Chytej.cz

Naviják na H feeder necteno

31.12.2012 | Bulb | 11.460 zobrazení | 114 odpovědí

Všechny zdravím

Chtěl bych se vás zeptat, jaký naviják zvolit pro osazení prutu z kategorie heavy feeder(do 100g). Cenový strop pokud možno do 1900 kč. Brzdný systém buď přední nebo bojová brzda. Mým favoritem je zatím Shimano Exage 4000 RCDH.

Děkuji za příspěvky a všem přeji do nadcházejícího roku vše nejlepší a mnoho nazapomenutelných zážitků u vody. Vašek

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 9. ledna 2013 v 9:29 ® hraji reakce na …
hraji

troutkiller> ono je právě potřeba rozlišovat. Nikdo ti nebrání si kupovat drahé věci, zvlášť pokud ti to dělá radost. Já mám také ve vybavení hodně kvalitních věcí, třeba v matchových prutech mám uloženo pár desítek tisíc, ale to není důvod, abych člověku, pro kterého je cena důležitý parametr, doporučoval prut za desítku. To už je lepší neradit vůbec.

reagovat
Středa 9. ledna 2013 v 6:27 ® troutkiller reakce na …

mastrof>Povim ti už jen jediné,svoje koníčky chci provozovat s cajkem kterej mi dělá radost a kterej se mi líbí.Než kupovat levnej navi s vaklama a plastem kam se podíváš radši pošetřim a koupim něco co má smysl a z čeho budu mít radost.

reagovat
Úterý 8. ledna 2013 ve 23:33 ® mastrof reakce na …

jasný, proč jezdit škodovkou když mercedes nebo bmw je o tolik lepší vid??? myslím si že se dá určitě poradit spolehlivej cajk i v rozumný cenový relaci. a to sou ty cenný rady pro začátečníky. ty se svým vybavením ale asi v dané cenové relaci moc neporadíš… ryby se daj celkem v pohodě chytat i s levnějším vybavením, jen si vzpomeň s čím chytali naši dědové. rady typu že naviják pod 4OOO je plečka co se s ní nedá chytat je mystifikace.

reagovat
Úterý 8. ledna 2013 ve 22:16 ® troutkiller reakce na …

hraji>Nejde o ego ale o to aby nedělal chybu jako většina začátečníku a nevyhazoval za kraviny:-(( Jinak at si každej koupí co chce,je mi to fuck.

reagovat
Úterý 8. ledna 2013 ve 22:07 ® hraji reakce na …
hraji

troutkiller> já se snažím mít pořád na paměti fakt, že jsme v nějakém pokecu, ten pokec vznikl za nějakým účelem a jeho smyslem bylo poradit. Proč mám člověku, který si napíše do zadání hranici 1900 korun, radit naviják za 4000? Mě to prostě připadá jako hloupé a honění si ega. Přece mu sem nenapíšu, hele, já mám doma prut v ceně nového osobního rodinného auta, tak si kup Stelu od Shimana za 21 000. Navíc jsem přesvědčen, že existují navijáky v ceně do 1900 korun, které zcela spolehlivě vydrží několik let chytání s krmítky na heavy feederu. Takže tak to vidím já.

reagovat
Úterý 8. ledna 2013 ve 20:05 ® timbab reakce na …
timbab

troutkiller> Někdo musel :-D

reagovat
Úterý 8. ledna 2013 v 19:57 ® troutkiller reakce na …

mastrof>Pokud myslíš M.Matáka tak to určitě ale pokud myslíš toho našeho brouka Pytlíka tak to snad né:-( (

reagovat
Úterý 8. ledna 2013 v 19:55 ® troutkiller reakce na …

timbab>Konečně to někdo řekl:-)) )

reagovat
Úterý 8. ledna 2013 v 17:56 ® timbab reakce na …
timbab

mastrof> To nevíš že troutkiller je snob? :-D

reagovat
Úterý 8. ledna 2013 v 17:44 ® mastrof reakce na …

tak když je někdo takovej fajnšmekr jako ty tak je to těžký, furt samej sportex a navijáky za X tisíc. a pak příjdeš k vodě a přechytá tě i MM:))))

reagovat
Úterý 8. ledna 2013 v 17:37 ® troutkiller reakce na …

Ciffik>No nevim ale to co vydržel třeba Zauber za 3200kč je skoro k neuvěrení.

reagovat
Úterý 8. ledna 2013 v 17:35 ® troutkiller reakce na …

hraji>Pokud tě taková plečka uspokojí je těžký něco ti vyvracet:-( Já bych nebyl s vulema a chodem spokojenej ani po vyndání z krabice:-( (

reagovat
Úterý 8. ledna 2013 v 17:10 ® Ciffik reakce na …
Ciffik

troutkiller> otázka zní, zda ten za 4ku skutečně vydrží tolik…

reagovat
Úterý 8. ledna 2013 v 17:10 ® hraji reakce na …
hraji

troutkiller> mě by zajímalo, kde berete ty informace pro tvrzení, že Shimano Exage ve velikosti 4000 na H feederu odejde každý rok a půl? Mám navijáků hodně a žádný takhle rychle neodešel. A to chytám i 120 gr olova na feederovém prutu.

reagovat
Úterý 8. ledna 2013 v 16:34 ® troutkiller reakce na …

mastrof>Rada pro mín bohatý je spíš dotaz.Co je lepší?Dát dvakrát za tři roky 1700kč nebo jednou za 5 let 4000kč?Odpověd je jasná:-))

reagovat
Úterý 8. ledna 2013 v 15:52 ® regulus reakce na …
regulus

mastrof> ber to co píšu s rezervou, feeder je u mě velice okrajová záležitost a heavy už vůbec, takže se necítím na to abych radil, ale kdesi na začátku hraji poradil nějaký fšimano za asi 16 nebo 17 stovek a čístě z logické roviny bych s ním souhlasil. Asi se to nedá (teda dá, ale bude větší úmrtnost) chytat s navijákem za pár stovek a ani naviják za litr nebude nejspíš to pravý ořechový, ale myslím si, že navijáky za cenu 1500+ by asi mohly vyhovovat, naviják za 4 litry pokud seš ochoten to za to dát ovšem taky. ;-)

Konkrétní typ neporadím, já bych tam asi prásknul multík a bylo by po legraci. :-D

reagovat
Úterý 8. ledna 2013 ve 14:24 ® džigit reakce na …

mastrof> okuma LB 50 či podobný.Všeobecně se počítá,že s hevýčkem hážeš dál,nebo používáš větší průměry vlasců,proto i větší průměr cívky.
A bait za mně,protože s tím jdu většinou s jedním na kapry a jemnějším se bavím.Ovšem je to věcí každého soudruha a toho,jak chytá :-)

reagovat
Úterý 8. ledna 2013 ve 14:15 ® mastrof

nějak se mi nechce věřit že se heavy feeder dá chytat pouze s navijákem za 4000 a víc… naviják za 400 je zase druhej extrém… co takhle nějáká rada i pro rybáře z nižších příjmových skupin??? myslím si že jej jich většina. diky

reagovat
Pondělí 7. ledna 2013 v 17:30 ® fR4Nk13 reakce na …
fR4Nk13

U nas je drahsi napokon asi ako vsetko, stoji cca 175 eur. Len ma zaujimalo ci si kupoval v CR, alebo si skusil web.

reagovat
Pondělí 7. ledna 2013 v 11:25 ® JKemr reakce na …
JKemr

fR4Nk13> Za beznou cenu 4000Kc. Zitra mi prijde

reagovat
Pondělí 7. ledna 2013 v 11:01 ® fR4Nk13 reakce na …
fR4Nk13

Aero 4000 FFA? Za kolko si ho zohnal?

reagovat
Pondělí 7. ledna 2013 v 7:49 ® troutkiller reakce na …

vlčák>Moje pruty už jsou vlastně jen Sportexy:-)) Na kapry mám Morion 3.0lb

reagovat
Neděle 6. ledna 2013 ve 21:51 ® vlčák reakce na …
vlčák

Koukal jsem na něj v katalogu,vypadá hezky.

reagovat
Neděle 6. ledna 2013 ve 21:22 ® JKemr
JKemr

Já jsem se s navijákem rozhodl pro Shímo AERO 4000. Doufám že nešlápnu vedle

reagovat
Neděle 6. ledna 2013 ve 21:07 ® vlčák reakce na …
vlčák

Jak dlouho používáš sportexy a máš taky skušenost s kaprákama?

reagovat
Neděle 6. ledna 2013 v 19:26 ® fR4Nk13
fR4Nk13

U nas sa Browning snazi presadit do feedra. Nieco som uz videl pruty a navi.. rada Hybrid. Hlavne prutiky vyzeraju dobre. Tuto znacku aj napriek masivnej reklame zatial i u nas pozna malokto. ak nestriela po zajacoch

reagovat
Neděle 6. ledna 2013 v 19:08 ® JKemr
JKemr

David Havlíček> Díky moc, mají ho

reagovat
Neděle 6. ledna 2013 v 18:59 ® džigit

JKemr> http://www.loveckyrevir.cz/…r-3-96m-110g

reagovat
Neděle 6. ledna 2013 v 18:41 ® troutkiller reakce na …

JKemr>Na Sportexy a jsem nadmíru spokojen:-)) )Rychlej prut se kterym je paráda chytat i na dálku a neni problém se zásekem.

reagovat
Neděle 6. ledna 2013 v 18:34 ® JKemr
JKemr

troutkiller> Na co jsi přešel?

reagovat