Chytej.cz

Zimní olympijské hry Soči 2014 necteno

8.2.2014 | HaD | 22.264 zobrazení | 331 odpovědí

Sledujete? Fandíte? Komu? Já měl tu čest vloni v Soči být a fandím hlavně hokejkám a Martině Sáblíkové! Jede zítra!!!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Čtvrtek 20. února 2014 v 19:29 ® kubas reakce na …
kubas

regulus> Mrázek byl na MS a chvilku si odchytal. Teď pendluje mezi Detroitem a jejich farmou Grand Rapids. V naší lize určitě nechytal nikdy vzhledem k tomu, že je od juniorského věku v Americe a je mu nějakých 22 let tuším.

No právě, těch hráčů co se pomalu propadají sestavou v NHL je víc než těch, kteří se tlačí nahoru. A krom mladíků v Tampě a Hertla tam nikdo další moc není. Jaškin a Kundrátek třeba hrají spíš víc za farmu než za 1. tým. A když jsme u těch golmanů, tak Neuvirth teď dostává znovu nějakou šanci a pokud ji teď nevyužije výrazněji, tak pochybuju, že v tom Washingtonu zůstane nějak dýl. Už jednou se pro něj rozhodli a pustili do Colorada stejně starýho Varlamova, kterej teď chytá výborně(poslední zápas za Rusy to teda nepotvrdil). No a Mazanec s Mrázkem jsou na čekané až se někdo zraní, protože jedině tak se můžou do brány dostat… Je to blbé, ale nic jiného jim nezbývá, protože ti golmani se logicky netočí tak jak hráči, vzhledem k počtu… Uvidíme, buď to vydrží nebo půjdou do Evropy jako třeba Salák.

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 v 19:16 ® kubas reakce na …
kubas

jajco> Proč si myslíš, že by se měl Frolík s Eratem problém prosadit se v evropském hokeji? Frolík ač to nevypadá, tak je velmi důležitou osobností Winnipegu a je to takový univerzál(žádný bodový leader to nikdy nebyl ani nebude)… Přečti si některé rozhovory s trenérem Jets Paulem Mauricem, v jakém stylu se vyjadřoval o Frolíkovi :-) . S Eratem se v letošní sezóně vydrbávalo jak to šlo, prostor nedostával a když ho teď ke konci dostal, tak rozhodně nezklamal i přes spíše obranné úkoly sbíral nějaké body a ice time měl přes 17 minut za zápas. Takže je třeba vidět souvislosti. To stejný jsou hráči jako Sobotka nebo i ten Palát. Palát je doufám hráč, který má před sebou světlou budoucnost a v Tampě mu to zatím šlape velmi dobře a to, že se prosadil do 1.lajny nebude náhoda. Bohužel Hadamczik ho radši nechá sedět na úkor třeba Nedvěda, to je pak těžký no.

V Evropě jsou MNOHEM lepší obránci, než kteří jeli z NHL. Buď konkrétní prosím. Kteří obránci jsou mnohem lepší? Dokázal bych vyjmenovat tak maximálně 3 obránce, kteří by eventuálně připadali v úvahu. Bohužel ale žádný z nich není kalibr tipu Karla Rachůnka třeba, který by jel bez mrknutí oka. Všechna čest jeho památce…

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 v 18:25 ® Fryw reakce na …
Fryw

regulus> bohužel to má dost co dělat s financováním sportu :-/ tj. bavit se o tom že taje led ale počasí do toho netahat…

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 v 18:08 ® kerob reakce na …
kerob

A není to uplne jedno? :-D
Hlavne ze je mir, slunce zatím sviti…

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 v 15:37 ® troutkiller reakce na …

regulus>Nezmění se vubec nic:-( Pujde to do kopru a za 8 let budem rádi že vyhrajem zápas o udržení v A skupině MS s Horní Voltou:-((

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 ve 13:41 ® regulus reakce na …
regulus

kubas> no Mrázek mě nenapadl, vůbec nic o něm nevím, tuším předloni byl trojka na MS a chytal pár minut, už nevím proti komu. Nepamatuju si ani, že by hrál v naší lize.

K těm mladejm nadějnejm klukům (pokud teda nějaký máme), v NHL pokud výrazně nevyčnívají, tak většinou sedí na lavičce pokud nehrají na farmě a tím pádem zkušenosti nula. Pravda berou velký prachy, ale hokej moc nehrají, protože pro ně nejsou až tak zajímaví (není to úplná hvězda) a často to jen tak prošumí. Ono je asi velice těžký rozhodnout se jestli za velmi slušnej plat dělat dvojku nebo trojku v NHL nebo za menší peníze někde jinde chytat jako jednička, pokud to teda jde (nemám tušení jak je to se smlouvama atd.).

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 ve 13:38 ® jajco reakce na …
jajco

kubas> Když je Nhl o několik tříd výš než zbytek,proč si tam drží hráče kteří by se měli problém prosadit v Evropě?:-) Napadá mně třeba Frolík,Erat.První jmenovaný by se mněl přeškolit na obránce,protože do předu je totálně jalovej.:-> A to neberu jen tuhle olympiádu,ale celkově jeho výkony v repre. Obránci to samé,v Evropě jsou mnohem lepší obránci,než ti naši nominovaní z Nhl.pivo

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 ve 13:22 ® regulus reakce na …
regulus

troutkiller> von ten bordel byl i dřív, jen vítr foukal z trochu jiné strany. Nepředpokládám, že bys byl názoru, že by se situace v nejbližší době nějak změnila. On ten sport je v dnešní době v podstatě byznys, nemyslím jen hokej, vem si ty ne moc populární sporty, pokud to člověk chce dělat, tak v prvé řadě musí sehnat fůru peněz, nejlépe nějaký sponzory, prostě je to k zblití.

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 ve 13:17 ® kubas reakce na …
kubas

regulus> Mazanec na to určitě má, tam jde jen o to dostat příležitost a chytit ji pořádně za pačesy. A pozor, nějak jsem opomenul Mrázka, kterej je podle mě naprosto největší golmanskej talent momentálně. O NHL se nemíním vůbec bavit, ta liga je o několik tříd výš než zbytek. Ono ostatně je to vidět i na OH. Tady jde jen o to, že my jsme sice měli drtivou většinu hráčů z NHL, ale je potřeba si říct, kdo ve svých týmech hraje klíčovou roli? Krejčí, Jágr, kdo dál? Plekanec, Hudler, Palát, Hertl, Židla? Dejme tomu. Ale pak je právě na místě ta otázka, jestli a vůbec kým máme možnost nahradit hráče NHL tzv. když to řeknu blbě „druhého sledu“. Prostě hráčů na vrcholu kariéry máme pár, konkrétně bys je vyjmenoval na prstech jedné ruky a o tom to celý je:-(( . Kanada, USA, Švédsko jich má prostě mnohem víc a tady to na turnaji dokazují. Tím neříkám, že na MS nemůžeme uhrát nejakej výsledek, to určitě můžeme, právě proto, že tam nebude startovat povětsinou ta naprostá světová špička, která nám momentálně v hojnějším počtu jaksi chybí.

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 ve 13:15 ® Robur
Robur

ale zase za chvíli budme velmoc ve florbalu, kde se nešvary zatím nerozmohly. Třba bych vypíchnul, že „provinční“ Svitavy dostaly flastr 10000 za opilého diváka, co vylilpivo .

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 ve 13:05 ® troutkiller reakce na …

Robur>Popsal si to stručně a jasně,je to přesně tak.

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 ve 12:44 ® Robur
Robur

tak hlavně nesmí být v týmu želvy. Osbně by mne zajímalo, zda Hudlera vyštípali ostatní nebo je to jen trenérova volba.

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 ve 12:40 ® regulus reakce na …
regulus

kubas> mám pocit, že to NHL moc žereš, nehodlám se tu pasovat na internetovýho radila, navíc NHL, KHL ani naši ligu moc nesleduju, ale podle mě, soudit jen podle toho kdo hraje v NHL a na jakým pomyslným místě v mančaftu je pitomost. NHL je bezesporu soutěž, kde se berou největší prachy, možná tam povětšinou hrají i největší hvězdy i když …, ale zase tak výsostný postavení co se týká celkový kvality asi nemá. Dovedu si docela živě představit, že špičkovej hráč nehraje v NHL jen proto, že buď se jim do jejich pojetí nehodí, třeba jen tím, že tam podobnejch hráčů mají dost, neskousne americký prostředí a tak prostě hraje v nějaký evropský lize včetně KHL. V této souvislosti si myslím, že by se dal seskládat nároďák minimálně na podobný úrovni jako ten současnej i z hráčů hrajících v Evropě.
Pokud se týká těch brankářů, tak Mazanec, pokud se nepletu je borec 20+, v NHL hraje možná rok i s cestou a soudě podle toho, jak chytal za Plzeň z něj může a taky nemusí být výbornej brankář.
Co se týká ostatních hráčů, tak ono je kolikrát lepší, když spolu hrají borci kteří jsou sehraní, byť třeba z extraligy a jde jim to, než tu samou sestavu udělat z hráčů NHL, kteří se půl šampionátu hledají a pak už třeba není o co hrát.

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 ve 12:33 ® Robur
Robur

v hokeji i fotbale jsou hlavní problém fotablisti a hokejisti. Hrají: 1/ děti hokejistů či kopaček 2/ ti co sypou 3/ pár míst zbyde na talenty nehokejistů a nesypačů, přičemž je demotivuje kategorie č. 1 a 2. Navíc jsou ti, co jim to moc nejde, velmi brzy přesunuti na druhou kolej. Přestup jim klub neumožní, bo by přišel o dotace, a proto jsou ti ti hráči na hsotování zase nezajímaví pro klub, kde hostují.

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 v 11:36 ® troutkiller reakce na …

kubas>Celej problém je v práci s dětma a to jak to rádoby trenéři těm pár lidem co do toho hokeje chtěji vrazit balík dokážou otrávit.Koukni na švédy nebo rusy,běžně má v rusku klub na mládež 20 milionu doláču a do přípravky chodí 200 dětí.U nás přijde 15 a po roce ti jich zustane 7.Sem zvědavej na Lenera až bude v telce plácat proč to nejde,10 letej kluk tě vyjde na 30 tisíc a to se hodně krotíš,k tomu soustředění,kem­py,turnaje a kde na to vzít?Lidi nemaji co do huby a sport je až z toho co zbyde.Klub ti nekoupí ani hokejku:-((

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 v 10:17 ® kubas reakce na …
kubas

jajco> Hráči? No o tom bych se nerad bavil, tam je to výrazně horší jak u golmanů. Brankáře jsme vždycky měli a budeme mít dobré (většinou v každé generaci byl i jeden výborný), ale u těch hráčů nevím no. Nejhorší vyhlídky do budoucna vidím upřímně v obráncích. Zůstane z těch mladších ze současné sestavy z OH M.Michálek, Šmíd, Gudas a kdo dál tam je? Polák, Kindl… Šustr s Kundrátkem možná. Z toho stabilně nastupuje v NHL momentálně jen 5 beků a to ještě povětšinou nejsou žádné stěžejní postavy svých týmů, o hvězdách NHL ani nemluvě. Taky ani jeden z nich není žádný ofenzivní tahoun. V tomto jsou naprosto příkladní beci ze Švédska. A takový Karlsson, to je útočník s obrannými úkoly, co on předvádí, to je naprosto neskutečný. Myslím si, že Norris Trophy je na dlouhou dobu v NHL zabraná dopředu :-) .

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 v 9:49 ® Mysak1 reakce na …

troutkiller> Jj. Stejně jsi to tím přesným typem přivolal. :-) Ale už to nepitvejme, v hokeji jsme na víc neměli ale jinak je olympiáda zatím super. Martinu ořvali asi všichni,už 6 let na ni nikdo na pětce nemá,biatlon taky super a to není všem dnům konec!!! Jen škoda ,že to necinklo Ondrovi ,moc jsem mu to přál.

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 v 8:45 ® jajco reakce na …
jajco

kubas> Píšeš o brankářích a v tom s tebou souhlasím.Ale co hráči?Před turnajem sem měl minimálně pět hráčů,co tam nemaj co dělat a předčily by je pravděpodobně hráči z extraligy.Vče­rejší zápas ani komentovat nebudu,ale už teď se teším na nominaci na MS.Doufám že se konečně trenéři ponaučí!

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 v 7:17 ® troutkiller

Tak lovci kolik wobleru od Illexu je za správnej typ?:-)) ))Dnesky si typnu první místo v turnaji,finále bude USA-Finsko a vyraje Amerika.V Práci sem si vsadil i na Rusáky a i to mi vyšlo.Né vždy je mančaft plnej hvězd výhoda,Rusové to po… už po druhé v řadě a pořád se nepoučí:-((

reagovat
Čtvrtek 20. února 2014 v 0:23 ® kubas reakce na …
kubas

regulus> Tak golmanskej trend udávají asi severské země a ani v zámoří už na tom nejsou tak špatně, jak bývali kdysi. Z té úplné světové špičky, do které snad ještě patříme a patřit budeme, tak na tomto turnaji jsme měli jasně nejhorší golmany. Někdo před turnajem namítal, že Salák nebo Kovář chytají výborně v KHL atd. Chytají a s Pavelcem jsou momentálně porovnatelní, ale ani jeden z nich nás v důležitých momentech nepodrželi (Salák když nastoupil na tu chvilku, tak zachytal)… Hold né nadarmo je NHL nejlepší soutěž a nějaká KHL jí hráčskou kvalitou nesahá ani po kotníky. Pavelec prostě letos nemá formu, respektive má dost kolísavé výkony, ve Winnipegu podává výkony dost na houpačce a na OH to taky bylo vidět. Ono ve finále je to pak vidět i na tom počtu brankářů v NHL, sice jsme jich tam nikdy neměli nějak výrazně moc, ale ať už Hašek nebo Vokoun byli jasné jedničky svých týmů, což se o Neuvirthovi nebo Mazancovi zdaleka říct nedá. Ono jen namátkou… Finsko, USA, Kanada mají na soupisce 3 jasné jedničky týmů NHL atd. Neříkám, že je to alfa a omega týmu, ale kvalitní golman je prostě základ a bez toho nejde uspět. Nějakou větší medaili bez výrazného přispění výkonu golmana si vybavím snad jen z Turína, kdy se zranil Hašek v prvním zápase a pak se tam Vokoun s Hniličkou točili po zbytek turnaje…

reagovat
Středa 19. února 2014 ve 23:59 ® regulus reakce na …
regulus

kubas> neboj, dočkáš se, bude severoevropskej a severoamerickej masakr.

Poruším co jsem si letos slíbil a tipnu si že vyhrají Fini. Jednak si myslím, že švédy porazí, no a jestli vyhraje USA nebo Kanada je jedno, ale přijde mě, že ten finskej hokej na ně bude mast. ;-)

reagovat
Středa 19. února 2014 ve 23:55 ® regulus reakce na …
regulus

kubas> ty hráče potažmo brankáře nijak nesleduju, jen jsem před nějakou dobou došel k závěru, že mnozí naši soupeři mají lepší brankáře než my, což po letech, Holečků, Břízů, Hašků, Králíků, Hniličků, Turků a Vokounů (snad jsem nikoho nezapomněl, pravěk jako Dzurila, Crha a Náča nechám bejt) bylo tak trochu překvapivý. Teď je to zdá se docela problém. Na Pavelce nemám názor žádnej, hraje tuším v Atlantě, ale jestli je jednička nebo sedí na lavičce netuším. V souvislosti s těma brankářama mě napadl Mazanec, ten byl šikovnej když hrál v Plzni a je to myslím mladej kluk, no a s Eratem (tuším) hraje respektive chytá Neuvirth, taky posbíral jakousi trofej před asi třema nebo čtyřma lety.

reagovat
Středa 19. února 2014 ve 23:42 ® kubas reakce na …
kubas

regulus> Na hráčích USA bylo prostě jasně vidět, jak to mají všecko „zautomatizová­no“(styl hry) a nevymýšlí tisíc kravin, ale tlačí se do brány. Prostě se mi ten jejich styl líbí na turnaji nejvíc a doufám, že dojdou daleko, protože se na to dá dívat :-) …

reagovat
Středa 19. února 2014 ve 23:21 ® regulus reakce na …
regulus

kubas> já to takhle nemyslel, vykombinovat a do prázdné i když je to nejlepší. Pojetí nepojetí, myslím si, že furt musí fungovat, rychle si párkrát nahrát, vědět o spoluhráčích a rychle přejet do útočnýho pásma. U našich už na červené vidím, že to skončí v rohu, na prostředku jsou dva protihráči, přihrát není komu, protože těm ostatním to ještě nezapálilo. Když budu chtít příklad, Plekanec s Hemským při našem druhým gólu jednoduchý jak facka, kolikrát šli dva nebo tři do útoku těsně vedle sebe, pomalu se posráželi a skončili v rohu a následně šachovat za bránou s výsledkem víc než blbým. Možná to s těma rohama už přeháním, ale vem si, kolikrát my si nahrajeme než někdo vystřelí?

Ono to zase bude dobrý, najde se dobrej brankář, ti mladí kluci hráli většinou dobře, musí se prostě hledat další typy který by si mohli navzájem sedět a zkusit z toho poskládat úplně jinej mančaft. První sezónu možná nedopadnou bůh ví jak, ale myslím si, že během dvou let budeme zase na bedně.

reagovat
Středa 19. února 2014 ve 23:13 ® kubas reakce na …
kubas

regulus> Věkovej průměr přes 30 let je fakt hodně… O Jágrovi se nemá cenu bavit, ten prostě v repre hrát nebude, až když on sám se toho vzdá, protože formu a výkony na to bude mít snad vždycky :-) . Jinak rozhovor s Pavelcem mně jenom potvrdil můj poslední dobou se utvářející názor na něj. Víc bych to nekomentoval snad ani…

http://oh.idnes.cz/…h-hokej.aspx?…

reagovat
Středa 19. února 2014 ve 23:03 ® regulus reakce na …
regulus

kubas> ještě k tomu věkovýmu průměru, asi máš recht, letos to asi fakt byla přeháňka Jágr, Nedvěd 40+ já teď nevím kolik, ale pár hráčů 35+, mezi 30 a 35 jich tam asi taky pár bylo. Z druhé strany mi nepřipadlo, že by nestíhali, takže bych tam zase až takovej problém nehledal. naopak bych tam čekal nějakej fištrón, kterej se bohužel nekonal nebo jsem si nevšimnul. :-((

reagovat
Středa 19. února 2014 ve 23:03 ® kubas reakce na …
kubas

regulus> Nj, ale takový góly teď povětšinou padají. Střela od obránce, závar před bránou, dorážky, náhodné odrazy atd. Na to, že někoho vykombinuješ do prázdné brány se hrát nedá a právě tady ta přímočarost a tlak do branky nám prostě chybí :-) . To ale musí mít hráči v sobě už. Přesně takto hraje/hrál třeba Palát, bohužel byl velmi osamocen a chápu pak, proč seděl povětšinou.

reagovat
Středa 19. února 2014 ve 22:38 ® regulus reakce na …
regulus

kubas> tak pokud si to dobře pamatuju, ten první byl Pavelcův, to jo, ten druhej byl po křižné přihrávce za záda do prázdné od úplně volnýho hráče nějaký 3 metry od našich dvou obránců, u toho třetího se po střele vracel od druhé tyčky a stačil tam strčit beton a lapačku (zase volnej hráč) a jo, ten čtvrtej byl pod betonem a od druhýho betonu do branky, to byl spíš pech, ono se asi v tý kase nedá hejbat s betonama přilepenejma k zemi, ale ať nežeru, řekněme, že byl jeho. :-)

reagovat
Středa 19. února 2014 ve 22:30 ® regulus
regulus

Prichy> tady nejde o lepší nelepší. Ty mančafty jsou více méně vyrovnaný, není tam žádnej propastnej rozdíl, já si myslím, že amíci vůbec nečekali, že se do toho tak opřem (nemyslím tím, že by si mysleli, že to bude jednoduchý). On je ten problém už pár let, nejsme pořádně schopni vstřelit branku. Mě připadne, že to placama zbytečně překombinovávají. Teďka se bude křičet aby Lojza odstoupil, ale já si nemyslím, že by to byla až tak jeho chyba, nemůže na ně pořvávat ze střídačky máš za sebou volnýho hráče nebo jim vysílačkou radit, co právě udělat. Obsral to sice Pavelec, ale z prvních 4 gólů byly tři jednoznačně obrany. No a to, že v útoku nejsou schopni nic šikovnýho vymyslet je taky blbý. Jako ne že by se nesnažili, to jo, placama je tam pěkně motali, ale ti amíci tam hold měli vždycky hokejku o kapinku dřív a to si už myslím, že není smůla nebo štěstí.

reagovat
Středa 19. února 2014 ve 22:19 ® kubas
kubas

regulus> No jako kamarád hrál dost dlouho hokej, dělal golmana a říkal, že 3 góly byli Pavelce. Pokud se člověk podívá znovu na ty góly, tak není těžký odhalit ty chyby(jako hokejka na ledě atd.)… O tom jsem ale nechtěl debatovat… Hold se potvrdilo, že není možný hrát celoplošnej moderní hokej, založenej na bruslení a důrazu, jako hraje USA a Švédsko s týmem s věkovým průměrem přes 30 let. To prostě není možný. Respektive je, ale pak budou nějaké uhrané výsledky spíše dílem náhody a momentálního štěstí… Add roh: To buď rád, že nechodíš už na hokej, protože Kometa, to je vyloženě „rohovej“ mančaft :-D .

reagovat