočního kapra. Návnada tmavá halibut.., nástraha světlá spíše ovocné příchutě.., nebo máte lepší zkušenost s jinou kombinací?? Vzal jsem si týden dovolené a chci vyrazit na Slapy do zátoky hloubka ±10m. Jeden prut feeder a druhý položená boilies. Bohužel jsem ještě nikdy v tomto období nerybařil (nemluvím o přívlači) tak bych předem každému poděkoval za jakoukoliv radu.. díky..

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pátek 26. prosince 2014 v 9:57 ® Petula
Petula

U nás na štěrkáči nocují rybáři v bivakách i přes štědrý den,od dob co někdo vymyslel nesmysl v podobě kuliček boilí,stali se z mnoha rybářů chorobní pacienti.

reagovat
Čtvrtek 25. prosince 2014 v 16:32 @ nabob

Halibut? V prosinci? To už raději kostku chleba:-) Dej tam červa… Na Slapech to však bude stejně zero. Posun se blíže k Praze…

reagovat
Pátek 12. prosince 2014 v 10:06 ® Janko reakce na …
Janko

Bulldog.o> Taky se chystám další týden na alespoň dva dny na kapříky :3 i když já jedu na chatu chytat, ale taky mě moc láká chytit toho zimního kapříka :3

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 ve 20:52 ® Bulldog.o reakce na …
Bulldog.o

tenodvody> problém housky je ten, že jí většinou sežeru dřív než kapr .. "-)

Bedřich> dík hned se cítím lépe…

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 19:03 @ Bedřich

Zajímavé, doporučuji pročíst odkaz http://albafos.blog.cz

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 18:34 ® tenodvody reakce na …
tenodvody

Bulldog.o> mě se v tomto období několikrát povedlo kapřík na vláčku. V zimě chytám hodně na smáčky a tak se mi párkrát povedl poctivě za tlamu, né velký, ale protože mám cíleně chyceného kapra za život tak 2× kolem 40cm, tak mě ta změna potěšila a chápu i to, že se na těch rybách člověk odreaguje a odtrhne od toho vánočního stresu :-D Takže, když žerou smáčky, proč ne třebas housku :-D

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 9:54 ® Bulldog.o reakce na …
Bulldog.o

hraji> Tak určitě chutná stejně.. na druhou stranu je ta možnost, je ten čas.., tak proč nevyrazit..ať to dopadne tak či tak.., něco mi říká že na to jen tak nezapomenu :-) … co si budeme povídat, jsem rád že ten čas mám, jistě mohlo to být v říjnu, jenže to padlo na prosinec.., a stejně ten kapr je bonus, jsem rád, že „vypadnu“ z města… a když vidím ty obchodní domy, televizi atd.. tak věřím, že většina z nás by na těch Slapech v dnešní předvánoční době seděla ráda taky.. :-)

reagovat
Čtvrtek 11. prosince 2014 v 9:00 ® hraji
hraji

Ahoj kolego. Zimní lov má své kouzlo. Za těch 43 let, co chytám ryby, mě ještě ani jednou nenapadlo jít sedět na týden k vodě, v prosinci, abych si chytil vánočního kapra. Takže moje rada, zrušit dovolenou, kapra koupit v kádi na náměstí a radovat se ze života. Já vím, tohle jsi číst nechtěl. Ale pokud nemáš se zimním lovem zkušenosti, nedá se vyloučit, že chytneš kapra, stejně tak se nedá vyloučit, že nechytneš nic. Opravdu ten vlastnoručně chycený kapr chutná o tolik lépe aby stál za týden dovolené?

reagovat