Chytej.cz

Naviják na H feeder necteno

31.12.2012 | Bulb | 11.460 zobrazení | 114 odpovědí

Všechny zdravím

Chtěl bych se vás zeptat, jaký naviják zvolit pro osazení prutu z kategorie heavy feeder(do 100g). Cenový strop pokud možno do 1900 kč. Brzdný systém buď přední nebo bojová brzda. Mým favoritem je zatím Shimano Exage 4000 RCDH.

Děkuji za příspěvky a všem přeji do nadcházejícího roku vše nejlepší a mnoho nazapomenutelných zážitků u vody. Vašek

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   4 3 2 ...
Středa 10. dubna 2013 ve 20:57 ® -zruseno

http://www.grundik.cz/…adl-frs.html Já měl na H feederu tenhle, je to teda baitrunner. Vyhrál jsem ho tuším na nějakých rybářských závodech. Sloužil dobře, než mi ho kamarád utopil v rybníce. :-D S Shimano Exage mám skvělý zkušenosti na přívlač, ale určitě dobře poslouží i na feeder.

reagovat
Středa 10. dubna 2013 v 19:52 ® čabi reakce na …
čabi

Fryw> to je prut od prutu, někdy je to rozdíl o 10g a jindy o 100g, odhozovka

reagovat
Středa 10. dubna 2013 ve 13:58 @ Golliash reakce na …
:-D
reagovat
Středa 10. dubna 2013 ve 13:58 @ Golliash reakce na …

ja ti nerikam aby sis koupil 1000 na heavy :-) tez sem si ju koupil ted tu 4000 na medijko ale este sem snií nebyl u vody cekam az mi v pondeli pride feeder shimano beastmaster cx medium, novinka pro rok 2013 ;-) a mam tam od simana uz navijak catana 4000 takze v pondeli to osedlam a jedu.. jen sem tií ktel rict ze nepotrebujes drahy navijak pokud se rozhodnes pro radu shimiano s predni brzdou ale ta predni brzda to je asi jen muj nazor.. nic mene meli by byt mene poruchove …

reagovat
Středa 10. dubna 2013 v 5:00 @ Anilín reakce na …

Fryw> Většinou jen 10 gramů, checheche…

reagovat
Úterý 9. dubna 2013 ve 21:58 ® Fryw reakce na …
Fryw

čabi> ahoj. jakej je rozdíl mezi medium do 90 a heavy do 100?

reagovat
Úterý 9. dubna 2013 v 19:48 ® čabi reakce na …
čabi

Golliash> takže tu 4000 co doporučuješ jsi v ruce vůbec neměl?!

mezi light a heavy je hodně velkej rozdíl!!!

reagovat
Úterý 9. dubna 2013 v 10:08 @ Golliash

co se týka hlavniho dotazu osobne bych doporucil http://www.parys.cz/…-4000-fc.php?… sam vlastni feeder shimano nexave light a vybavil sem ho timto navijakem ve velikosti 1000 uprednostnuju pouze predni brzdu (mene zavad a dokonala rovnovaha pri zdolavani), jinak pouzivam ho teprve rok a za tu dobu nejvetsi rybka na tuto sestavu byl kapr lysec 61 cm nebyl vazeny skoda.. a na řece zdolávačka asi 15 min ale super zážitek.. samozřemě velikost navijáku muzes zmenit.. ale tohoto typu ja byhc se rozhodne nebal.. a za priznivou cenu, tolik k tomu :-)

reagovat
Sobota 9. února 2013 v 15:39 ® fR4Nk13 reakce na …
fR4Nk13

čabi> Ja mam svoj revir rieku rovno pod nosom som na nej cely rok. Su lacnejsie a kvalitnejsie navi.. na feeder ako tie twiny. Preco sa tu odporucaju typy od Shima ak zadavatel otazky mal strop cca 2000 kc. Zauber a jeho klony, Trio, su v tejto cenovej katogorii jednoznacne top. Exage je srot. Od urcitej cenovej relacie sa navi nekupuju preto ze su o tolko lepsie ako lacnejsie modely. Je to honenie ega… urcite su top modely vynikajuce a v roznych aspektoch kvalitnejsie, ale ozaj zachovavaju pomer cena-vykon? Podla mna cest vynimkam a prelomovym technologiam Daiwa, ktore su pouzite v niektorych navi… ale urcite nie.

reagovat
Pátek 8. února 2013 ve 23:55 ® čabi reakce na …
čabi

fR4Nk13> ty twiny mám ve vel. 2500, na heavy fakt nejsou:-) , byl to jen příklad že se dají sehnat dobré navi za solidní cenu. 200 docházek na heavy feeder…to mám tak za 5–6 let i když mám pravidelně okolo 120 docházek ročně, nevěnuji se pouze hevíčkám…

reagovat
Pátek 25. ledna 2013 v 19:19 ® tucnak11 reakce na …
tucnak11

bombardák> Ja mam kamarade na Heyvička take 5000 AERO GTEC super stroje,měl jisem 4000 a zda se mi že jisou slabe na krmelce 60+:-| Tady je na fotce vrhni mam 2 kousky tou 4000 jisem ophnul co je dole

reagovat
foto/forum/2013/th-img91748.jpg
Středa 23. ledna 2013 ve 13:31 ® bombardák
  • Osobně bych ti doporučil, alespoň velikost navijáku 4000. Já jsem využil možnosti nákupu (celkem náhodného) v bazaru na MRKu a koupil jsem celkem (relativně) 2 ks Twin Powerů XT-RB 4000 od velice solidního prodejce navijáky ve špičkovém stavu. V podstatě se jednalo o nové kousky, na kterých majiteli vadila trochu ,, lepící " brzda.. Přes mediální tlak – na Heavy je nejlepší Super Baitrunner 5000 – jsem s Twinama po několik roků hodně spokojený. Občas mě sice obouchá překlapěč klouby na ruce, což přisuzuju špatnému uchopení při záseku a konstrukci překlapěče. Navijáky s bojovkou kvalitně brzdí, překlápějí a vypadají pořád skvěle Cena za 1ks navijáku byla tehdy (2 – 3 roky) 2000kč, což Tvých 1900kč moc nepřekračuje.
reagovat
Úterý 22. ledna 2013 ve 20:50 ® fR4Nk13 reakce na …
fR4Nk13

Tie twinyC14 boli aj u nas za polovocnu cenu, aj som na nich pozeral a aj som ich skusal. 200 krat za sezonu pri vode z H feedrom a mali by opotrebenie ako lacnejsia O.Trio, podla mna to nie su navi… na stahovanie tazkych olov/krmitok. Poznam aj par zavodnikov co ich maju. Chvalia si ich, ale vytiahnu ich par krat za sezonu na sutazi. Osobne by som za nich nedal ani tolko co stali po zlave. Radu Elf nepoznam, vyzera zaujimavo.

reagovat
Středa 16. ledna 2013 v 15:20 ® troutkiller reakce na …

čabi> Prut musí odpovídat navijáku,aspon u mně:-))

reagovat
Středa 16. ledna 2013 ve 13:12 ® čabi reakce na …
čabi

troutkiller> jj, naviják musí být vždy kvalitní a tudíž (bohužel) dražší. U prutu to zas tak důležité není. Prut může být klidně za patnáct stovek,ale musí mít dobrá očka a špičky.

reagovat
Neděle 13. ledna 2013 ve 21:39 ® troutkiller

Tak sem z dlouhé chvíle brouzdal po netu a zjistil sem že už se dělá i nová Ultegra XSC ve velikosti 5500 což by bylo na heavy fídřík slušný náčiní:-))

reagovat
Neděle 13. ledna 2013 ve 14:39 ® troutkiller reakce na …

čabi>To co si napsal je rozumnej názor!Dělám to taky tak.

reagovat
Neděle 13. ledna 2013 ve 13:11 ® čabi reakce na …
čabi

Kubah> před pár rokama jsem exage probíral také s jedním závodníkem. Chytal jen na ně, z toho důvodu, že na krámě měl za cenu jednoho stradica 3 exage. Taktéž mi řekl, že životnost toho exage u něho je max 3 měsíce. Chodil s nimi i vláčet a na Labi po jednom až dvou sumíkách něco málo přes metr prostě odešly. Já na heavy feeder používám předobrzdy 4000 od shimana. Mám technia a na těch se opotřebení ze stahování těžkých krmítek začíná projevovat už po dvou letech. Na Aspire se to po třech letech neprojevuje téměř vůbec a to mu dáváš ještě větší záhul. Z kategorije levných navijáků kolem 2 tis., mě překapil shimano Elf 4000, za cenu 2200kč se výdrží vyrovná dražšímu techniu.

Pokud bych si v dnešní době kupoval naviják na heavy feeder a chtěl bych ,aby vydržel déle než dvě sezony bez výrazných známek opotřebení, pak bych začínal na spodní hranici 4–5tis, za naviják. Nejlepší volbou je koupě navijáku ve výprodeji, kdy se uvádí na trh jeho nástupce a dá se tak velmi kvalitní naviják koupit za půlku ceny, než běžně stával. Nedávno jsem tak koupil twiny ci4 za poloviční cenu.

reagovat
Sobota 12. ledna 2013 ve 14:06 ® troutkiller reakce na …

Kubah>Vláčet s tímhle plastákem si nedovedu vubec představit:-(

reagovat
Sobota 12. ledna 2013 ve 13:59 ® skwor reakce na …
skwor

Kubah> To byly RA. A proti podmínkám, ve kterých s nimi vláčel, byl ten feeder v pohodě. Akorát stojí za zmínku, že měl tři.

reagovat
Sobota 12. ledna 2013 ve 13:34 ® Kubah reakce na …

troutkiller> co vím, tak dva-tři roky určitě, pak přešel na větší

reagovat
Sobota 12. ledna 2013 ve 13:23 ® troutkiller reakce na …

Kubah>No ono jde taky o to jak dlouho je tahal:-((

reagovat
Sobota 12. ledna 2013 ve 12:26 ® Kubah reakce na …

troutkiller> Osobně bych si Exage určitě nekoupil, ale znám bývalého závodníka ve feederu a ten tahal 80g krmítka na Exage 2500RB…

reagovat
Sobota 12. ledna 2013 v 8:36 ® troutkiller reakce na …

tucnak11>Gratuluji též:-)) ))Nevim co si měl za problém ale každej pořešenej problém je dobrej problém:-))

reagovat
Pátek 11. ledna 2013 ve 20:09 ® džigit reakce na …

tucnak11> super.Jsem rád,že si o.k. Doufam,že letos zajdem spolem k vodě vickrat. Drž se brachu! :-)

reagovat
Pátek 11. ledna 2013 v 18:32 ® tucnak11
tucnak11

džigit> Kamarade dnes mam 53 slivu u počitaře 1 litr a přeju vam všehnym nej a nejvice Osprejovi:-> , no všeckem kamošom s CHYTEJ a prominte mi kamaradi že tak malo navštěvuji vas s Chytej mělm jisem problemy ta 4 roky jisem s toho doufam venku, zdase mi že ano bo litr slivy leti domě jak do kanalu a nic mi neni,posylam vam velkou pusu a nejsem buzo:-D tak doufam že budu častěj vaš navstěvovat a psat to moji českopolskou hu…ovinou co:-D

reagovat
Středa 9. ledna 2013 ve 22:51 ® mastrof reakce na …

no to je jasné, ale chytali na ty neuvěřitelně nedokonalý pruty a navijáky celkem slušný ryby. pravda, ryb bylo tehdy určitě víc a tlak na ně byl asi taky výrazně menší ale to už ubíhám moc daleko od tématu…

reagovat
Středa 9. ledna 2013 ve 22:48 ® mastrof reakce na …

vidíš že ti to jde:))) to bych bral jako užitečnou radu. jinak tvůj cajk ti upřímně závidím, ale jako student si vybavení z podobných cenových relací zatím nemohu dovolit, ale přeju ti ho, musí to být paráda na to chytat…

reagovat
Středa 9. ledna 2013 v 15:50 ® Fryw
Fryw

mastrof> Souhlasím s tebou. Až na ten argument na co že chytali naši dědové. No, oni chytali na to, co bylo v té době na trhu…

reagovat
Středa 9. ledna 2013 v 9:37 ® troutkiller

Vždyt o nic nejde a na to Aero se to zvrhlo až po pokecu s Kemrem:-)) Za názorem že nemá cenu kupovat levný věci si stojim a než šímo za dvojku at si koupí třeba Ecusimu od Ryobi páč vydrží daleko víc.

reagovat
novější starší
Stránky:   4 3 2 ...