Chytej.cz

Jak na Dropshot? necteno

12.4.2013 | VirginDS | 14.429 zobrazení | 79 odpovědí | upravit

Blíží se dravčí sezóna a chtěl bych letos zkusit DS. Zajímají mě veškeré postřehy. Jaký prut, vlasec, jaká olova, háčky, nástrahy, montáže, způsob vedení, zkrátka vše. Články jsem četl – http://www.chytej.cz/vyhledavani/?…, zajímá mě spíš praxe.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Pondělí 27. května 2013 v 15:24 ® HaD reakce na …
HaD

xhekm00> mě se zatím mimořádně osvědčil. Skvěle drží směr a váže se veeeelmi dobře.

reagovat
Pondělí 27. května 2013 v 15:18 ® xhekm00 reakce na …
xhekm00

David H.> Uzel vypadá suprově, vyzkouším ho a snad se povede. Ono není problém chytat ani s Clinchem, ale tohle vypadá jako další krok kupředu.

reagovat
Sobota 18. května 2013 ve 14:41 ® laibor
laibor

http://m.youtube.com/#…

reagovat
Neděle 12. května 2013 ve 21:19 ® HaD reakce na …
HaD

jajco> jde to právě hodně jednoduše

reagovat
Sobota 11. května 2013 v 6:20 ® jajco reakce na …
jajco

David H.> Už se těším až to budu kroutit zmrzlýma pazourama,to budou nervy.

reagovat
Pátek 10. května 2013 v 15:43 ® HaD reakce na …
HaD

jajco> hele je to tak primitivní, až je to geniální.

reagovat
Pátek 10. května 2013 v 11:40 ® jajco reakce na …
jajco

David H.> Já už ho párkrát zkoušel a znovu zapoměl,takže to budu muset trénovat až bude sezóna.

reagovat
Pátek 10. května 2013 v 11:27 ® HaD
HaD

Tak jsem včera otestoval ten uzel z videa a musím říci, že je to pecka a asi začnu používat výhradně tento způsob, tedy v případě, že to budu celé vázat na kmen. Parádně to drží kolmý směr a háček je 100% otočen nahoru. Jen je potřeba při vázání navléknout háček špičkou dolů. Při provléknutí se totiž otočí. Doporučuji vyzkoušet!!!

reagovat
Úterý 23. dubna 2013 v 19:02 ® HaD reakce na …
HaD

oreno> já moc na jednom místě nesetrvávám. Pár vteřin a jedu dál :-)

reagovat
Úterý 23. dubna 2013 v 18:53 ® HaD reakce na …
HaD

topinkaa> Třímetr asi bude lepší. Pokud budeš chytat na větší dálku, určitě. Klidně bych chytal i s 3,9m matchovkou.

reagovat
Úterý 23. dubna 2013 v 17:53 @ topinkaa

Zdar uvažuji o DS z břehu a zatím jsem u výběru prutu spíš jeho délky . Tak se ptám zkušenějších jakou délku preferujete 270 nebo 300 ?

reagovat
Úterý 23. dubna 2013 ve 14:04 ® oreno reakce na …
oreno

David Havlíček> AKO KEDY. DS je (aj)o tom, že sa nástrahu snažíš podržať na jednom mieste dlhšie a vylákať na ňu i ryby, ktoré nemajú práve veľký apetít a už vôbec sa neunúvajú prenasledovať nástrahu. A chyba lávky, lov z brehu na väčšiu vzdialenosť je podľa mňa omnoho náročnejší na citlivosť udice a cit v rukách, ak chceš udržať nástrahu dlhšie na jednomm mieste a len ju oživovať. Práve tu by guma mala pomôcť … pružnosťou stlmiť prudšie pohyby špičky čím by sa olovo posunulo po dne IBA VTEDY keď si to rybár praje

reagovat
Pátek 19. dubna 2013 v 11:09 ® HaD reakce na …
HaD

sidla_napajedla> ono jde ledacos. Ne vždy je to ideální, ale jde to a je otázka, zda mooooc vadí, že je to horší. Jen je s tím potřeba počítat a není špatné to vědět…

reagovat
Pátek 19. dubna 2013 v 10:59 ® sidla reakce na …
sidla

David Havlíček> jojo přesně tak, myslel jsem že plácnu dvě muchy jednou ranou, ale tak využiju všechno co koupím:-)

reagovat
Čtvrtek 18. dubna 2013 ve 12:34 ® HaD reakce na …
HaD

sidla_napajedla> moc malých oček, která jsou blízko blanku – moc třecích ploch. Feedery nejsou na nahazování malých věcí moc vhodné…

reagovat
Čtvrtek 18. dubna 2013 ve 12:09 ® sidla reakce na …
sidla

VirginDS> s feedrem a pickrem se mi špatně nahazovalo,malé smáčky s brokem, nic moc

reagovat
Čtvrtek 18. dubna 2013 v 10:42 ® HaD reakce na …
HaD

VirginDS> Nebál bych se toho. Ta špička Ti pomůže v nepřesnostech. Ale jak psal jajco – určitě bych nedával tu nejjemnější. Resp. asi by šla, pokud použiješ jen maličkou nástrahu a malý brok. Ale asi by se mi nechtělo použít delší model než 3 metry. Už se to bude nepřesně ovládat.

reagovat
Čtvrtek 18. dubna 2013 v 10:22 ® jajco reakce na …
jajco

VirginDS> Určitě dal,jen né s moc jemnou špicí.Na větší vodě ze břehu,proč né.Když bude dostatek prostoru pro nahazování.

reagovat
Čtvrtek 18. dubna 2013 v 10:14 @ VirginDS

Dal by se použít třeba i feeder?

reagovat
Čtvrtek 18. dubna 2013 v 0:37 ® HaD reakce na …
HaD

laibor> není zač :-)

reagovat
Středa 17. dubna 2013 ve 21:02 ® laibor reakce na …
laibor

David Havlíček a jajco děkuju za odpověď.

reagovat
Středa 17. dubna 2013 v 17:43 ® HaD reakce na …
HaD

oreno> a myslíš, že ten posun olova vadí?

reagovat
Středa 17. dubna 2013 ve 12:37 ® oreno
oreno

mastrof> tak to musím skúsiť 9-) … zér interesant. Pri správnom vyladení gumy a olova, by to malo umožniť (majme pri love z brehu!!) smáka na dlhší čas a výraznejšie rozpohybovať na jednom mieste … inak povedané, dalo by sa tým predchádzať neželanému posunutiu olova po dne !

reagovat
Středa 17. dubna 2013 v 11:25 ® jajco reakce na …
jajco

David Havlíček> Píšeš rychleji:-93;

reagovat
Středa 17. dubna 2013 v 11:24 ® jajco reakce na …
jajco

laibor> Ideální naviják čistě na DS je asi blbost,podstatná je práce prutu a jak nástrahu vedeš.Nemá cenu kupovat ani speciál na DS.Jak psal dole David,odchytal to už se spoustou prutů.Naviják o váze 330g mně osobně nijak nevadí a v pohodě bych ho použil,i když já používám velikost 30,která je lehčí.

reagovat
Středa 17. dubna 2013 v 11:23 ® HaD reakce na …
HaD

laibor> klidně muškařské kolečko :-) Naviják je při DS naprosto nepodstatný. Měl by umět nahodit a zdolat rybu. Samozřejmě, pokud se bude zasekávat a chrčet, odvede to pozornost od lovu a od záběru, ale jinak je to fakt úplně jedno.

reagovat
Středa 17. dubna 2013 v 11:17 ® laibor
laibor

Shimano Aero 4000SPFA váží 330 g bylo by idální? Na převodu u DS asi nezáleží,nebo se mýlim.Nebo obecně jaké parametry si ohlídat. Předem děkuje otrava :-)

reagovat
Středa 17. dubna 2013 v 11:07 ® laibor
laibor

ještě k navijáku na drop shot.Jaký by byl ideální? Chytat už budu sám :-)

reagovat
Středa 17. dubna 2013 v 11:01 ® HaD
HaD

Tohle video, byť je technicky bídné, tak taky není špatné.

reagovat
Středa 17. dubna 2013 v 10:32 @ VirginDS

jajco> díky. zkusím

reagovat