Chytej.cz

Jak na Dropshot? necteno

12.4.2013 | VirginDS | 14.429 zobrazení | 79 odpovědí | upravit

Blíží se dravčí sezóna a chtěl bych letos zkusit DS. Zajímají mě veškeré postřehy. Jaký prut, vlasec, jaká olova, háčky, nástrahy, montáže, způsob vedení, zkrátka vše. Články jsem četl – http://www.chytej.cz/vyhledavani/?…, zajímá mě spíš praxe.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   3 2 1
Sobota 9. září 2017 ve 22:28 ® HaD reakce na …
HaD

LeoC> jasný. Dá se říct, že velmi dobré řešení.

reagovat
Sobota 9. září 2017 v 6:48 ® LeoC reakce na …
LeoC

HaD> Davide zkoušel jsi i fluorocarbon (jako koncovku ke šňůře) ?

reagovat
Čtvrtek 7. září 2017 ve 20:51 ® Greengo reakce na …

Vážně? Podle mě to jde dohromady víc než výborně :-)

reagovat
Středa 6. září 2017 v 15:31 ® kerob reakce na …
kerob

Greengo> candát a DS moc dohromady nejde…

reagovat
Úterý 5. září 2017 v 18:31 ® Greengo reakce na …

HaD> Trošku to tu oživím, než zakládat new topic. Nemáte zkušenosti s některým z těchto prutů, popř který by jste doporučil na Candát DS ? Prut Westin W3 Dropshot 9´ 2,70m M 5–28g PRUT SAVAGE GEAR DROPSHOT XLNT2 2,58M 10–30GR Prut Favorite ZANDER 32g, 2,7m Díky moc.

reagovat
Pátek 26. září 2014 v 10:09 ® HaD reakce na …
HaD

karasek> Mě už nevykolejí nic :-)) )

reagovat
Pátek 26. září 2014 v 10:09 ® HaD reakce na …
HaD

Mysak1> Jasně, ale už bys byl určitě schopen souvislé věty :-)

reagovat
Čtvrtek 25. září 2014 v 15:28 ® karasek reakce na …
karasek

David H.Já dobře znám,jak tě kamera dokáže vykolejit.Když jsem havaroval na rogalu,taky jsem měl na helmě kameru:)

reagovat
Čtvrtek 25. září 2014 v 15:21 ® Mysak1 reakce na …

David H.> Tak tohle přirovnání se ti Davide moc nepovedlo.:-P Určitě bych čuměl jak puk i po jednadvacáté,teda pokud by to nebyla moje žena ale to bych vlastně čumel taky. :-)) Ale s tou kamerou máš pravdu.

reagovat
Čtvrtek 25. září 2014 v 15:10 ® HaD reakce na …
HaD

karasek> ono to tak asi nevypadá, ale ten objektiv prostě lidi vykolejí. To je jako když přijdeš do baru a bude tam holka v bikinách – taky budeš čumět jako puk :-) Ale po dvacáté už si ani nevšimneš :-D

reagovat
Čtvrtek 25. září 2014 v 15:02 ® karasek reakce na …
karasek

David H.>Tomu rozumím:)

reagovat
Čtvrtek 25. září 2014 ve 13:35 ® HaD reakce na …
HaD

karasek> On je vláčař docela dobrej, ale není zvyklej na kameru a nějak při mluvení zapomněl, jak a že vůbec chytá :-)

reagovat
Čtvrtek 25. září 2014 ve 13:34 ® HaD reakce na …
HaD

troutkiller> S tím souhlasím. Vždycky ale rybu k hladině nedostaneš ;-)

reagovat
Čtvrtek 25. září 2014 v 11:58 ® troutkiller reakce na …

karasek>Ok:-) Co chceš od kapraře:-)) )

reagovat
Čtvrtek 25. září 2014 v 10:37 ® karasek reakce na …
karasek

troutkiller> si to špatně pochopil,já netvrdím,že DS neumíš,jen jsem si vzpomněl na to video,jak to tam Chmelík tahá jak rotačku:)

reagovat
Čtvrtek 25. září 2014 v 6:38 ® troutkiller reakce na …

David H.>Proč zanořovat když je větší zábava rybu vytáhnout k hladině:-)) Takovej utok ryby na hladinovku,tomu se málo co vyrovná.

reagovat
Čtvrtek 25. září 2014 v 6:36 ® troutkiller reakce na …

karasek>Díky za školení.Na DS sem poprvé chytal někdy před 5 lety kudly na Caizce v době kdy většina lidí o tomto zpusobu lovu ještě ani nezaslechla.To že sem se do toho nezbláznil neznamená že nevim jak na to ale spíš to že momentálně je dost zajímavějších technik lovu než DS.

reagovat
Středa 24. září 2014 v 15:09 ® karasek reakce na …
karasek

troutkiller> pokuď to budeš tahat jak Chmelík na videu s DavidemH,tak toho opravdu moc nenachytáš:D

reagovat
Středa 24. září 2014 v 9:02 ® HaD reakce na …
HaD

troutkiller> Jak říká kerob:) a taky na malé ploše, třeba 1×2m, kde bys wobler ani nezanořil. Možností je mnoho…

reagovat
Úterý 23. září 2014 ve 20:11 ® kerob
kerob

Dropshot je super tam, kde je vetsi hloubka a kde s wobama velkou diskoteku neudelas. Na foto je stihle 96 cm z 8 m hloubky… a to mistni guide kroutil hlavou kdyz sem navazoval dropshot. Taky neveril… nakonec cumel jsk puk- po xx candatech jsem to zakoncil timhle. Na 7 cm gumu bez lanka…

reagovat
foto/forum/2014/th-img109678.jpg
Úterý 23. září 2014 v 18:43 ® troutkiller reakce na …

David H.>Já nevim ale nějak sem tomu nepřišel na chut:-(( Třeba až něco lapnu přijde ten zlom,zatim vedou woby na celé čáře:-)

reagovat
Úterý 23. září 2014 ve 13:15 ® HaD
HaD

kupodivu? :-) Tak vždycky to asi nebere, no :-)

reagovat
Úterý 23. září 2014 ve 12:53 ® troutkiller reakce na …

David H.>Já už sem zkoušel v sobotu a kupodivu nic:-))

reagovat
Úterý 23. září 2014 ve 12:06 ® HaD
HaD

Tak doba na DS se nám přibližuje. Kdo tak budete zkoušet lapat?

reagovat
Čtvrtek 28. listopadu 2013 ve 20:23 ® HaD reakce na …
HaD

noba> klasika wolfram lanko a do karabinky návazec na zátěž. Nic složitého.

reagovat
Čtvrtek 28. listopadu 2013 v 11:39 ® Bigpista reakce na …
Bigpista

noba> Osprey o tom psal článek. http://www.chytej.cz/…a-drop-shot/

reagovat
Středa 27. listopadu 2013 ve 23:02 ® noba
noba

Jak řešíte při lovu na dropshot štiky? Začínám si pohrávat s touto metodou a dneska mi to bohužel jedna ukousla, což mě moc zejména kvůli té rybě nepotěšilo.

reagovat
Pondělí 27. května 2013 v 15:44 ® HaD reakce na …
HaD

xhekm00> Přesně tak, to je jedna z mnoha předností DS. Už se nemohu dočkat zahájení :-)

reagovat
Pondělí 27. května 2013 v 15:30 ® xhekm00
xhekm00

Jedna z věcí, co mě na DS hodně baví je to, že se už tolik nemusím bát chytat v „pařezovkách“. Ta menší ztrátovost nástrah je úplně suprová, člověk ve většině případů přijde o olovo nebo broky, kdežto klasicky jsem trhal anebo se (pro rybáře) rizikovým místům částečně vyhýbal. Takže nejenom, že mi DS šetří krabičku a nervy, ale logicky mám i častější úlovky, protože chytám lépe na místech, kde bych si to předem nemohl dostatečně dovolit. :-)

reagovat
Pondělí 27. května 2013 v 15:24 ® HaD
HaD

A čistě teoreticky – mohl by jít dobře navázat i z lanka, ale to jsem ještě nezkoušel. S 10 cm přesahem, na konci smyčku a do ní vlasec na zátěž.

reagovat
novější starší
Stránky:   3 2 1