Chytej.cz

Prut na přívlač na candáty a štiky necteno

1.3.2014 | Frysi | 8.210 zobrazení | 15 odpovědí

Dobrý den chtěl bych poradit s nějakým prutem na candáty a štiky,chytat chci na woblery a třpytky chci chytat na velikosti kolem deseti cm i menší.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pátek 7. března 2014 ve 14:36 ® skwor reakce na …
skwor

Téca> To mi povídej, taky jsem tam chodil rád.

reagovat
Pátek 7. března 2014 ve 14:16 ® Téca reakce na …

No, já s pláčem před deseti minutami zjistil, že Gammáč v Praze už není. Měl jsem ho do patnácti minut pěšky od bytu. Ach jo, takhle budu muset nakupovat v Brně, což se mi vůbec nelíbí, vzhledem k mé lásce k Brnu :-D (naneštěstí tu čtvrtým rokem chodím na vejšku :-D ).

Jinak Gammáč beru za jeden z nejlepší rybářských obchodů s velice častými a zásadními slevami na celý sortiment. Palec nahoru.

reagovat
Pátek 7. března 2014 ve 13:46 ® skwor reakce na …
skwor

Téca> Podle mě ten 10–30g vyprodali, přece jenom už to je trochu vousatý model. Ale sedí mi víc než novější modely, zrovna ten do 30g mám. Kdyby byl ještě Gammáč v Praze, zajdu se tam podívat. U Twin poweru jsem v té akci ušetřil 750,–

reagovat
Pátek 7. března 2014 ve 13:23 ® Téca reakce na …

Já psal míže, jakou gramáž a délku SpeedMasteru vlastním a se kterou jsem nad míru spokojen :-)

http://www.rybarsky-market.cz/…default.aspx

Do 15.3. mají v Gammaru slevu 20% na veškeré zboží nad 1000Kč zakoupené osobně na prodejně :-) Takže za tento SpeedMaster ML zaplatíš pouhých 1950Kč. Jak tak tu slevu vidím, zajedu si k nim pro SpeedMaster 240L na smáčky. Za 1830Kč není o čem přemýšlet.

PS: Speedmaster v délce 240cm a tvrdosti „M“ (medium 10–30g) pravděpodobně vyřadili ze sortimentu. Pokud bys chtěl spíš tuto verzi oproti 7–21g, zkus se podívat jinde…

reagovat
Středa 5. března 2014 ve 14:16 ® Frysi
Frysi

http://www.aquazona.cz/…-15-45g.html

a co říkáte na tenhle prut

reagovat
Středa 5. března 2014 ve 14:01 ® Frysi
Frysi

no jo píšete,že máte shimano speedmastr,ale to je širokej pojem,trošku konkrétněji

reagovat
Pondělí 3. března 2014 v 17:12 ® cujo

Na loňskou sezónu jsem si pořídil SpeedMastera a asi nějakou dobu měnit nebudu :-) Pro mě dobrá volba, mazec co vydrží . . . .

reagovat
Pondělí 3. března 2014 ve 13:51 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

Frysi> Super prut je třeba Shimano Aerocast M http://www.fishhunter.cz/…inning-270-M Zatím jsem s ním odchytal dvě sezóny a nemůžu si ho vynachválit. Mám ho na těžší gumy a střední woblery.

reagovat
Pondělí 3. března 2014 ve 13:31 ® Frysi reakce na …
Frysi

Můžete sem dat nějakej odkaz kde ho koupit i ten 10–30g

reagovat
Pondělí 3. března 2014 v 10:21 ® Martin Chmelík reakce na …

Palivec> Opět jsi nezklamal. Můžeš poradit ty, pokud sesmolíš více jak tři řádky :-) Nicméně tě ujišťuji, že na UL (smáčky) dost úspěšně candáty chytám. A heavy přívlač nemusí být sumcová. Ale nehodlám se bavit s primitivem, který je nějak zakomplexovaný a s.e.r.e. lidi ve všech diskuzích, do kterých se vetře.

reagovat
Pondělí 3. března 2014 v 10:11 @ Palivec reakce na …

Martin Chmelík> Ty jsi génius, když jsi odhalil, že když chce chytat candáty a štiky, netouží po UL, či heavy sumcové. „Obdivuju“ tě, hlupáčku.

reagovat
Pondělí 3. března 2014 v 10:07 ® Martin Chmelík

Ze zadání je patrné, že chceš chytat takovou střední přívlač. Tedy doporučoval bych prut v gramáži 10–30g. Nepíšeš na jaké vodě chceš primárně chytat. Pokud bys chytal na hlubokých vodách a používal woblery, které půjdou do větší hloubky jak 3 m, pak bych volil gramáž 14–40g. Speedmaster co tu psal kolega je naprosto vyhovujícím prutem, i když za menší peníze seženeš i možná kvalitnější prut od jiné značky, než Shimano (např. Jaxon má za poloviční peníze úžasnou sérii Next Generation). Pokud pak budeš tahat menší woblery, popřípadě gumy na candáty, pak by to chtělo prut max. do 20g. Přeci jen candát nemá tak razantní záběry jako štika a budeš potřebovat v prutu cítit každý „drb“. Délka? Budeš-li chytat ze břehu, volil bych 270 cm, budeš-li lovit z lodě, pak 240 cm nebo i 210 cm. Možná někdo nebude souhlasit, takto to mám já.

reagovat
Pondělí 3. března 2014 v 9:59 ® Téca

Naprosto souhlasím s Danym. Osobně vlastním Speedmaster 240ML (gramáž 7–21), skvěle se s ním třpytkuje na rotačky č.1–2, dobře zvládá i velikosti č.3 a s trochou citu neurazí ani při chytání na č.4 (ne ale v silném proudu). Woblery tahám všech druhů a velikostí a s nimi nemá problém téměř žádný. Tátovi jsem koupil SpeedMaster 240M (gramáž 10–30) a ten je snad ještě univerzálnější. Já si ale potrpím na jemné zdolávání, proto jsem se vydal cestou měkčího prutu. Udolal jsem na verzi ML candáta a štiku ve shodných délkách 65cm. Pravidelně na něj tahám boleny 60–65 v proudných úsecích. Z vody šel i sumec v délce 67cm. Nechal se přitáhnout kapr 40+ za ocas. Jednoznačně mohu doporučit.

reagovat
Sobota 1. března 2014 ve 13:06 ® fR4Nk13
fR4Nk13

Za seba odporucujem Avantgarde Spinn a DOIYO NINJIN. Obama sa da lovit z velkymi wobami, ale aj z mensimi gumami. Pruty su to ale skor na woby a rotacky. Nemaju problem pri zdolavacke aj mensimi sumcami. Odporucam ich aj preto, lebo mam rad neokukane pruty, z peknym dizajnom.

reagovat
Sobota 1. března 2014 ve 12:57 ® Dany73

Shimano Speed Master, naprostá bombice, jiný prut na vláčku už nechci.

reagovat