Chytej.cz

Naviják na H feeder necteno

31.12.2012 | Bulb | 11.460 zobrazení | 114 odpovědí

Všechny zdravím

Chtěl bych se vás zeptat, jaký naviják zvolit pro osazení prutu z kategorie heavy feeder(do 100g). Cenový strop pokud možno do 1900 kč. Brzdný systém buď přední nebo bojová brzda. Mým favoritem je zatím Shimano Exage 4000 RCDH.

Děkuji za příspěvky a všem přeji do nadcházejícího roku vše nejlepší a mnoho nazapomenutelných zážitků u vody. Vašek

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Čtvrtek 3. ledna 2013 ve 22:28 ® Martin Mošna
Martin Mošna

Já mám shimano Hyperloop 4000 a sedí tam dobře a mohl by jsis koupit za ty peníze 2.Pokud ti nevadí ty levnější navijáky.

reagovat
Středa 2. ledna 2013 v 17:43 ® troutkiller reakce na …

Bulb>Tak je fakt že frekvence nahazování a vytahování je cca čtvrtinová oproti vláčce,takže by to vydržet mělo uplně v pohodě:-)

reagovat
Středa 2. ledna 2013 v 16:16 ® Bulb reakce na …

troutkiller> S rybama by problém nebyl. Myslel jsem to podobně, jak o tom píše David na tomto fóru někde níž. Vztažené spíš na krmítka, olůvka . . atd

reagovat
Středa 2. ledna 2013 v 16:00 ® troutkiller reakce na …

Bulb>Já ti nevim ale to Aero vypadá že by mohlo vydržet dost:-) Na jednom fídru mám prastarou Ticu s baitem a neni problém vyndat 80ku kapra:-))

reagovat
Středa 2. ledna 2013 v 15:34 ® Bulb reakce na …

troutkiller> Ale i na feeder bych radši asi sáhl po tom přívlačovém typu než přímo aero feeder, alespoň teda na heavy feeder.Přece jenom na tahání břemen budel lepší traktor než Ferrari :-D

reagovat
Středa 2. ledna 2013 v 15:15 ® troutkiller reakce na …

Bulb>Japonec neni vul:-) Má to promyšlený.

reagovat
Středa 2. ledna 2013 ve 14:51 ® Bulb reakce na …

troutkiller> No tak trochu by tomu odpovídal i převod, který je na Aeru spin. Taky nevím proč to soudruzi udělali tak, jak to udělali.

reagovat
Středa 2. ledna 2013 ve 13:49 ® troutkiller reakce na …

Ciffik>Někde sem četl že to aero Spinning je na fídr a tahání těžkejch krmelcu dokonce vhodnější:-)) No nevim zahulíme uvidíme,na nějaké soudy je brzo.

reagovat
Středa 2. ledna 2013 ve 13:28 ® skwor reakce na …
skwor

Ciffik> U sousedů něco o téhle řadě psal kamarád paia, zkus to tam dohledat. Nebo mu napiš.

reagovat
Středa 2. ledna 2013 ve 12:27 ® Ciffik
Ciffik

Jsem to aero taky zkouknul. Jen mi vrtá hlavou proč shimano udělá navi na feeder s rychlejším převodem než na plavku? Tuší někdo v čem je zakopanej pes?

reagovat
Středa 2. ledna 2013 v 11:04 ® troutkiller reakce na …

Bulb>To je fakt ale vypadá to že je to investice na hodně dlouho.

reagovat
Středa 2. ledna 2013 v 11:03 ® troutkiller reakce na …

JKemr>Brzda je super neboj:-)

reagovat
Středa 2. ledna 2013 v 10:08 ® JKemr reakce na …
JKemr

troutkiller> Jak to u toho Aera vypada s brzdou? Ma ji dost jemnou? Hodne o nem uvazuju. Ma i pekne sirokou civku takze by se melo dobre nahazovat.

reagovat
Středa 2. ledna 2013 v 9:28 ® Bulb reakce na …

troutkiller> Hm, to věřím, ale když si chce člověk kupovat ty navijáky dva, tak už hodí osmičku a nějaké drobné. Což něni úplně zanedbatelná částka :-D

reagovat
Středa 2. ledna 2013 v 9:02 ® troutkiller reakce na …

JKemr> Aero přinesl ježíšek a jeví se hodně dobře:-)) )Chci mít z chytání radost proto nekupuju šrot!

reagovat
Úterý 1. ledna 2013 ve 20:38 ® hraji reakce na …
hraji

JKemr> správně, naviják není kotevní vrátek

reagovat
Úterý 1. ledna 2013 ve 20:10 ® JKemr
JKemr

Osobně bych si také trochu pošetřil a koupil něco kvalitnějšího. Osobně mám v merku právě ten nový AERO 4000 Feeder od Shimana. Na druhou stranu je potřeba napsat, v jakých podmínkách se bude naviják používat. Na prutě MEDIUM mám exage ve velikosti 3000 s bojovkou a jsem s ním plně spokojen. Mám ho ale i na HEAVY verzi a tam když stahuju krmítka 70g+ z velkého proudu z tažné řeky, má už trošku problémy s hladkým chodem a zdá se mi, že jede na „doraz“. Řeším to jednoduše. Nestahuju krmítko čistě silou navijáku, ale pomáhám si pumpováním prutu. Tím se navijáku neskutečně uleví a vydrží téměř každou zátěž.

reagovat
Úterý 1. ledna 2013 v 19:42 ® HaD reakce na …
HaD

hraji> já to nezpochybňuju. Pokud ten naviják znáš, tak věřím, že je dostačující. Jen jsem chtěl poukázat na to, že např. právě proti plavané nebo light feederu je tam to zatížení nesrovnatelně vyšší. Při předpokladu, že to „heavy“ není jen kvůli velkým rybám, ale právě kvůli těžkým krmítkům (60g+) a ty rozhodně kladou při stahování vyšší odpor, než lehké krmítko nebo splávek. A tudíž je zapotřebí určíté kvality, aby nevydržel jen sezónu. I když – když půjde člověk za sezónu párkrát a párkrát nahodí, stačí i „plasťák“ z Lidlu. Někdo ale půjde k vodě za rok 100× a za každou vycházku do dálky nalupe krmítkem 5kg krmení…

reagovat
Úterý 1. ledna 2013 v 18:23 ® hraji reakce na …
hraji

David Havlíček> Davide, feedrové krmítko má 60 gramů, když hodně, tak 80, v naprosté většině případů má ale méně. Píšu o prázdném krmítku, které pomocí navijáku vytahuji z vody. Při nahazování, kdy je krmítko plné a váží možná i 150 gramů, není namáhaný převod navijáku, ale pouze a jen zarážka zpětného chodu. Tudíž si myslím, že krmítko je to úplně poslední, co může naviják namáhat. Každá ryba vážící 500 gramů zatěžuje naviják víc. Myslím, že se začíná dělat z navijáků na feeder neuvěřitelná a nepochopitelná věda. Navijákem se přitom nahodí a položí se s prutem do držáku a pak se s ním jen zdolá ryba. Oč víc je zatížený než při plavané? Jsem přesvědčen, že Exage ve velikosti 4000, je víc než dostačující naviják.

reagovat
Úterý 1. ledna 2013 v 18:11 ® Bulb reakce na …

David Havlíček> a nějaký typ navijáku? nebo cenu, za kterou se dá něco solidního už sehnat?

reagovat
Úterý 1. ledna 2013 v 17:59 ® HaD reakce na …
HaD

Bulb> já bych na heavy feeder naviják nepodceňoval. Princip feederu je časté a intenzivní krmení těžkými krmítky a tudíž je naviják stále hodně namáhán – obdobně jako u sumčí přívlače. A tam je odcházení nekvalitních navijáků už po se zóně známé. Radši bych si přišetřil..

reagovat
Úterý 1. ledna 2013 v 17:52 ® Bulb reakce na …

troutkiller> Jasně no :-D akorát je to trochu mimo mé finanční možnosti

reagovat
Úterý 1. ledna 2013 v 17:19 ® troutkiller

AERO 4000 Feeder:-))

reagovat
Pondělí 31. prosince 2012 v 16:04 ® hraji
hraji

Myslím si, že to Exage ve velikosti 4000 bude dostatečné. Já sice používám Aero ve velikosti 5000, ale není to rozhodně nutné.

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1