Chytej.cz

Feeder dvojí délka necteno

9.4.2005 | Robur | 19.976 zobrazení | 54 odpovědí

Teď jsem se díval v rybářství na feeder pruty, bohužel si nepamatuji značku, ale zaujalo mě, že prut měl volitelnou délku, konkrétně mezi 3,3 a 3,9m, což se řešilo jedním dílem, ketrý se vkládal dle potřeby. Zdůrazňuji, že nemluvím o špičce. Cena byla cca 1600 a k tomu 5 špiček. Už jste to někdo něco takového používal, řeším hlavně tu délkovou variailitu. Myslím, že prut byl zn. browning nebo tak nějak. [addsig]

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   2 1  
Středa 18. dubna 2012 ve 23:37 ® Tino
Tino

mám Mikado UV twinfeeder 330–390. Využívám obě délky. Kratší na Lomnici, delší na Orlík nebo na plavačku. V kombinaci s 0,22 kmenem a 0,18 návazcem jsem tahal z vody 60cm kapra smykem. Tedy až toho druhého, prvního jsem chtěl pozvat na oběd, tak jsem na něj šel opatrně.

Na Orlíku s tím jdu dělat docela slušné náhozy. Krmelec 40g, směs nalepená ještě okolo, prut ohnutý a při nahazování tahem to sviští dost daleko. Na souseda s kaprákama ale nemám…

Uvažoval jsem ještě o 360–420, ale koupil jsem si boloňku, tak 4,20 bych na plavanou nevyužil. To byl důvod využití větší délky prutu

reagovat
Středa 18. dubna 2012 v 1:01 ® džigit reakce na …

Fryw> já mám speeda v multi a tuhost se s délkou mění.

reagovat
Středa 18. dubna 2012 v 0:21 ® Fryw
Fryw

regulus> Tam kam chodím by bylo celkem jedno, jestli bych měl prut 3,3 nebo 3,9. Spíš přemyšlim, jestli je nějak technicky možny aby se tím volitelným dílem dala nějak měnit tuhost prutu. Zatim to vidim tak, že koupim podle peněz a podle toho co se mě někde na krámě bude libit. Feeder mam jen 3m. Těch 30 cm by nebylo na škodu ale důvod proč k němu chcu ještě nějakej další je jen ten, abych se nemusel bát nějaky větší ryby..na rybníku jsem na něm vytáhl celkem rozumně 50cm kapra, ale na řece bych ho na tomto prutu nechtěl. Proto chci přitvrdit. Velkejch hlubokejch řek se silnym proudem tady v okoli moc není a kvuli tomu že bych se na nějakou takovou podival jednou, dvakrat za sezonu, nebudu nic pořizovat. A zase na velkou vodu kdy je mě jasny že se těžko budu trefovat na jeden flek během cely chytačky bych vzal klasickou bobkařinu.

reagovat
Úterý 17. dubna 2012 ve 23:55 ® regulus reakce na …
regulus

Fryw> zcela na rovinu, mám dvojdélkovej feeder, ale popravdě jsem tu kratší nikdy nepoužil, což ovšem neznamená, že to nevyužije nikdo druhej.

reagovat
Úterý 17. dubna 2012 ve 13:43 ® Fryw
Fryw

Koukám po netu. Zatím fáze vyhledávání informací (pak bude následovat aktivnější přístup – návštěva obchodů, dále fáze získávání financí, a snad fáze nákupu .-) ). Myšlenka, že by to chtělo trošku silnější feeder se mi dostala do hlavy už před delší dobou, ale nápad pořídit feeder o dvou délkách je nový impulz.

reagovat
Úterý 17. dubna 2012 ve 13:39 ® Robur
Robur

a už jsem to našel, ten slabší /ne kvalitou/ byl ultraviolet.

reagovat
Úterý 17. dubna 2012 ve 13:37 ® Robur
Robur

fryw

reagovat
Středa 23. března 2011 ve 13:35 ® Beer.Beda reakce na …
Beer.Beda

mckvak8> No to jo tam se mi to nepovedlo.Jinak loni jsem měl 4 první místa

reagovat
Středa 23. března 2011 v 10:04 ® ART reakce na …
ART

Beer.Beda> Tak to hodně štěstí, vyhrát plánuješ dlouho

reagovat
Středa 23. března 2011 v 8:18 ® Beer.Beda reakce na …
Beer.Beda

mckvak8> Jasně že žiju.To víš nemám moc času.Jinak se chystáme s Nobou do Zemněch.

Sander:ok.

Jinak abych se přidal k tématu tak mám Shimano Nexave BX 3,66/3,96m Multi Medium Feeder a nemohu si vynachválit.

Když se tady ještě bavíte o těch match prutech mám v merku také prut s rodiny Shimano Nexave a to Shimano Nexave BX Match 450SPC.Co si o něm myslíte??Nebo dá se sehnat za tu samou cenu něco lepšího?

reagovat
Úterý 22. března 2011 ve 22:23 ® KóĎA

Poláci (mikado, jaxon) své modely feederů reálně moc neobměňují… Myslím, že dneska jdou koupit lepší pruty za stejnou či lepší cenu. A to z osobní zkušenosti nezatracuji staré modely – sám chytám na feedery, které již nejsou v prodeji a ani se nevyrábějí :-)

Add promněná délka. Sám vlastním dva (již výše zmíněné staré modely firmy Middy) 360/390. Dost jsem se toho bál, ovšem zcela zbytečně.

reagovat
Úterý 22. března 2011 ve 21:05 ® ART reakce na …
ART

Beer.Beda> Ty ještě žiješ? :-)

reagovat
Úterý 22. března 2011 ve 20:12 ® Sander reakce na …
Sander

Beer.Beda > to by jsme mohli :-)

reagovat
Úterý 22. března 2011 v 17:41 ® Beer.Beda reakce na …
Beer.Beda

Sander> A zajdete se podívat i za mnou?? :-)) Dal bych ti tu formu.

reagovat
Neděle 20. března 2011 ve 20:20 ® Zbyndas reakce na …
Zbyndas

Sander> Super, jsme domluvený.. Díky :-)

reagovat
Neděle 20. března 2011 ve 20:17 ® Sander reakce na …
Sander

Zbyndas > dobrá, dobrá…píšu si pátek nebo sobotu, dám ti samozřejmě vědět dostatečně dopředu.

reagovat
Neděle 20. března 2011 ve 20:07 ® Zbyndas reakce na …
Zbyndas

Sander> Ve všední den většinou přijíždím domů hodně pozdě :-(( Většinou mívám volno pátek sobota neděle, ale jistá je jen sobota :-/ Když by se ti to hodilo, tak písni osobku a domluvíme se.. Ideální by byl víkend, pokud by ti to vyhovovalo

reagovat
Neděle 20. března 2011 v 19:52 ® Sander reakce na …
Sander

Zbyndas > no jo, čoveče, nějak mě to na tu Blanici poslední dobou netahne.
Ale já se obětuju.
Měl by jsi čas ve všední den, cca okolo 16:00? Možná by padla v úvahu tato středa.

reagovat
Neděle 20. března 2011 v 19:37 ® Zbyndas reakce na …
Zbyndas

osprey> Já si s žádnou matchkou nikdy nezachytal :-( Sander na návštěvu zatím nezavítal, tak pořád špekuluju co koupit a tento feeder mne hodně zaujal pro svoji univerzálnost.Zatím mám z feederů doma jen Shimano catana BX light feeder, který jsem vyhrál v aukci. Už se těším až ho otestuju. Ještě jsem ho u vody neměl :-)

reagovat
Neděle 20. března 2011 v 19:24 ® osprey reakce na …
osprey

Zbyndas> Feeder je dost nouzová matchka. Zvlášť když si jeden zachytá s opravdovou slušnou matchkou.

reagovat
Neděle 20. března 2011 v 16:13 ® Zbyndas reakce na …
Zbyndas

Jsem rozhodnutý, že ho koupím :-) Prut se mi líbí a zabiju tím dvě mouchy jednou ranou – budu ho používat i jako matchku 9-)

reagovat
Neděle 20. března 2011 v 15:56 ® Robur
Robur

mně bylo řečeno, že šlo tehdá o zaváděcí cenu, po roce u téhož prodejce cca 2100

reagovat
Neděle 20. března 2011 v 15:13 ® Zbyndas reakce na …
Zbyndas

U nás stojí 2260,–Kč. Koukal jsem, že jsi ho v roce 2005 kupoval za 1690,–Kč, tak mi zarazilo, že je nyní dražší (pokud se tedy jedná o totožný prut). Většinou to bývá naopak, starší modely jdou s cenou dolů…

reagovat
Neděle 20. března 2011 ve 13:49 ® Robur
Robur

řekl bych, že ne. Kolik teď stoji? tipuji 2200

reagovat
Neděle 20. března 2011 v 10:21 ® Zbyndas reakce na …
Zbyndas

Ahoj trošku oživuji téma :-) . Včera jsem koukal u nás v obchůdku na prut T-Rex Twin Feeder 330/390 Mikado a hodně mne zaujal. Protože koukám, že první příspěvky jsou staré 6 let, zajímalo by mne jestli se jedná o totožný prut, nebo jestli se od té doby (krom ceny), na prutu něco změnilo? Díky

reagovat
Sobota 27. listopadu 2010 v 11:24 ® Robur
Robur

ještě zde

reagovat
Pátek 4. ledna 2008 v 17:31 ® Rico
Rico

diky za reakce…

reagovat
Pátek 4. ledna 2008 v 17:27 ® regulus reakce na …
regulus

Taky spokojenost mám T-REX.

reagovat
Pátek 4. ledna 2008 v 16:52 ® Robur
Robur

páč jsem klasického t-rexe ztratil a nahradil ho ultravioletem, tak möhu srovnávat:-) . A ten klasický mně připadal lepší než ultraviolet. Hlavně pocitově. Jinak si myslím, že nemají chybu.

reagovat
Pátek 4. ledna 2008 v 15:47 ® Rico
Rico

Tak kluci co pouzivate mikada dejte vedet jak jste po dlesim pouzivani spokojeni. Uvazuji o Ultra Violet Twin Feeder.. Diky

reagovat
novější starší
Stránky:   2 1