Chytej.cz

Bazar,některé nabídky nechápu necteno

25.2.2013 | macek2 | 6.119 zobrazení | 56 odpovědí

Velmi často se v bazaru vyskytují nabídky které pro mě postrádají smysl,třeba poslední vložený inzerát http://www.chytej.cz/bazar/12757/ obratem jsem ten samý produkt našel na netu o 100kč levnější http://www.kaprarskaspecialka.cz/…fisher-Metal ,to někteří lidé nechápou význam bazarového obchodu?je přece logické že v bazaru bude zboží nabízeno levněji,vím že je každého věc jakou požaduje cenu,rád bych si přes bazar i něco koupil ale s takovou se mi to nikdy nepovede,váš názor?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1   
Středa 27. února 2013 v 17:58 ® macek2 reakce na …
macek2

Tonda Iblea> samozřejmě nic zkoumat nemusí už v ůvodu jsem psal že je každého věc jakou požaduje cenu,ale když si zjístí kolik naviják stoji na netu,tak snížením jeho ceny zvyšuje šanci na prodej i když je třeba naviják uplně nový už je bohužel tak zvaně z druhé ruky,tudíž je to záležitost pro bazar,proč myslíš že lidé kteří nemají peníze si jdou koupit auto do bazaru?protože očekávají že v bazaru budou auta levnější,my ostatní podle tebe asi nejspíš víme h.o.v.n.o ale ty jsi podle mě rozumu taky moc nepobral

reagovat
Středa 27. února 2013 v 16:52 @ Tonda Iblea

Nevím, co se vzrušujete, vždyť ten Strnad, co ten naviják nabízí v bazaru není pevinný zkoumat, za co to nabízí e-shopy. Když to od něj někdo koupí, tak koupí. Když nekoupoí, půjde dole s cenou. Vy nemusíte. Kde na to chodíte, že v bazaru musí být cena nnižší, jako jinde??? Víte hovno, za co to Strbnad koupil Klausova „neviditelná ruka trhu“ to vyřeší. Nemáte jiné problémy?

reagovat
Středa 27. února 2013 v 16:05 ® FInnnp

Těch důvodů je více proč u nás to či ono stojí tolik.A u sousedů zase tolik.Za prvé.Náš trh je velmi malý a relativně chudý.Za druhé.Nedostatečné zákony a nedoržování zákonů.Za třetí.Nenažranost obchodníků.

reagovat
Středa 27. února 2013 ve 14:21 ® pepanek

Osobně si raději koupím něco za polovic bez možnosti reklamace. Zatím jsem neměl problémy s kvalitou. Mám krámů dost a nikdy jsem nic nereklamoval.

reagovat
Úterý 26. února 2013 ve 23:38 ® Fryw reakce na …
Fryw

OBr> Tak to je elementární ochrana spotřebitele. Ani bych si nedokázal představit že by to mělo být jinak. Ale to starání se bych viděl spíš v tom vyhledávat nové alternativy orientace v obchodu. Nebýt odkázán pouze na západní trhy a na zprostředkovatele kteří zboží nakupují a nechají vyrábět v oblastech které naše vláda z ideologického hlediska ignoruje.

reagovat
Úterý 26. února 2013 ve 23:04 ® OBr reakce na …
OBr

Fryw> tady ti budu trochu oponovat, stát se o tebe, coby spotřebitele, stará celkem dobře. Koneckonců, co může být lepším důkazem, než to, co zmiňuješ – bez větších problémů si můžeš koupit jakoukoliv věc z druhé strany země. Navíc, pokud kupuješ u nás, můžeš bez udání důvodů zboží do 14 dnů vrátit, takže se může z řady prodejců stát taková dobrá levná půjčovna a pokud nemají větší marže, může je to při malých obratech položit. Čímž nechci říkat, že s vyššíma cenama úplně souhlasím, jen je prostě chápu a je dobré, že my máme možnost volby.

reagovat
Úterý 26. února 2013 ve 22:19 ® Fryw reakce na …
Fryw

OBr> Jo, myslel jsem ten lobbingem přeregulovanej trh kterej se tváří jako volnej. Ty osobní inzeráty, to je uplně fuk, ať si dá každej cenu jakou chce. Ale ta pokrytost, kterou jsem uvedl na začátku, ta mi vadí.

Objednal jsem si androida z ČLR, chtěl jsem dualsim a něco většího. 5800 i s dopravou. Když si najdu českej eshop a vyfiltruju si mobily do 6000, to je k smíchu..A du­alsim, to zde nefrčí, díky „volně konkurenčnímu“ trhu v telekomunika­cích.A přitom jsou to výrobky ze stejné země, ze stejného regionu. Tady jde vidět jak se stát „stará“ o spotřebitele…a přitom by to mělo být takhle jakože fajn. A to jsou ty kraviny bez kterejch jde žít, ale neni to nepodobny energiím, vodě, potravinám…

reagovat
Úterý 26. února 2013 ve 21:35 ® jajco reakce na …
jajco

macek2> Jasný,já to jen dnes tak na zkoušku zkusil,protože mně vrtalo v hlavě jak se mohl dopátrat k ceně 2500,– a tu cenu mi to vyhodilo.Určitě se ale dá hledat a hledat a najít levněji v akci.

reagovat
Úterý 26. února 2013 ve 21:28 ® OBr reakce na …
OBr

Fryw> bordel..spíš je to fakt, můžeme to brát a nebo nechat být. Věci to nejsou nezbytné… mě třeba vytáčí ceny SW, americká firma nasadní v EU ceny číselně úplně stejné jako v USA, ovšem s drobným rozdílem, že jsou v EUR. S odůvodněním na nutnost lokalizace(u an­glických verzí) mi to přijde přinejmenším směšné. Naštěstí existují alternativy a lze tedy volit jinou cestu.

reagovat
Úterý 26. února 2013 v 17:55 ® macek2 reakce na …
macek2

jajco> včera jsem forum zakládal a vyjel mi nejlevnější kus za 2399kč,nevím proč je to dnes jinak

reagovat
Úterý 26. února 2013 v 16:55 ® Fryw
Fryw

Je to holt bordel, no.

reagovat
Úterý 26. února 2013 v 16:48 ® regulus reakce na …
regulus

kilian> v některých případech možná jo, ale pokud se týká velkých výrobců, tak jejich zastoupení u nás musí jak se říká držet hubu a krok. Mají více méně nadiktovanou nákupní i prodejní cenu a ta je pro každou oblast a někdy i stát jiná. Druhou věcí jsou distribuční kanály výrobce, jsou úplně jiný nákupní ceny pro střední východní Evropu a třeba Německo nebo Francii, ale i třeba Rusko. Když uvedu hypotetickej příklad, tak výrobek X od firmy Y má nákupní cenu pro střední Evropu 1000€ a pro Německo 800€, je dovážen přes jiný distribuční kanál. Můžeš si ho v Německu koupit, máš 24 měsíců záruku, ale českej servis ti ho v záruce neopraví, protože to není určeno pro CZ distribuci a budeš to muset poslat do Německa a kolikrát může být problém i s pozáruční opravou.

reagovat
Úterý 26. února 2013 v 16:43 ® jajco
jajco

Když si člověk napíše název navijáku do vyhledávače a vyhledá to přes zboží.cz tak mu vyjede nejlevnější kousek za 2745,–.Jestli ta cena nebude odvíjená od toho.

reagovat
Úterý 26. února 2013 v 15:31 ® kilian

Pořád jsem přemýšlel o tom, proč je u nás stejný výrobek dražší než v zahraničí a jediná věc,která mě napadla je ta, že u nás jsou podnikavci nenažraní.

reagovat
Pondělí 25. února 2013 ve 23:29 ® lunimus reakce na …

macek2> mozno nema basnicke crevo a tak nenapise ani vela prispevkov ani clanok :-)

sidla_napajedla> jj … v tomto pripade zrejme o fishbony nepojde … ale vo vela pripadoch ano … celkom by ma inac zaujimala statistika navstevnosti stranky s vlastnym stavom fishbonov … zvlast u ludi, co tvrdia, ze su im fishbony ukradnute :-)
… vela ludi tu sice tvrdi, ze stav fishbon-konta im je lahostajny, ale ze sa uz nejaky piatok o5 nepricitavaju vie asi kazdy z nas :-D

reagovat
Pondělí 25. února 2013 ve 23:21 ® sidla reakce na …
sidla

lunimus> o fishbony nepůjde,jukni na kartu

reagovat
Pondělí 25. února 2013 ve 23:21 ® sidla
sidla

hromada lidí nakupuje za hranice a tady to prodává za čr ceny, jen nevím co sleduje touto cennou, třeba bude velkorysá sleva

reagovat
Pondělí 25. února 2013 ve 22:38 ® macek2 reakce na …
macek2

lunimus> no tak to je zajimavá ůvaha,fishbony jsou fajn,ale proč takhle může vkládat fotky diskutovat a když se zmůže na nějaký pěkný článek tak jich má rovnou 1000

reagovat
Pondělí 25. února 2013 ve 22:30 ® lunimus

Mozno dotycny chce le ziskat fishbony, ktorych je za vlozeny inzerat 10 … a aby neml starost s tym, ze ho niekto bude otravovat s realnym nakupom, tak si tam hodi nezmyselnu cenu, ze ked uz, nech na tom este zarobi :-)

reagovat
Pondělí 25. února 2013 ve 22:20 ® HaD reakce na …
HaD

macek2> pravidla tam máme. „Kromě rubriky "Komerční inzerce“ jsou všechny ostatní rubriky určeny pouze a jen k běžné soukromé inzerci. Inzeráty komerčního charakteru, umístěné do těchto rubrik, budou bez upozornění smazány. Pro tento typ inzerátů je určena zpoplatněná rubrika Komerční inzerce."

reagovat
Pondělí 25. února 2013 ve 22:17 ® macek2 reakce na …
macek2

Robur> nevím jestli je blbej,ale nedomyslel to

reagovat
Pondělí 25. února 2013 ve 22:14 ® macek2 reakce na …
macek2

David Havlíček> to je bohužel smutné že toho někdo zneužívá,nevím jak to chodí ale třeba by měli být stanoveny nějaké podmínky při vkládání bazarového produktu,doufám že nepíšu hovadinu moc tomu nerozumím:-|

reagovat
Pondělí 25. února 2013 ve 21:52 ® Robur
Robur

jj. třeba je blbej:-D

reagovat
Pondělí 25. února 2013 ve 21:46 ® HaD
HaD

Je to bohužel způsobeno tím, že si u nás leckdo snaží dělat byznys. Odhalování je ale obtížné. Pokud to vyloženě nebije do očí, těžko se to pozná. Nedávno jsem mazal asi 5 jednoznačně komerčních inzerátů. U tohohle to není jak poznat. Třeba ani není…

reagovat
Pondělí 25. února 2013 ve 21:45 ® macek2 reakce na …
macek2

Robur> ano to chápu,ale jen v případě že dotyčný prodejce nebo výrobce má živnost na ,,nákup a prodej" ale bazar je přece něco jiného

reagovat
Pondělí 25. února 2013 ve 21:35 ® Robur
Robur

princip obchodu je v tom, že někdo levně koupí či vyrobí a o něco dráž prodá nebo taky neprodá. Pak se říká, že každá věc má svého kupce.

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1